Rubriky:

LOH

Naše medaile

10. srpna 2004 17:34

Pětapadesát zlatých medailí vybojovali čeští a českoslovenští sportovci na předešlých sedmadvaceti letních olympijských hrách. Kolik bylo stříbrných a bronzových? I to najdete v souhrnu majitelů cenných kovů, které naši reprezentanti přivezli.

 

ČTK/Dan Krzywoň

1900 - Paříž
2. František Janda-Suk atletika (hod diskem)
3. Rosenbaumová - Warden tenis
3. Hedwiga Rosenbaumová tenis
1906 - Atény
3. Žemla - Žemla tenis
3. Zdeněk Žemla tenis
1908 - Londýn
3. BOH šerm (šavle - družstva)
3 Vilém Goppold von Lobsdorf šerm (šavle - jednotlivci)
1920 - Antverpy
3. Skrbková - Žemla tenis
1924 - Paříž
1. Bedřich Šupčík gymnastika (šplh na laně)
2. Robert Pražák gymnastika (kruhy)
2. Robert Pražák gymnastika (víceboje)
2. Robert Pražák gymnastika (bradla)
2. Jan Koutný gymnastika (přeskok)
3. Ladislav Vácha gymnastika (kruhy)
3. Ladislav Vácha gymnastika (šplh na laně)
3. Bohumil Mořkovský gymnastika (přeskok)
3. Bohumil Durdis vzpírání (lehká váha)
3. Bedřich Šupčík gymnastika (víceboje)
1928 - Amsterdam
1. František Ventura jezdectví (parkur)
1. Ladislav Vácha gymnastika (bradla)
2. Ladislav Vácha gymnastika (kruhy)
2. CZE gymnastika (týmy)
2. Emanuel Löffler gymnastika (přeskok)
2. Jan Heřmánek box (střední váha)
2. Jindřich Maudr zápas (řecko-římský bantamová váha)
3. Emanuel Löffler gymnastika (kruhy)
3. Jaroslav Skobla vzpírání (supertěžká váha)
1932 - Los Angeles
1. Jaroslav Skobla vzpírání (supertěžká váha)
2. Václav Pšenička vzpírání (supertěžká váha)
2. Josef Urban zápas (řecko-římský supertěžká váha)
3. František Douda atletika (vrh koulí)
1936 - Berlín
1. Mottl - Škrdlant kanoistika (C2 10 000 m)
1. Alois Hudec gymnastika (kruhy)
1. Syrovátka - Brzák kanoistika (C2 1000 m)
2. Václav Pšenička vzpírání (supertěžká váha)
2. CZE gymnastika (družstva ženy)
2. Bohuslav Karlík kanoistika (C1 1000 m)
2. Josef Klapuch zápas (volný styl supertěžká váha)
2. Herda Jozef zápas (řecko-římský lehká váha)
1948 - Londýn
1. CZE gymnastika (družstva ženy)
1. Július Torma box (welter)
1. Emil Zátopek atletika (10 000 m)
1. František Čapek kanoistika (C1 10 000 m)
1. Brzák - Kudrna kanoistika (C2 1000 m)
1. Josef Holeček kanoistika (C1 1000 m)
2. Havel - Pecka kanoistika (C2 10 000 m)
2. Emil Zátopek atletika (5 000 m)
3. Zdeněk Růžička gymnastika (kruhy)
3. Leo Sotorník gymnastika (přeskok)
3. Zdeněk Růžička gymnastika (prostná)
1952 - Helsinky
1. CZE veslování (čtyřka s kormidelníkem)
1. Dana Zátopková - Ingrová atletika (hod oštěpem)
1. Ján Zachara box (pérová váha)
1. Emil Zátopek atletika (5 000 m)
1. Emil Zátopek atletika (maratón)
1. Emil Zátopek atletika (10 000 m)
1. Josef Holeček kanoistika (C1 1000 m)
2. Brzák - Kudrna kanoistika (C2 1000 m)
2. Josef Růžička zápas (řecko-římský supertěžká váha)
2. Josef Doležal atletika (50 km chůze)
3. CZE gymnastika (družstva ženy)
3. Mikuláš Athanasov zápas (řecko-římský lehká váha)
3. Alfréd Jindra kanoistika (C1 10 000 m)
1956 - Melbourne
1. Olga Fikotová atletika (hod diskem)
2. Eva Bosáková gymnastika (kladina)
2. Ladislav Fouček cyklistika (pevný kilometr)
2. Otakar Hořínek střelba (malorážka 3x40)
2. CZE cyklistika (tandemy 2000 m)
3. Jiří Skobla atletika (vrh koulí)
1960 - Řím
1. Eva Bosáková gymnastika (kladina)
1. Kozák - Schmidt veslování (dvojskif)
1. Bohumil Němeček box (welter)
2. CZE gymnastika (družstva ženy)
2. Dana Zátopková - Ingrová atletika (hod oštěpem)
3. Josef Němec box (supertěžká váha)
3. Bohumil Kubát zápas (řecko-římský supertěžká váha)
3. CZE veslování (osma s kormidelníkem muži)
1964 - Tokio
1. Věra Čáslavská gymnastika (přeskok)
1. Věra Čáslavská gymnastika (víceboj)
1. Věra Čáslavská gymnastika (kladina)
1. Jiří Daler cyklistika (stíhačka jednotlivců 4000 m)
1. Hans Zdražila vzpírání (střední váha)
2. CZE gymnastika (družstva ženy)
2. Ludvík Daněk atletika (hod diskem)
2. CZE volejbal (muži)
2. Josef Odložil atletika (1500 m)
2. CZE fotbal (muži)
2. Jiří Kormaník Zápas (řecko-římský střední váha)
3. CZE veslování (osma s kormidelníkem muži)
3. Andrs - Hofmann veslování (dvojskif)
3. Lubomír Nacovský střelba (rychlopalba z pistole)
1968 - Mexico City
1. Věra Čáslavská gymnastika (prostná)
1. Věra Čáslavská gymnastika (víceboj)
1. Věra Čáslavská gymnastika (přeskok)
1. Věra Čáslavská gymnastika (bradla)
1. Miloslava Rezková atletika (skok vysoký)
1. Milena Duchková skoky do vody (skoky z věže)
1. Jan Kůrka střelba (malorážka vleže)
2. CZE gymnastika (družstva ženy)
2. Věra Čáslavská gymnastika (kladina)
3. Miroslav Zeman zápas (řecko-římský muší váha)
3. CZE volejbal (muži)
3. Ludvik Daněk atletika (hod diskem)
3. Petr Kment zápas (řecko-římský supertěžká váha)
1972 - Mnichov
1. Ludvik Daněk atletika (hod diskem)
1. Vítězslav Mácha zápas (řecko-římský welter)
2. CZE házená (muži)
2. Duchková Milena skoky do vody (skoky z věže)
2. Ladislav Falta střelba (rychlopalba z pistole)
2. CZE veslování (dvojka s kormidelníkem muži)
3. CZE veslování (čtyřka s kormidelníkem muži)
3. Eva Šuranová atletika (skok daleký)
1976 - Montreal
1. Josef Panaček střelba (skeet)
1. Anton Tkáč cyklistika (sprint 1000 m)
2. Vítězslav Mácha zápas (řecko-římský welterová váha)
2. CZE moderní pětiboj (družstva muži)
3. Jan Bártů moderní pětiboj
3. CZE veslování (dvojka s kormidelníkem muži)
3. CZE veslování (párová čtyřka muži)
3. Helena Fibingerová atletika (vrh koulí)
1980 - Moskva
1. CZE fotbal (muži)
1. Ota Zaremba vzpírání (těžká váha)
2. CZE pozemní hokej (ženy)
2. Imrich Bugár atletika (hod diskem)
2. Jarmila Kratochvílová atletika (400 metrů)
3. Vladimír Kocman judo (nad 100 kg)
3. Jiří Tabák gymnastika (kruhy)
3. Ján Franek box (střední váha)
3. Dan Karabin zápas (volný styl welter)
3. Július Strnisko zápas (volný styl těžká váha)
3. CZE cyklistika (časovka družstev muži)
3. CZE cyklistika (stíhačka družstev 4000 metrů muži)
3. Dušan Poliačik vzpírání (těžká váha)
3. Pecka - Vochoska veslování (dvojskif)
1988 - Soul
1. Miroslav Varga střelba (malorážka vleže)
1. Miloslav Mečíř tenis
1. Jozef Pribilinec atletika (20 km chůze)
2. Novotná - Suková tenis
2. Miroslav Bednařík střelba (trap)
2. Jan Železný atletika (hod oštěpem)
3. Mečíř - Šrejber tenis
3. Josef Lohyňa zápas (volný styl střední váha)
1992 - Barcelona
1. Jan Železný atletika (hod oštěpem)
1. Změlík Robert atletika (desetiboj)
1. Petr Hrdlička střelba (trap)
1. Lukáš Pollert kanoistika (C1 slalom)
2. Václav Chalupa veslování (skif)
2. Šimek - Rohan kanoistika (C2 slalom)
3. Luboš Račanský střelba (běžící terč)
1996 - Atlanta
1. Štěpánka Hilgertová kanoistika (K1 slalom)
1. Jan Železný atletika (hod oštěpem)
1. Martin Doktor kanoistika (C1 500 m)
1. Martin Doktor kanoistika (C1 1000 m)
2. Lukáš Pollert kanoistika (C1 slalom)
2. Šimek - Rohan kanoistika (C2 slalom)
2. Novotná - Suková tenis
3. Miroslav Januš střelba (běžící terč)
3. Šárka Kašpárková atletika (trojskok)
3. Tomáš Dvořák atletika (desetiboj)
3. Jana Novotná tenis
2000 - Sydney
1. Štěpánka Hilgertová kanoistika (K1 slalom)
1. Železný atletika (hod oštěpem)
2. Roman Šebrle atletika (desetiboj)
2. Petr Málek střelba (skeet)
2. Rudolf Kraj box (lehká střední váha)
3. Jiras - Máder kanoistika (C2 slalom)
3. Martin Tenk střelba (libovolná pistole)
3. Jan Řehula triatlon

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH