Rubriky:

LOH

Sprinteři Kenteris i Thanuová se odhlásili z olympiády

18. srpna 2004 11:38 - ATÉNY

Sprinteři Kostas Kenteris ani Ekaterini Thanuová na olympijských hrách definitivně nepoběží. Oba řečtí atleti se v Aténách stali ostře sledovanými osobami kvůli tomu, že se den před zahájením olympiády vyhnuli dopingové kontrole. Několik minut po slyšení před disciplinární komisí Mezinárodního olympijského výboru oznámili, že na hrách startovat nebudou.

Kenteris tak podle agentur učinil "v zájmu země" a zároveň sdělil, že se rozchází se svým trenérem Christosem Tzekosem. "Odhlašuji se z olympijských her. Všechna fakta ohledně mého případu jsem jim řekl a ta potvrzují, že jsem nevinný," řekl Kenteris po téměř hodinovém slyšení v hotelu v centru Atén. "Nikdo mi neřekl, že musím na dopingovou kontrolu do olympijské vesnice," zopakoval svá dřívější tvrzení.

Medailisté ze Sydney Kenteris i Thanuová se měli zkoušce podrobit ve čtvrtek večer. Vyhnutí se kontrole podle pravidel znamená to samé, jako být pozitivně testován. Na další den byli oba předvoláni, aby své počínání vysvětlili, ale měli nehodu na motocyklu. Po ní strávili čtyři dny v nemocnici. Řecký olympijský výbor nicméně oba své atlety už v sobotu z her vyřadil.

Ještě než se Thanuová s Kenterisem k dnešnímu výslechu dostavili, vyšlo najevo, že Thanuová se do uzávěrky k závodu na stometrové trati nepřihlásila. Kenteris měl na dvoustovce obhajovat zlatou medaili, Thanuová v nejkratším sprintu stříbro.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH