Basketbalistky poslední přípravu prohrály

BRNO

České basketbalistky prohrály v posledním přípravném utkání před odletem na olympijské hry s Austrálií 48:57. O výsledku pondělního zápasu v Brně rozhodla už úvodní čtvrtina, v níž nepřesně hrající české reprezentantky umožnily získat soupeřkám šestibodový náskok. V neděli domácí hráčky porazily tým obhájkyň olympijského stříbra 78:69.

České basketbalistky prohrály v přípravě s Austrálií

V druhé čtvrtině se výkon týmu zlepšil, stačil však pouze na udržení kroku s Australankami. Druhá krize dolehla na české hráčky po změně stran, kdy téměř sedm minut nevstřelily koš a Australanky šňůrou devíti bodů zvýšily v 27. minutě svůj náskok až na 43:29.

V závěru se sice výkon českých hráček částečně zlepšil, jejich hru ale po celé utkání provázela nepřesná střelba hlavně z tříbodového území, odkud z devíti pokusů celého týmu zaznamenala jediný koš Uhrová. Australanky si vedly lépe i v doskakování pod oběma koši, kde stačily posbírat většinu odražených míčů.

"Generálka před olympijskými hrami se nám příliš nepovedla. Myslím si, že jsme podali nejslabší výkon možná za poslední dva roky," řekl trenér českých basketbalistek Jan Bobrovský. "Ani v obraně jsme nehráli oslnivě. I když Austrálie hrála v defenzivě velmi dobře, mohli jsme se ale více prosadit. Jenže hráčky neplnily taktické úkoly," dodal Bobrovský.

V českém týmu opět nenastoupila rozehrávačka Romana Hamzová, která má stále problémy se zánětem žil. Její start na olympijských hrách by ale toto onemocnění nemělo ovlivnit.

Česká republika - Austrálie 48:57 (13:19, 29:34, 38:47)
Nejvíce bodů: Večeřová a Machová po 7, Veselá, Pavlíčková a Klimešová po 6 - Batkovičová 17, Fallonová 11, Harrowerová 10. Rozhodčí: Vrážel (ČR), Aylen (Austr.). Fauly: 13:12. Trestné hody: 11/5 - 13/5. Trojky: 1:4. Diváci: 900.