Basketbalistky nezvládly se Španělkami závěr

České basketbalistky prohrály ve svém úvodním zápase na olympijském turnaji v Aténách se Španělskem 78:80 po prodloužení. Po čtyřiceti minutách skončilo utkání nerozhodně 67:67, když těsně před koncem český celek ztratil tříbodové vedení. V pondělí se reprezentantky utkají s favoritkami z USA.

Tým trenéra Jana Bobrovského sice vstřelil první koš zápasu, ale pak téměř v celém utkání musel dotahovat mírné vedení soupeřek, v poločase až pětibodové. V závěru druhé půle ale měly české vicemistryně Evropy navrch a po třech proměněných šestkách Zuzany Klimešové a Hany Machové vedly osm sekund před koncem 67:64. Španělky ale stihly vyrovnat, dvě sekundy před sirénou se o to postarala svojí jedinou trojkou v zápase Laia Palauová.

V nastavené pětiminutovce se ujaly vedení soupeřky, které se z tříbodové vzdálenosti trefily v zápase celkem jedenáctkrát, a českému týmu se už podobný zvrat nepovedl.

BASKETBAL - Ženy, skupina B:
Česko - Španělsko 78:80 po prodl. (22:24, 34:35, 45:50, 67:67)
Body: Večeřová 15, Vítečková 14, Machová 13, Klimešová 11, Veselá 10, Pavlíčková 8, Hamzová 6, Hartigová 1 - Palauová 14 a Valdemorová po 14, Fernandezová 11, Garciaová a Sanchezová po 9, Aguilarová a Cebrianová po 6, Ferragutová 5, Ponsová 4, Pascuaová 2. Rozhodčí: Aylen (Austr.), Homsy (Kan.). Trestné hody: 22/18 - 22/15. Fauly: 26:20. Trojky: 6:11. Diváci: 2307.