Američané chtějí z londýnské olympiády 30 atletických medailí

RENO

Spojené státy americké chtějí za čtyři roky přivézt z olympiády v Londýně 30 atletických medailí. Tolik cenných kovů přitom získali američtí atleti při nebojkotovaných hrách naposledy v roce 1956 v Melbourne (31). Odvážnou metu si teď vytkli s cílem vynahradit si letošní pekingskou olympiádu, která pro atletickou výpravu skončila zklamáním.

"Naším cílem je získat v Londýně 30 cenných kovů," vyhlásil v Renu obchodní ředitel atletické federace USA Doug Logan s důrazem na to, že by se mělo jednat o "čisté" medaile, tedy neposkvrněné podezřením z dopingu.

V Pekingu Američané vybojovali 23 medailí v atletice a byli nejúspěšnější zemí, očekávání však byla mnohem větší. Zvláště na sprinterských tratích, kde při vítězném tažení Jamajky v čele s Usainem Boltem skončily USA poprvé v historii bez titulu. Pouhá čtyři olympijská prvenství mužů byla také nejhorším výsledkem v dějinách.

Svaz také oznámil, že Spojené státy budou usilovat o uspořádání mistrovství světa v roce 2015.