LOH

Doktora čeká semifinále

23. srpna 2004 08:59 - ATÉNY

Přímý postup do finále se nepodařilo vybojovat Martinu Doktorovi v rozjížďce závodu rychlostních kanoistů na 1000 metrů. Ve finiši těsně prohrál s Rusem Konstantinem Fomičevem a ve středu jej čeká semifinále. Fomičev postoupil do bojů o medaile rovnou, stejně jako Němec Andreas Dittmer a Španěl David Cal z dalších rozjížděk.

PRÁVO/Václav Jirsa

Doktorovi na vodním kanále ve Schinias foukal výhodný vítr do zad, start mu ale nevyšel a dlouho se za Fomičevem pohyboval na druhém místě spolu s Kubáncem Aguilarem Chaconem.

Ze ztráty na vedoucího Rusa dvojnásobný olympijský vítěz z Atlanty neustále ukrajoval, ve druhé polovině trati setřásl Kubánce, ale ve finiši Fomičevovi o metr (339 tisícin sekundy) podlehl.

Doktor jel v nejrychlejší ze tří rozjížděk, spolu s Fomičevem jako jediní pokořili tři minuty a 50 sekund. Český kanoista protnul cíl v čase 3:49,029, i na druhém místě byl lepší než Dittmer (3:52,922) i Cal (3:50,091).

Semifinále kilometru pojede i Slovák Marián Ostrčil, který v první rozjížďce skončil třetí za 3:56,962. Totéž čeká jeho krajana v kajaku Roberta Erbana, jenž byl pátý.