Fotbalisté Argentiny zahájili olympiádu kanonádou proti Srbsku

I do olympijského turnaje fotbalistů vstoupil největší favorit suverénně. Argentinci začali svou cestu za vysněným zlatem šestibrankovou výhrou nad týmem Srbska a Černé Hory. O poločase už byli o čtyři góly napřed, když se v rozpětí dvou minut trefil nový objev Carlos Tévez.

Řečtí olympionici před očima trenéra národního týmu Otto Rehhagela prohrávali s Koreo 0:2, ale proti oslabenému soupeři dokázali alespoň vyrovnat. Zvládli to v závěru během čtyř minut, gól na 2:2 vsítil z penalty Papadopulos z Panathianikosu, jediný člen zlatého týmu z mistrovství Evropy ve výběru.

OH - fotbal, muži
Skupina A
Řecko - Korejská republika 2:2 (0:1)
Branky: 78. Taralidis, 82. Papadopulos z pen. - 43. Kim Tong- čin, 64. vlastní Vintra. ČK: 31. Kim Čchi-kon (Korea).
Mali - Mexiko 0:0
Skupina C
Tunisko - Austrálie 1:1 (0:1)
Branky: 69. Zitúní - 45. Aloisi.
Argentina - Srbsko a Černá Hora 6:0 (4:0)
Branky: 42. a 43. Tévez, 11. Delgado, 17. Kily González, 74. Heinze, 77. Rosáles.