Januš ani Caknakis finále na běžící terč nevystříleli

ATÉNY

Čeští střelci Tomáš Caknakis a Miroslav Januš se neprobojovali na olympijských hrách do finále disciplíny na běžící terč. Oběma reprezentantům se nepovedla již středeční část na takzvaných pomalých bězích, zlepšení nedosáhli ani ve čtvrtečním druhém dílu. Bronzový medailista z Atlanty Januš nakonec skončil na 15. místě, Caknakis obsadil 17. příčku.

Miroslav Januš

Do finále postupovalo šest nejlepších z devatenáctičlenného pole. Kvalifikaci ozdobil světovým rekordem Němec Manfred Kurzer. Ten z šesti set možných bodů ztratil jen deset a o pět bodů překonal dosavadní nejlepší výkon Číňana Ling Jang z roku 1996. Dvojnásobný mistr světa zároveň stanovil závěrečný olympijský rekord, pod pěti kruhy se totiž závodí na běžícím terči naposledy.

Dvaatřicetiletý Januš, jenž letos právě v Aténách vyhrál závod Světového poháru, nabral velkou ztrátu již v první polovině kvalifikace. Po středě mu patřilo ziskem 283 bodů šestnácté místo. Dnes si ještě o dva body pohoršil a celkově nasbíral 564 bodů.

Mladému Caknakisovi se středeční díl kvalifikace vydařil jen o málo lépe než jeho zkušenému kolegovi, díky 284 bodům byl čtrnáctý. Ani jemu se však dnes nepodařilo zlepšit. Naopak, nastřílel ještě o osm bodů méně a po zisku 560 bodů skončil na třetím místě od konce startovního pole.

Finále běžícího terče je na programu dnes v 11:30 SELČ.