Rubriky:

LOH

Aténská sportoviště jsou až do pátku uzavřena

29. července 2004 09:24 - PRAHA

Do Atén se začínají sjíždět účastníci letních olympijských her, jenže všechna sportoviště jsou zatím neprodyšně uzavřena. Organizátoři chtějí zpřístupnit sportovní areály až v pátek 30. července, kdy se v Aténách oficiálně rozběhne olympijské dění. Do té doby nehodlají absolutně nikoho dovnitř pustit, a během těch pár dnů vše ještě dodělávat.

Šéf české olympijské mise František Dvořák prozradil, že sídlo výpravy v olympijské vesnici už zdobí státní vlajka i nápis Czech Olympic Team. "Obstarali jsme pro naše vozy parkovací karty, zprovoznili všechny telefony a čekáme, až přivezou nábytek, abychom mohli začít zařizovat místnosti," říká Dvořák. Sportovci se ale mohou začít stěhovat do olympijské vesnice také až zítra.

"Zatím jsme tu jen funkcionáři asi z dvaceti zemí a občas ještě něco nefunguje, život ve vesnici se prostě teprve rozbíhá. V naší lokalitě jsme osiřelí, vedlejší budovy jsou zatím prázdné, ale vyvěšením vlajky jsme se zviditelnili. Na sportovce tu čeká nejpohodlnější ubytování v historii, mohou se těšit na prostorné, klimatizované pokoje s veškerým vybavením," dodává Dvořák a už před desátou hodinou potvrzuje varování o horku v metropoli: "Právě teď je venku osmatřicet stupňů a to máme vlastně ráno. Přes poledne teploměr šplhá přes čtyřicítku."

DO  STARTU  OH  ZBÝVÁ    15 DNÍ

Na klimatické podmínky v Řecku si ze 139 českých olympioniků už zvykají na ostrově Syros akvabely Bernardová s Bursovou, během víkendu dorazí i první skupina vodních slalomářů. Už v pátek přiletí z Prahy trenér Pultera, o den později ho budou následovat deblkanoisté Jiras s Máderem a obě kajakářky Pavelková i Hilgertová.

Nepojedou ale do vesnice a ubytují se v azylovém domě, který ČOV pronajala v areálu Helleniko hned u umělého aténského kanálu. "Zajeli jsme tam ve středu na kontrolu a vše vypadá připraveně, nikdo už tam nic nedodělával a na poli vyrostl báječný areál," líčí Dvořák.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH