Rubriky:

LOH

Strýcová chce na olympiádě prolomit smůlu

6. srpna 2004 15:31 - PRAHA

Tenistce Barboře Strýcové vyšla parádně první půlka roku. V žebříčku se od ledna posunula o sto míst a momentálně je 65. hráčkou světa, jenomže od června je vše jinak a na turnajích vyhrála jen jednou. Teď se těší na olympiádu a doufá, že v Aténách zažene zlé časy. V osmnácti letech bude Strýcová nejmladší z osmi českých tenistů v olympijském turnaji.

 

ČTK

Strýcová v půlce týdne přiletěla z turnaje v Montrealu a doma si hned zkoušela výbavu české výpravy. "Líbí se mi," pochválila oblečení. Když se olympijsky vyšňořila, měla zvláštní pocit. "Těšící se, smíšený... Já nevím, prostě se moc těším," hledala slova dvojnásobná vítězka dvouhry juniorek na Australian Open.

O olympiádě si nic nezjišťovala. Věřila, že všechno bude pečlivě připravené a dobře zařízené. "Nebude tam hotel jako na turnajích, ale to je mi úplně jedno," řekla opora fedcupového družstva. V americké televizi viděla záběry olympijské vesnice. "Vypadalo to dobře, ale uvidím na místě," řekla tenistka.

Loni Strýcová ukončila sezónu na 161. místě světa a až do května se jí dařilo. Z kvalifikací postupovala do hlavních soutěží a zdaleka nekončila v prvních kolech. Ve Štrasburku postoupila do čtvrtfinále a v Indian Wells byla v osmifinále, což se odrazilo v žebříčku. Vyšplhala se nejvýše v kariéře - na 59. místo.

Na olympiádě se to snad zlomí

Začátkem června postoupila do semifinále turnaje ITF na antuce v Prostějově, a od té doby utrum. Ze šesti zápasů na turnajích WTA vyhrála jen jednou. "Nejde mi to. Cítila jsem se unavená, ne fyzicky, ale spíš psychicky. Nic se neděje, pořád to nemůže jít," snažila se nepropadat panice.

Těšila se, že to na olympiádě zlomí. "Snad přijdu na jiné myšlenky," doufala. Myslet na stupně vítězů je troufalé, ale ve sportu je všechno možné. "Dokážu si představit, že mám medaili na krku, ale nevím, jestli to je reálný. Možná ano, já nevím," culila se Strýcová.

Ze 139 nominovaných sportovců na olympiádu Strýcová osobně zná z Plzně sportovní střelkyni Kateřinu Kůrkovou. "A ještě gymnastku Janu Komrskovou," pátrala v paměti. O většině slýchává v televizi nebo čte v novinách. "Kdo se mi líbí? Mám ráda Dvořáka a všechny atlety. Šebrle a Železný, ty musím jmenovat," řekla.

Zahájení si ujít nenechá

Strýcová do Atén přiletí v pátek časně ráno a večer stihne slavnostní zahájení. "Prý to trvá dlouho, ale nenechám si to ujít," těšila se svěřenkyně trenéra Jana Havla. Doufala, že se dostane i na jiné sporty, lákalo by ji plavání a atletika. "Ptala jsem se na lístky, ale nevím, jestli nějaké dostanu," řekla.

Ve čtyřhře se představí společně s Libuší Průšovou. Podle paměti Strýcové hrály čtyři turnaje a tři vyhrály, naposledy v Prostějově. "Na debl se těším, to bude sranda. Nebudeme se nervovat kvůli bodům a užijeme si to," řekla Strýcová.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH