Korbela vyřadil stolní tenista z Hongkongu

ATÉNY

Petr Korbel se loučí s olympijským turnajem v Aténách už v třetím kole. Poslední český zástupce ve stolním tenisu prohrál po velkém boji 3:4 na sety s Kcho Laj- Čchakem z Hongkongu. Pro Korbela to byl vůbec první zápas ve dvouhře na turnaji a třikrát musel dotahovat. Rozhodující koncovka mu ale nevyšla, sedmý set prohrál 7:11.

Petr Korbel.

Spolu s Korbelem prožívalo smutek i řecké hlediště, neboť miláček publika Kalinikos Kreanga neuhrál se Švédem Jörgem Perssonem ani set. Osmatřicetiletý švédský veterán, mistr světa z roku 1991, se představil jako v letech své největší slávy. První hráč světového žebříčku Číňan Wang Li-čchin sice prohrál s Nizozemcem Keenem první set, ale v dalším průběhu už nedal soupeři šanci.

STOLNÍ TENIS:
Muži - dvouhra, 3. kolo:
Kcho Laj-Čchakem (Hong.) - Korbel (ČR) 4:3 (7,-9,7,- 2,6,-9,7), Wang Li-čchin (Čína) - Keen (Niz.) 4:1, Persson (Švéd.) - Kreanga (Řec.) 4:0.