Komrsková je pro finále druhou náhradnicí

Sportovní gymnastka Jana Komrsková má jen malou naději, že si zacvičí v olympijském finále. Česká reprezentantka obsadila v aténské kvalifikaci 32. místo a pro finále víceboje je druhou náhradnicí. V přeskoku, v němž na MS před třemi lety skončila čtvrtá, byla tentokrát až patnáctá a i toto finále se odehraje bez ní.

Nejlepší formu zatím v Aténách prokázaly rumunské gymnastky. Obhájkyně olympijského titulu ze Sydney v čele s Danielou Sofronieovou v kvalifikaci dosáhly součtu 152,436 bodu a o necelých šest desetin porazily úřadující mistryně světa z USA, za které startovala i nejlepší závodnice v individuálním hodnocení Carly Pattersonová. Třetí příčku v kvalifikaci obsadily Číňanky, až za nimi skončily reprezentantky tradiční gymnastické velmoci z Ruska.

Kvalifikace se příliš nevydařila nejsledovanější gymnastce na olympijských hrách Světlaně Chorkinové. Pětadvacetiletá Ruska pokazila druhý přeskok, po němž dopadla obličejem na žíněnku, a ani na kladině nepředvedla nijak excelentní výkon. Její nejoblíbenější nářadí ji však nezradilo: na bradlech získala 9,750 bodu. Také díky tomu nakonec měla nejvyšší bodový zisk ze všech ruských gymnastek a v individuálním pořadí obsadila pátou příčku.

Komrsková nicméně nebyla jedinou závodnicí, které se oblíbená disciplína nevydařila. Uzbecká mistryně světa v přeskoku Oksana Čusovitinová, v 29 letech nejstarší gymnastka na hrách, se nezotavila ze zdravotních obtíží a s průměrnou známkou 8,800 skončila až v třetí desítce. Španělská specialistka na prostná Elena Gomezová obsadila jedenácté místo a je pro osmičlenné finále jen náhradnicí.