Rubriky:

LOH

Sportovci jsou pro, ale mají obavy

4. července 2004 11:40 - PRAHA

Mnozí čeští sportovci by Praze pořádání sportovního svátku přáli, mají ale většinou obavy z toho, zda by olympiáda nebyla nad síly hlavního města.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

"Určitě by bylo hezké, kdyby se v Praze uskutečnila olympiáda, ale to je velice složitá záležitost, a nejen ekonomicky. Nelze se na ni ale dívat jen podle nynější ekonomické situace," řekl trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný.

Dana Zátopková si také myslí, že ekonomická situace v Česku může být za třináct či sedmnáct let jiná. "Ale to už tu nebudu... Nejde jen o peníze a o to, postavit nějaká krásná sportoviště. O ta se pak někdo musí starat, musí být neustále využívána, aby nechátrala. A pak je také třeba nejen mnoha odborníků, ale i tisíců dobrovolníků, kteří budou při olympiádě pomáhat zadarmo. Dnes by se těžko hledali, lidé mají jiné starosti. Máme ale pověst sportovní země, olympiádu bych si tu uměla představit."

:. Olympiáda v Praze
RECEPCE Bém opatrně oznámil zájem Prahy
TRÉNINK Fotbalový šampionát

Obdobného názoru je také Jiří Raška: "Český národ je sportovně založený. Bylo by to hezké, ale záleží na tom, v jakém ekonomickém stavu bude naše země. S pořádáním her je spousta starostí, a nejde jen o peníze."

Nejpesimističtější je ve svém názoru Jaromír Jágr: "Nemyslím si, že je to reálné teď, ale ani v blízké budoucnosti. Když vidím, jaké problémy jsou kolem stavby jedné hokejové haly, že se šampionát u nás už dvakrát odložil, pak si neumím pořádání olympiády u nás momentálně představit."

Karel Felt

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH