Rubriky:

LOH

Čeští olympionici testují sportoviště v Aténách

1. srpna 2004 19:11 - ATÉNY

Vodní slalomáři a střelci testují jako první z českých reprezentantů připravenost sportovišť krátce před zahájením olympiády. V Aténách absolvují jen krátký tréninkový kemp a před soutěžemi se většinou vrátí domů. Výjimkou je Štěpánka Hilgertová, která už u slalomového kanálu zůstane.

Dvojnásobná olympijská vítězka Hilgertová přiletěla v sobotu s Irenou Pavelkovou, Markem Jirasem a Tomášem Máderem. "Také lodě dorazily bez problémů, takže je všechno pohodě. Už trénují na kanálu, který je v plném provozu," řekl z dějiště her šéf české olympijské mise František Dvořák.

České výpravě se pro kanoisty podařilo sehnat auto nad plán a dokonce povolení, aby mohli jezdit, kam potřebují. "To je malý úspěch, který povzbudí," uvedl Dvořák. Prý ani nepostřehl, že končí víkend. "Tady se to v tom pracovním ruchu nerozlišuje."

Na krátké soustředění přiletěli do Atén v sobotu střelci. Kateřina Kůrková je medailovou nadějí hned pro druhý den olympiády a nyní si na střelnici vyzkouší vítr, který začal v řecké metropoli foukat. Společně s ní v Aténách zkoušejí formu také Martin Tenk, Tomáš Jeřábek a nejstarší český olympionik Václav Bečvář.

Střelci také jako první spali v olympijské vesnici. "Byli spokojeni," řekl Dvořák. Ovšem první stálou obyvatelkou vesnice bude od úterý sportovní gymnastka Jana Komrsková.

Konkurz na vlajkonoše

V pondělí bude jasné, kdo ponese při slavnostním zahájení olympijských her 13. září českou vlajku. "Už proběhlo čtvrté výběrové kolo a v pondělí bychom se měli definitivně domluvit," uvedl Dvořák. Vybírá se ze sportovců, kteří budou v dějišti her a členové Českého olympijského výboru respektují, že někteří závodí hned druhý den olympiády.

Před čtyřmi lety v Sydney nesl státní zástavu kanoista Martin Doktor, v Atlantě 1996 zase veslař Václav Chalupa.

V pátek byla otevřena olympijská vesnice, ale slavnostní ceremoniál se kvůli tomu nekonal. "Tady se to ani nepoznalo, jen od té doby fungují všechny systémy," řekl Dvořák.

Český štáb žije prací. Oživoval počítače, aby se daly posílat maily, faxy, kopírky a připravil velkoplošnou televizi. Koncem týden Dvořák a spol. oblékli montérky a roznášeli do apartmánů lednice a televize.

"Než abychom čekali na těžkou partu, tak jsme to raději udělali sami," konstatoval Dvořák. Ještě v pátek chybělo přibližně padesát klíčů od pokojů, ale v neděli už byla situace o něco lepší.

ČTK

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH