Rubriky:

Lakros

První ročník ženské indoorové lakrosové ligy ovládl tým Sexy Kočky

16. března 2010 11:04

Premiérový ročník soutěže Czech Women´s Indoor Lacrosse League (WILL) už má vítěze. V sobotu se jím v radotínské hale stal jeden z domácích celků – Sexy Kočky. Tento mladý výběr ve finále porazil FTVS Retro 18:15, třetí skončil další tým z Radotína, LCC Girlz.

 

Leoš Novák

Sobotní program začal semifinálovými duely. Hned ten první, mezi dvěma celky z Radotína byl velmi vyrovnaný. Sexy Kočky v základní části soutěže se zkušenějšími Girlz prohrály 11:17, v semifinále ale skončil zápas po základní hrací době nerozhodně 16:16. Po prodloužení se radovaly z postupu do finále Kočky, když nakonec zvítězily 23:20. Druhé semifinálové střetnutí bylo jednoznačnější. Tým FTVS Retro celkem hladce porazil Jižní Město poměrem 21:8.

Dále následovala utkání v bojích o 5. až 8. místo, která však byla poznamenána neúčastí celku FTVS Teen, který tak kontumačně prohrál nejdříve se Slavií a pak logicky i duel o 7. místo s Infernem. To totiž nejdříve nestačilo na juniorský radotínský výběr LCC Chicks, který pak vybojoval po výhře 17:14 pátou příčku.

Souboj o třetí místo svedl proti sobě zkušené domácí hráčky a Jižní Město, které se naopak prezentovalo výrazně mladší sestavou. Tým Girlz nakonec vyhrál 21:9 a mohl se radovat z umístění na stupních vítězů. Prestižní finále přilákalo do ochozů také řadu fanoušků. Sexy Kočky se s Retrem přetahovaly v napínavém duelu o vedení, ale nakonec soupeře udolaly 18:15 a staly se prvním vítězem WILL.

Další informace nejen o ženském lakrosu najdete na www.lacrosse.cz.

Výsledky WILL – zápasy o umístění
Semifinále:
LCC Sexy Kočky – LCC Girlz 23:20 PP
LC Jižní Město – FTVS Retro 8:21
zápasy o 5. až 8. místo:
FTVS Teen – Slavia 0:5 kont.
LC Inferno – LCC Chicks 9:17
o 7. místo:
FTVS Teen – LC Inferno 0:5 kont.
o 5. místo:
Slavia – LCC Chicks 14:17
o 3. místo:
LCC Girlz – LC Jižní Město 21:9
finále:
LCC Sexy Kočky – FTVS Retro 18:15
Konečné pořadí
1. LCC Sexy Kočky
2. FTVS Retro
3. LCC Girlz
4. LC Jižní Město
5. LCC Chicks
6. Slavia
7. LC Inferno
8. FTVS Teen
Pavel Urban

Zrušit


Časová osa: Lakros

Filtr článků - Lakros