Iráčtí fotbalisté už jsou ve čtvrtfinále

Iráčtí fotbalisté ukázali, že jejich výhra na úvod olympijského turnaje nad Portugalskem nebyla náhodná. V neděli si poradili s Kostarikou bez problémů 2:0 a po favorizované Argentině se stali druhým čtvrtfinalistou turnaje.

Fanoušci Iráku byli v takové euforii, že po prvním gólu jich asi dvacet přelezlo bariéru a běželi úspěch slavit se šťastným střelcem. Policie si dala se zásahem na čas, podle agentury AP byl nejméně jeden fanoušek zatčen.

Z další akce po výkopu své vedení Iráčané zdvojnásobili a i tentokrát způsobila jejich trefa řádění. Jeden divák vhodil iráckou vlajku do kostarické branky, další běžel za jedním z hráčů, aby jej objal. Další s nimi slavili přímo na hřišti po závěrečném hvizdu.

Portugalci se vzchopili a po prohře s Irákem dnes porazili Maroko. První gól vstřelil Cristiano Ronaldo a vylepšil tak dojem z prvního nepovedeného zápasu. Jeho tým se vyhoupl na druhé místo a má najednou velkou naději na postup. S Kostarikou mu v posledním zápase stačí remizovat.

Ve druhé skupině, jejíž zápasy se dnes hrály, mají čtyři body Ghana s Itálií. Ghana mířila po Gamarrově hlavičce k prohře, ale zápas během tří minut otočila. Také Italové poprvé vyhráli. Japonsku během úvodních osmi minut nastříleli dvě branky, pak jim ještě Gilardino, se třemi zásahy nejlepší střelec turnaje, přidal ještě jednu.