Rubriky:

LOH

Atleti mají poslední olympijskou šancí

7. srpna 2004 12:21 - PRAHA

Během víkendu bude jasné definitivní složení české olympijské výpravy, v níž zatím figuruje 139 sportovců. Rozšířit tento počet už mohou ale jen atleti, kteří chtějí využít poslední příležitost ke splnění limitu.

 

ČTK

O letenku do Atén jsou připraveni především bojovat Sajdok (110 m přek. - potřebuje 13,72 s), Rücklová (400 m přek. - 56,25 s), Lampart (dálka - 805 cm), Janáček (tyč - 555 cm) a Oravec  (800 m - 1:47,00 min). Ti všichni to zkusí dnes při extralize družstev na pražské Julisce.

DO STARTU ZBÝVÁ 6 DNŮ

Desetibojařům Poděbradskému s Rybou dává příležitost vícebojařský mítink v Banské Bystrici, kde by ale museli dosáhnout alespoň osmi tisíc bodů, mílařka Šuldesová jede do belgického Brasschaatu a když uběhne 1500 m za 4:07,15, má letenku v kapse. Trojskokanka Darmovzalová plánuje vedle dnešního startu v Praze i nedělní závod v maďarském Szombathely.

Ze šesti už nominovaných s limitem B, s nímž může do Atény pouze jeden atlet, mohou být docela klidní sprinter Vojtík, překážkářka Martincová i mílař Šneberger, neboť ve svých disciplínách nemají doma vážnou konkurenci.

Někteří jsou v ohrožení

Naopak Kašpárkovou by mohla ohrozit Darmovzalová, pokud skočí 14,11 m a exmistryně světa se nezlepší. Limit A, který by případně zaručil start oběma, má hodnotu 14,20. Podobně dálkařku Ščerbovou by z nominace na poslední chvíli vyšoupla Lucie Komrsková, sestra olympioničky v gymnastice, jenže by musela skočit 669 cm. Pro Mašku se v kladivu zdá být jedinou konkurencí Sedláček, který ale k zajištění cesty na OH musí hodit 75,40 m.

"Těch adeptů, kteří by mohli ještě na poslední chvíli splnit limit, je docela dost a já věřím, že minimálně jeden atlet do olympijské výpravy přibude. Vytvořili jsme tu pro jeho dodatečné nominování všechny předpoklady," míní šéf české olympijské mise František Dvořák, který z Atén registruje i zdravotní problémy svého jmenovce.

Bronzový desetibojař z olympijské Atlanty Tomáš Dvořák ve snaze pomoci bolavé achillovce na pravé noze včera navštívil i fyzioterapeuta Koláře a zopakoval, že teprve v den plánovaného odletu 16. srpna se rozhodne, zda bude schopen závodit v Aténách.

Turci přišli o hvězdu

Největší atletické želízko ztratila včera turecká výprava. Úřadující evropská šampiónka na 1500 m Süreyya Ayhanová si při tréninku poranila sval na noze a lékaři ji start na OH zakázali. "Jsem tak naštvaný, že bych se nejraději rozbrečel. Mohla pro nás získat zlato," cituje ČTK šéfa turecké výpravy Huseyina Yildirima.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH