Tenisový turnaj vyhrála Heninová-Hardenneová

ATÉNY

Belgická tenistka Justine Heninová- Hardenneová se stala vítězkou olympijského turnaje. Světová jednička v aténském finále porazila druhou nasazenou Amélii Mauresmovou z Francie dvakrát 6:3. Dvaadvacetiletá vítězka letošního Australian Open tak zvítězila hned na prvním turnaji, do kterého nastoupila po dlouhé zdravotní pauze zaviněné virózou.

Napínavou bitvu o olympijský bronz svedli v Aténách chilský tenista Fernando Gonzales a Američan Taylor Dent, přemožitel našeho Tomáše Berdycha. Gonzáles byl v maratónském třísetovém klání nakonec úspěšnější, po setech 6:4, 2:6 a 16:14 vybojoval vytouženou medaili. Mezi ženami se z bronzu radovala Australanka Alicia Moliková.

Šestnáctý nasazený Gonzalez v utkání s čtvrtfinálovým přemožitelem Berdycha vyhrál první set 6:4. V druhé sadě se však prosadil nenasazený Američan, který ji vyhrál 6:2 a vynutil si třetí set.

Až v devětadvacáté hře třetího setu dokázal Gonzalez Dentovi znovu prolomit podání. Při vlastním servisu pak již šanci využil a po třech hodinách a 25 minutách proměnil hned první mečbol.

Třiadvacetiletá Moliková, která před čtyřmi lety nepřešla při své olympijské premiéře na domácí půdě prvním kolem, dnes nedala favorizované soupeřce příliš šancí. Třetí nasazenou vítězku French Open porazila za hodinu a čtyři minuty 6:3, 6:4.

V ženské čtyřhře získaly bronzové medaile Paula Suarezová a Patricia Tarabiniová, které pro Argentinu vybojovaly první tenisovou medaili od roku 1992. V utkání o třetí příčku Jihoameričanky porazily pátý nasazený japonský pár Šinobu Asagoeová, Ai Sugijamaová dvakrát 6:3.