Rubriky:

LOH

Čeští olympionici

14. července 2004 16:26

Představujeme české sportovce, kteří se účastní XXVIII. letních olympijských her. Do řeckých Atén odcestovalo dohromady stočtyřicet reprezentantů, kteří budou bojovat o medaile ve třiadvaceti disciplínách. V den zahájení her pak nominaci rozšířili ještě dráhový cyklista Alois Kaňkovský a triatlonistka Lucie Zelenková.

 

Novinky

ATLETIKA (35 reprezentantů)
Jaroslav Bába - skok vysoký
Kateřina Baďurová - skok o tyči
Nikola Brejchová - hod oštěpem
Věra Cechlová - Pospíšilová - disk
Barbora Dibelková - 20 km chůze
Tomáš Dvořák - desetiboj
Miroslav Guzdek - oštěp
Pavla Hamáčková - skok o tyči
Michaela Hejnová - sedmiboj
Zuzana Hlavoňová - skok vysoký
Miloš Holuša - 50 km chůze
Štěpán Janáček - skok o tyči
Tomáš Janků - skok vysoký
Šárka Kašpárková - trojskok
Jarmila Klimešová - hod oštěpem
Libor Malina - hod diskem
Jiří Malysa - 20 km chůze
Lucie Martincová - 100 m překážek
Vladimír Maška - hod kladivem
Jiří Mužík - 400 m překážek
Anna Pichrtová - maratón
Adam Ptáček - skok o tyči
Vladimíra Racková - hod diskem
Denisa Ščerbová - skok daleký
Roman Šebrle - desetiboj
Michal Šneberger - běh na 1500 m
Barbora Špotáková - hod oštěpem
Robert Štefko - maratón
Petr Stehlík - vrh koulí
Iva Straková - skok vysoký
Štěpán Tesařík - 400 m překážek
Svatoslav Ton - skok vysoký
Jiří Vojtík - 200 m
Lucie Vrbenská - kladivo
Antonín Žalský - vrh koulí
Jan Železný - hod oštěpem

BASKETBAL (12 reprezentantů)
Irena Borecká - útok
Romana Hamzová - rozehrávačka
Michala Hartigová - pivot
Zuzana Klimešová - centr
Petra Kulichová - pivot
Hana Machová - útok
Michaela Pavlíčková - útok
Michaela Uhrová - rozehrávačka
Ivana Večeřová - pivot
Jana Veselá - útok
Eva Vítečková - útok
Ivana Voračková - útok

DRÁHOVÁ CYKLISTIKA (6 reprezentantů)
Milan Kadlec - bodovací závod jednotlivců a dvojic
Alois Kaňkovský - kilometr s pevným startem
Lada Kozlíková - dráha, silnice
Petr Lazar - bodovací závod dvojic
Lenka Valová - stíhací a bodovací závod
Ivan Vrba - keirin

HORSKÁ KOLA (2 reprezentanti)
Radim Kořínek - cross country
Jaroslav Kulhavý - MTB XC

JACHTING (4 reprezentanti)
Michael Maier - Finn
Tomáš Malina - Mistral
Lenka Šmídová - Evropa
Martin Trčka - Laser

JEZDECTVÍ (1 reprezentant)
Jaroslav Hatla - všestrannost

JUDO (1 reprezentant)
Andrea Pažoutová - kategorie 63 - 70 kg

MODERNÍ GYMNASTIKA (1 reprezentant)
Dominika Červenková - víceboj jednotlivci, obruč, míč, stuha, kužele

MODERNÍ PĚTIBOJ (3 reprezentanti)
Libor Capalini
Alexandra Kalinovská
Michal Michalík

PLAVÁNÍ (12 reprezentantů)
Ilona Hlaváčková - 100 m znak, štafeta 4x100 m v.zp.
Josef Horký - štafeta 4x200 m v. zp.
Sandra Kazíková - 50 m v. zp., štafeta 4x100 m v. zp.
Petra Klosová - štafeta 4x100 m v. zp.
Kristýna Kyněrová - 400 m v. zp.
Daniel Málek - 100 m prsa, 200 m znak
Jana Myšková - 100 m v. zp., 200 m v. zp., štafeta 4x100 m v. zp.
Jana Pechanová - 800 m v. zp.
Kateřina Pivoňková - 200 m znak
Michal Rubáček - 100 m motýlek, štafeta 4x200 m v. zp.
Květoslav Svoboda - 200 m v. zp., štafeta 4x200 m v. zp.
Martin Škacha - štafeta 4x200 m v. zp.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL (2 reprezentanti)
Eva Celbová
Soňa Nováková

RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA (2 reprezentanti)
Martin Doktor - C1 500 m a 1000 m
Michaela Strnadová - K1 500m

SILNIČNÍ CYKLISTIKA (6 reprezentantů)
René Andrle - časovka, závod jednotlivců
Michal Hrazdíra - časovka, závod jednotlivců
Lada Kozlíková - dráha, silnice
Martina Růžičková - závod jednotlivců
Ondřej Sosenka - závod jednotlivců
Ján Svorada - závod jednotlivců

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA (1 reprezentant)
Jana Komrsková - víceboj

STOLNÍ TENIS (4 reprezentanti)
Petr Korbel - dvouhra, čtyřhra
Renáta Štrbíková - dvouhra
Alena Vachovcová - čtyřhra
Richard Výborný - čtyřhra

STŘELBA (8 reprezentantů)
Václav Bečvář - vzduchová puška, libovolná malorážka
Tomáš Caknakis - běžící terč
Lenka Hyková - sportovní pistole, vzduchová pistole
Miroslav Januš - běžící terč
Tomáš Jeřábek - vzduchová puška, libovolná malorážka
Kateřina Kůrková - vzduchová puška, sportovní malorážka
Jan Sychra - skeet
Martin Tenk - vzduchová pistole, libovolná pistole

SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ (2 reprezentanti)
Soňa Bernardová - duet
Ivana Bursová - duet

TENIS (8 reprezentantů)
Iveta Benešová - dvouhra
Tomáš Berdych - dvouhra, čtyřhra
Martin Damm - čtyřhra
Klára Koukalová - dvouhra
Jiří Novák - dvouhra, čtyřhra
Libuše Průšová - dvouhra
Barbora Strýcová - dvouhra, čtyřhra
Cyril Suk - čtyřhra

TRIATLON (5 reprezentantů)
Renata Berková - jednotlivci
Martin Krňávek - jednotlivci
Filip Ospalý - jednotlivci
Lenka Radová - jednotlivci
Lucie Zelenková - jednotlivci

VESLOVÁNÍ (16 reprezentantů)
Václav Chalupa - skif
Milan Doleček - dvojskif
Jakub Hanák - párová čtyřka
Petr Imre - dvojka bez kormidelníka
David Jirka - párová čtyřka
Tomáš Karas - párová čtyřka
Miroslava Knapková - skif
David Kopřiva - párová čtyřka
Jakub Makovička - čtyřka bez kormidelníka
Václav Maleček - dvojskif lehkých vah
Adam Michálek - dvojka bez kormidelníka
Karel Neffe - čtyřka bez kormidelníka
Jan Schindler - čtyřka bez kormidelníka
Ondřej Synek - dvojskif
Michal Vabroušek - dvojskif lehkých vah
Petr Vitásek - čtyřka bez kormidelníka

VODNÍ SLALOM (8 reprezentantů)
Štěpánka Hilgertová - K1
Tomáš Indruch - C1
Marek Jiras - C2 (s Tomášem Máderem)
Tomáš Máder - C2 (s Markem Jirasem)
Irena Pavelková - K1
Ondřej Raab - K1
Ondřej Štěpánek - C2 (s Jaroslavem Volfem)
Jaroslav Volf - C2 (s Ondřejem Štěpánkem)

VZPÍRÁNÍ (1 reprezentant)
Tomáš Matykiewicz - kategorie do 105 kg

ZÁPAS (2 reprezentanti)
Petr Švehla - kategorie do 55 kg
David Vála - kategorie 96 - 120 kg

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH