Živě

Aligátor ohrožoval golfistu. Podrážděný predátor sežral hrábě

27. dubna 2018 13:00 - New Orleans

Golfisté potřebují na každý svůj úder absolutní klid, ale někdy také musí umět zahrát, i když blízko číhá smrtelné nebezpečí. Zažil to i Američan Talor Gooch, jenž se na turnaji seriálu PGA Tour na hřišti v Avondale setkal hned se třemi aligátory. Poté, co se šestadvacetiletému rodákovi z Oklahomy nepodařilo zvířata od svého míčku odehnat, rozhodl se využít možnosti přesunout míček o několik metrů dál.

Video již není dostupné

sntv

"Mám rád svůj život. A mám ho rád se všemi končetinami na místě. Takže od těchto potvor zůstávám radši dál," řekl Gooch k nucenému přemístění míčku na 18. jamce.

Gooch poslal na pětiparové jamce svou druhou ranou míček do bunkeru u jedné z vodních překážek, kterou obsadili aligátoři. Dva z nich se mu podařilo odehnat hráběmi na úpravu bunkeru, třetí se ale z místa odmítal hnout.

Vypudit se ho nepodařilo ani komisaři PGA golfovým deštníkem a povolil proto Goochovi přesunutí míčku o několik metrů zpět tak, aby stále zůstal v bunkeru, ale aby měl hráč aligátora dobře na očích. "Ten třetí v podstatě sežral ty hrábě, takže jsem nehodlal nic riskovat," dodal Gooch.

Kolo na hřišti s parem 72 nakonec dokončil na 66 úderů a po prvním dnu turnaje Zurich Classic mu patří dělené 32. místo.

Aligátoři nejsou na golfových greenech až takovou raritou. Velkou statečnost v jejich společnosti prokázal loni na turnaj Arnold Palmer Invitational Američan Cody Gribble, jenž se rozhodl vyhnat predátora rukou. 

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.