ELL: „Blues“ příjemně překvapili, Prague Sports získali dvě třetí místa

3. října 2011 08:00

Po informacích z týmů LC Bison Radotín a Bats Lacrosse se dnes zaměříme na další týmy Evropské lakrosové ligy – ELL Blue a Prague Sports.

 

Ondřej Mika

Tým ELL Blue byl sestaven až těsně před začátkem soutěže v době, kdy už byla většina nejkvalitnějších hráčů nasmlouvána jinými manažery. Přesto se trenérovi Jirkovi Pecharovi podařilo poskládat velmi kompaktní tým, který v dosavadním průběhu podává výborné výkony a už dvakrát hrál finále, z toho jednou úspěšně, když v dramatickém zápase porazil v Bratislavě radotínské Bizony 7 : 6.

Tým Prague Sports, vedený dlouholetým českým reprezentantem a také asistentem trenéra národního týmu Pavlem Semerákem, předvádí kvalitní hru, která se zlepšuje zápas od zápasu v závislosti na stále větší sehranosti jednotlivých hráčů. Prague Sports bude velmi pravděpodobně bojovat o nejvyšší příčky letošní ELL.

Oběma trenérům jsme položili několik otázek a zde jsou jejich odpovědi:

Jak jste spokojeni s dosavadními výsledky vašeho týmu v ELL?
Jiří Pechar, ELL Blue:
S výsledky jsem spokojen. Po prvním turnaji, kde jsme byli překvapením pro všechny a kdy jsem takový úspěch nepředpokládal, mě již v druhém turnaji prohra výraznějším rozdílem ve finále mrzela.
Pavel Semerák, Prague Sports: Dvě třetí místa nejsou špatná, ale chtěli bychom samozřejmě výše. My jsme při výběru vsadili na široké spektrum hráčů z celé Evropy. Chvíli nám proto trvá, než se sehrajeme jako tým. Doufám, že naše forma vyvrcholí během závěrečného turnaje v Radotíně.

V čem je největší síla vašeho týmu?
ELL Blue: I přesto, že nelze určitě hrát na dva tři hráče, jsem přesvědčen, že mimo nestárnoucího gólmana Jirky Peška, výborného Petra Torna – Pídi, spoustu výborných kluků v obraně – Andrewa Fernanda, Martina Šrůty, Jakuba Kose, Tomáše Roda, mladých kluků v útoku Petra Nováka, Ondřeje Šedivce – skutečně náš tým stojí na výkonech Jirků – Loskota a Košťála.
Prague Sports: Domnívám se, že v rozmanitosti. Náš tým je postaven z hráčů třinácti (!) klubových týmů a pěti národností. Máme tu zkušené veterány, ale i úplné mladíčky. Ti dostávají hodně prostoru k tomu, aby si do sytosti zahráli. Zatím jsme ani v jednom utkání nepřistoupili k redukci sestavy v touze po vítězství. Chceme, aby hráči především hráli a získávali zkušenosti a ty pak uplatnili ve své další lakrosové kariéře. To se domníváme je nejdůležitější poslání ELL.

Kteří hráči patří mezi vaše největší opory, kdo vás překvapil?
ELL Blue: Opory jsem zmínil v předchozí odpovědi, mile mě překvapili Andrew Fernando a Michal Roubíček, které jsem neznal, a Petr Novák, kterého sice znám, ale jeho hra pro mě byla milým překvapením.
Prague Sports: Mezi opory patří především čeští reprezentanti, které máme v sestavě. Velmi mě ale potěšili i mnozí další, jako např. kroměřížský Marek Řihák, slávista Fanda Marhoul či pardubický Tomáš Prchlík. Největší nadšení ale u mě panuje ze hry Slováka Martina Čulmana. To je hráč, kterého bych přál každému koučovi do týmu – spolehlivý, chytrý, zarputilý, předvídavý.

Kdo je podle vás největším favoritem ELL a proč?
ELL Blue: Jednoznačně LC Bison, díky přítomnosti nejlepších hráčů – Petra Poupěho, Radka Skály, Adama a Martina Kostků a jednoznačné výtečného gólmana Tomáše Říhy. Když říkám nejlepší, myslím samozřejmě jen v Evropě, ale těším se, že v novém roce o sobě dají vědět, alespoň někteří z nich, i za mořem v NLL.
Prague Sports: Největším favoritem je jistě tým radotínských Bizonů. Postavili si tým na pětici hráčů z LCC Radotín, klíčových reprezentantech. Pokud by nevyhráli, bylo by to divné.

Evropská lakrosová liga, tým Prague SportsEvropská lakrosová liga, tým Prague Sportsfoto: Ondřej Mika

Každý tým může povolat na druhou polovinu nějakou posilu. Využijete této možnosti?
ELL Blue: Budeme se snažit oslovit některé hráče ze zámoří, případně jiné hvězdy, které nejsou zaregistrované v žádném týmu ELL.
Prague Sports: Ano, využijeme. Kvůli zraněním a draftům jsme přišli o tři klíčové hráče do obrany. Dosavadní zápasy jsme odehráli v obraně tak, že na těchto potech nastupovali hráči s minimálními zkušenostmi. To se samozřejmě musí na hře projevit. Potřebujeme lídra obrany s bohatými zkušenostmi a právě takový hráč za nás naskočí do druhé poloviny ligy.

Co vás v dosavadním průběhu ELL potěšilo/zklamalo?
ELL Blue: Potěšilo: výborný nápad, výborná organizace dvou dosavadních turnajů, díky organizátorům turnaje v Bratislavě i v Radotíně, výborná nálada a vztah soupeřících hráčů.
Prague Sports: Velmi mě potěšila herní úroveň téměř všech hráčů, kteří se do ELL přihlásili. O mnohých jsem dříve nikdy neslyšel, a přitom jsou schopni hrát proti nejlepším evropským hráčům. To je velmi potěšitelné zjištění. Zklamal mě výkon rozhodčích během našeho utkání s Bats Bratislava minulý týden. V tomtéž utkání mě bohužel zklamal i výkon našeho týmu.

Jan Barák

Časová osa: Lakros

Filtr článků - Lakros