Rubriky:

Golf

Golfistka Vlčková byla v kvalifikaci LPGA šedesátá a kartu nemá

3. prosince 2017 21:20 - Daytona Beach

Golfistce Karolíně Vlčkové nevyšlo finále závěrečné fáze kvalifikace o americkou LPGA. V Daytona Beach dnes zahrála +4 a celkově s pěti ranami nad par obsadila dělené 60. místo. Byla tak daleko za dvacítkou, která si zajistila plnou kartu na LPGA pro příští rok.

 

Karel Brázdil

Letošní vítězka turnaje na evropském okruhu LET z Rabatu Klára Spilková, která se rovněž účastnila kvalifikace o LPGA, neprošla po čtyřech kolech cutem.

Někdejší nejlepší česká amatérka Vlčková přestoupila letos k profesionálům. V boji o LPGA prošla z první do třetí závěrečné fáze a v té se na hřištích Jones a Hills po čtyřech kolech držela na nadějném 34. místě. Ve finále ale zahrála šest bogey a výsledek jen lehce korigovala až v závěru kola dvěma birdie.

Šedesáté místo nezajistí Vlčkové ani omezený statut LPGA pro hráčky na 21. až 45. místě v kvalifikaci. Příští rok tak asi bude hrát druhý americký okruh Symetra Tour. "Budu se vypracovávat směrem nahoru za mým cílem. V Symetra Tour prvních deset hráček v žebříčku postupuje rovnou na LPGA. Takže je tam velmi veliká konkurence a je to velmi dobrá tour," řekla Vlčková v září serveru golf.cz.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf