Iráčané přehráli na olympiádě Portugalce

Iráčtí fotbalisté pokračují v překvapivých výkonech na mezinárodní scéně. Po čtvrtfinálové účasti na nedávném asijském šampionátu vstoupili ve čtvrtek do olympijského turnaje senzační výhrou 4:2 nad Portugalskem. Džabarův vlastní gól sice poslal favorita do vedení, ale Iráčané skóre otočili.

V zápase se nevyznamenaly dvě velké portugalské hvězdy. Obdivovaný útočník Cristiano Ronaldo z Manchesteru United se štěstím vyvázl jen se žlutou kartou poté, co v 19. minutě rozsekl ošklivým úderem loktem obočí Mahmúdovi. Ten se nenechal zastavit a ve druhém poločase dal třetí rozhodující gól. Méně štěstí než Ronaldo měl Luis Boa Morte z anglického Fulhamu, jenž byl po faulu na Abbase v úvodu druhé půle vyloučen.

Porážka hrozila ve skupině B rovněž Itálii, která v poločase prohrávala s Ghanou o dvě branky. Sedm minut před koncem však pro squadru azzuru zajistil remízu útočník Alberto Gilardino, jeden z nejlepších střelců italské ligy ve službách Parmy. V ghanském dresu odehrál téměř hodinu bývalý liberecký útočník Gyan Baffour.

OH - fotbal, muži
Skupina B
Paraguay - Japonsko 4:3 (3:1)
Branky: 26. a 37. Cardozo, 5. Gimenez, 62. Torres - 22. z pen. a 53. z pen. Ono, 81. Okubo.
Ghana - Itálie 2:2 (2:0)
Branky: 36. Pappoe, 45.+1 Appiah - 49. Pinzi, 83. Gilardino.
Skupina D
Kostarika - Maroko 0:0
ČK: 59. Aliúí (Maroko).
Irák - Portugalsko 4:2 (2:2)
Branky: 16. E. Muhammad, 29. H. M. Muhammad, 56. Mahmúd, 90.+ 3 Sadír - 13. vlastní Džabar, 45. Bosingwa. ČK: 51. Boa Morte (Port.).