Rubriky:

Lakros

Pět týmů stříbrné skupiny NBLL zahajuje boj o dvě místa pro play-off

11. března 2010 08:16

Již o tomto víkendu rozehrají svou nadstavbovou skupinu Národní boxlakrosové ligy i týmy, které se po základní části umístily na 7.–11. místě základní části. V jejich vzájemných soubojích půjde o jediné – vybojovat první dvě místa, která jsou vstupenkou do play-off.

 

Favority můžeme hledat především mezi celky LC Slavia Praha, Old Dogs Plzeň a LC Highlanders. Old Dogs si přinesli ze základní části 6 bodů, Slavia a Highlanders po třech. Skupinu doplňují  týmy z Kroměříže a Bratislavy, u kterých se výraznější překvapení nepředpokládá.

V prvních zápasech hraných v sobotu 13. 3. na stadionu v Praze-Malešicích (Heldova ul.) vyzve Slavia od 11 h bratislavské Bats a Old Dogs Plzeň se utkají od 14 h s LK Kroměříž.

V neděli se hraje na stadionu v Praze-Radotíně (ul. Vykoukových). Od 10 h se utká LK Kroměříž s Bratislava Bats a od 13 h je na programu zajímavý zápas mezi favority skupiny Slavií a plzeňskými Starými psy.

Podrobný rozpis zápasů najdete na www.lacrosse.cz nebo na www.lcc-radotin.cz.

LC Slavia Praha je mladý tým. Krátce po svém vzniku se dostal na pozice kolem čtvrtého místa v lize, nicméně prvotní nadšení v minulé sezóně trochu ochablo.

O tom, jestli se přes zimu povedlo najít novou energii na nadstavbu, mluví kapitán týmu Jakub Mocek.

Jak probíhá zimní příprava?

Zatím bych řekl, že docela úspěšně. Sám na sobě cítím postup jak ve fyzické vybavenosti, tak v lakrosových dovednostech. Když navíc sleduji kluky v týmu, mám pocit, že posun jasně vidím u všech hráčů, kteří tréninky pravidelně navštěvují. Teď jen zbývá vše prodat na hřišti proti skutečným soupeřům.

V čem se liší zimní příprava od minulých let?

Zimní příprava se změnila poměrně výrazně jak z hlediska kvantity, tak z hlediska kvality. Po dílčích neúspěších v uplynulém roce, které byly do značné míry zaviněné nižší účastí na tréninkách, jsme vyzkoušeli model, který by se dal nazvat individuální. Přes zimu každý dostal určité individuální úkoly z hlediska fyzické kondice a technických dovedností a na každém jednotlivci leží zodpovědnost za jejich rozvoj. Společné tréninky jsou méně často a výrazně se díky tomu oproti loňsku zlepšily.

Jsi tedy se zimní přípravou spokojen?

Určitě. Na tréninku se teď totiž scházíme ve vysokém počtu a můžeme se tak naplno věnovat všem herním činnostem. Trénink tak má celou dobu náplň i spád, protože trenér se nemusí ohlížet na to, zda má k dané aktivitě dostatek hráčů a jestli už náhodou nepadají únavou na ústa.

Povídá se, že tým vnitřně získává na síle, ale bohužel se stále nepodařilo vše dokázat na hřišti

To je rozhodně pravda. V současnosti má tým více než deset hráčů se slušnými zkušenostmi, kteří už vědí, co si na hřišti počít. Jde však o to, tyhle vědomosti prodat v zápase a dovednosti předat dál. Loni nám v podzimní části chybělo, nejen kvůli zraněním a nemocem, několik důležitých hráčů. Náš tým se navíc potřeboval zbavit tíhy očekávání, které na něj okolí kladlo.

O jaká očekávání se jednalo?

Když tým přišel na zápas a měl dojem, že všichni čekají výhru a ono se na hřišti první polovinu utkání nedařilo, mělo mužstvo tendenci složit zbraně. Myslím, že tohoto tlaku jsme se zbavili a můžeme začít hrát daleko uvolněněji. To je první krok k tomu, abychom ukázali, co umíme.

Co očekáváš v prvním zápase nadstavbové části?

Očekávám, že se ze Slavie stane smečka hladových vlků, kteří se budou snažit lapit každý míč, který zaskočenému a vystrašenému soupeři vypadne z lakrosky. Neočekávám nic míň než bojovnost, chuť hrát a snahu zvítězit. To ale neplatí jen pro první střetnutí v nadstavbě. Já věřím, že tohle se stane pravidlem pro všechny zápasy. My potřebujeme přijít na utkání s čistou hlavou, ne s předem jasnou představou o tom, jak zápas dopadne.

Jaké jsou cíle týmu?

Celkovým cílem týmu je hrát uvolněný lakros. Přejeme si, aby si divák, který přijde na naše utkání s jakýmkoliv soupeřem, řekl, že to střetnutí stálo za to vidět. Najít si svůj herní styl a pohodu, hrát stejně dobře proti slabším i silnějším soupeřům a dohánět vyspělejší týmy. Abychom tohoto dosáhli, musíme si každý sám i vzájemně víc věřit a ve všech utkáních rozhodně daleko více střílet. Mimo hřiště se musíme také postarat o expanzi lakrosové Slavie, především založit juniorský, případně i dětský tým.

Vrcholem příští sezóny bude MS mužů v Praze. Má někdo z týmu Slavie šanci dostat se do nominace, nebo to bude výhradně záležitost hráčů z jiných klubů?

Já stále věřím, že tu šanci má každý. Čas se blíží, zbývá něco málo přes rok, ale za dvanáct měsíců se dá udělat obrovský kus práce. Stačí jen chtít a investovat do toho svůj čas i energii. Soupiska je sice krátká, ale zatím do ní trenér reprezentace nenapsal jediné jméno. To nejhorší, co může člověk udělat, je říct si „na to nemám“. Existuje pouze „na to nemám chuť nebo čas“. Chápu, že existují i jiné cíle a věci než lakros a mistrovství. Pokud se ovšem někdo opravdu chce dostat do nominace, musí pro to něco dělat.

Zápasy zlaté skupiny

pátek, 12.3. ve 19:00 - Forfun vs. Malešice
neděle, 14.3. ve 16:00 - LCC vs. Falcon
(vše v Radotíně, Vykoukových 2)

Zrušit


Časová osa: Lakros