Rubriky:

LOH

Výsledky po dnech II.

23. srpna 2004 10:40

Přinášíme vám výsledkový servis z letních olympijských her v Aténách po jednotlivých dnech (19. - 22. srpna)

Zobrazit novější výsledky

POŘADÍ ZEMÍ PODLE MEDAILÍ

Pondělí 23. srpna
ATLETIKA
Muži:
Disk: 1. Fazekas (Maď.) 70,93, 2. Alekna (Lit.) 69,89, 3. Kövágó (Maď.) 67,04, 4. Tammert (Est.) 66,66, 5. Kapťuch (Běl.) 65,10, 6. Kruger (JAR) 64,34, 7. Malone (USA) 64,33, 8. Riedel (Něm.) 62,80, ...11. Malina (ČR) 58,78.
Ženy:
800 m: 1. Holmesová (Brit.) 1:56,38, 2. Benhassiová (Mar.) 1:56,43, 3. Čeplaková (Slovin.) 1:56,43, 4. Mutolaová (Moz.) 1:56,51, 5. Andrianovová (Rus.) 1:56,88, 6. Milesová-Clarková (USA) 1:57,27, 7. Cioncanová (Rum.) 1:59,62, 8. Calatayudová (Kuba) 2:00,95.
5000 m: 1. Defarová (Et.) 14:45,65, 2. Ochichiová (Keňa) 14:48,19, 3. Dibabaová (Et.) 14:51,83, 4. Zadorožná (Rus.) 14:55,52, 5. Paveyová (Brit.) 14:57,87, 6. Samitovová (Rus.) 15:02,30, 7. Mikitenková (Něm.) 15:03,36, 8. Sun Jing-ťie (Čína) 15:07,23.
Trojskok: 1. Mbangová-Etoneová (Kamerun) 15,30, 2. Devetzíová (Řec.) 15,25, 3. Lebeděvová (Rus.) 15,14, 4. Smithová (Jam.) 15,02, 5. Aldamaová (Súdán) 14,99, 6. Rahúliová (Alž.) 14,86, 7. Martínezová (It.) 14,85, 8. Pjaťuchová (Rus.) 14,79.
20 km chůze: 1. Tsumelekaová (Řec.) 1:29:12, 2. Ivanovová (Rus.) 1:29:16, 3. Savilleová (Austr.) 1:29:25, 4. Turavová (Běl.) 1:29:39, 5. Seegerová (Něm.) 1:29:52, 6. Rigaudová (It.) 1:29:57, 7. Vascová (Šp.) 1:30:06, 8. Wang Li-pching (Čína) 1:30:16, ...24. Dibelková (ČR) 1:33:37.
Koule (opravené výsledky): 1. Cumbaová (Kuba) 19,59, 2. Kleinertová (Něm.) 19,55, 3. Kriveljovová (Rus.) 19,49, 4. Ostapčuková 19,01, 5. Choroneková (obě Běl.) 18,96, 6. Zabawská (Pol.) 18,64, 7. Gonzalezová (Kuba) 18,59, 8. Adamsová (N. Zél.) 18,56.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Muži:
Stíhací závod družstev na 4 km:
Finále: Austrálie (Brown, Lancaster, McGee, Roberts) 3:58,233 - Velká Británie (Cummings, Hayles, Manning, Wiggins) 4:01,760.
O 3. místo: Španělsko (Castano, Escobar, Maeztu, Torrent) 4:05,523 - Německo (Bartko, Fulst, Lademann, Lampater) 4:07,193.
Konečné pořadí: 1. Austrálie, 2. Velká Británie, 3. Španělsko, 4. Německo, 5. Nizozemsko, 6. Ukrajina, 7. Francie, 8. Litva.
SOFTBAL
Finále:
USA - Austrálie 5:1.
Konečné pořadí:
1. USA, 2. Austrálie, 3. Japonsko, 4. Čína, 5. Kanada, 6. Tchaj-wan, 7. Řecko, 8. Itálie.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Muži:
Přeskok: 1. Deferr (Šp.) 9,737, 2. Saproněnko (Lot.) 9,706, 3. Dragulescu (Rum.) 9,612, 4. Shewfelt (Kan.) 9,599, 5. Janev (Bul.) 9,581, 6. Gal (Maď.) 9,537, 7. Li Sien-pcheng (Čína), 8. Bondarenko (Rus.) 4,550.
Bradla: 1. Gončarov (Ukr.) 9,787, 2. Tomita (Jap.) 9,775, 3. Li Sien-pcheng (Čína) 9,762, 4. Ivankov (Běl.) 9,762, 5. Nakano (Jap.) 9,762, 6. Cucherat (Fr.) 9,762, 7. P. Hamm (USA) 9,737, 8. Jerimbetov (Kaz.) 9,737.
Hrazda: 1. Cassina (It.) 9,812, 2. P. Hamm 9,812, 3. Joneda (Jap.) 9,787, 4. M. Hamm (USA) 9,787, 5. Němov (Rus.) 9,762, 6. Sien Čchin (Čína) 9,737, 7. Hambüchen (Něm.) 9,700, 8. Gončarov 8,887.
Ženy:
Kladina: 1. Ponorová (Rum.) 9,787, 2. Pattersonová (USA) 9,775, 3. Eremiaová (Rum.) 9,700, 4. Pavlovová (Rus.) 9,587, 5. Kupetsová (USA) 9,375, 6. Čang Nan 9,237, 7. Li Ja (obě Čína) 9,050, 8. Slaterová (Austr.) 8,750.
Prostná: 1. Ponorová 9,750, 2. Sofronieová (obě Rum.) 9,562, 3. Morenová (Šp.) 9,487, 4. Čcheng Fej (Čína) 9,412, 5. Dos Santosová (Braz.) 9,375, 6. Bhardwajová (USA) 9,312, 7. Richardsonová (Kan.) 9,312, 8. Kozičová (Ukr.) 8,500.
STOLNÍ TENIS
Muži:
Finále: Rjo Sung-min (3-Korea) - Wang Chao (4-Čína) 4:2 (3, - 9, 9, 9, -11, 9).
O 3. místo: Wang Li-čchin (1-Čína) - Waldner (16-Švéd.) 4:1 (-10, 3, 8, 7, 9).
VZPÍRÁNÍ
Muži - do 94 kg:
1. Dobrev (Bul.) 407,5 kg (187,5+220), 2. Akajev 405 (185+ 220), 3. Tjukin (oba Rus.) 397,5 (182,5+215), 4. Násiriníja (Írán) 392,5 (172,5+220), 5. Luna (Ven.) 390 (170+220), 6. Hakan (Tur.) 390 (175+215), 7. Achmetov (Kaz.) 390 (180+210), 8. Mušik (Ukr.) 387,5 (175+212,5).
ZÁPAS
Volný styl - ženy:
Do 48 kg:
Finále: Merleniová (Ukr.) - Č. Ičová (Jap.) 2:2 (na praporky).
O 3. místo: Mirandaová (USA) - Berthenetová (Fr.) 12:4.
Semifinále: Č. Ičová - Berthenetová 12:1, Merleniová - Mirandaová 9:0.
Konečné pořadí:
1. Merleniová, Č. Ičová, 3. Mirandaová, 4. Berthenetová, 5. Ooržaková (Rus.), 6. Wagnerová (Něm.).
Do 55 kg:
Finále: Jošidaová (Jap.) - Verbeeková (Kan.) 6:0.
O 3. místo: Gomisová (Fr.) - Karlssonová (Švéd.) 6:0.
Semifinále: Verbeeková - Karlssonová 3:1, Jošidaová - Gomisová 7:6
Konečné pořadí:
1. Jošidaová, 2. Verbeeková, 3. Gomisová, 4. Karlssonová, 5. Fonsecaová (Portor.), 6. Sun Tung-mej (Čína).
Do 63 kg:
Finále: K. Ičová (Jap.) - McMannová (USA) 3:2.
O 3. místo: Legrandová (Fr.) - Zyguriová (Řec.) na lopatky.
Semifinále: McMannová - Zyguriová na lopatky, K. Ičová - Legrandová 4:0.
Konečné pořadí:
1. K. Ičová, 2. McMannová, 3. Legrandová, 4. Zyguriová, 5. Yaniková (Kan.), 6. Chilková (Běl.).
Do 72 kg:
Finále: Wang Sü (Čína) - Manjurovová (Rus.) 7:2.
O 3. místo: Hamagučiová (Jap.) - Sajenková (Ukr.) 4:0.
Semifinále: Manjurovová - Sajenková na lopatky, Wang Sü - Hamagučiová 6:4.
Konečné pořadí:
1. Wang Sü, 2. Manjurovová, 3. Hamagučiová, 4. Sajenková, 5. Nordhagenová (Kan.), 6. Schätzleová (Něm.).
Další výsledky českých reprezentantů:
ATLETIKA
Muži:
400 m př. (rozběhy): I 1. Taylor (USA) 48,79, 2. Mužík (ČR) 48,85, II 1. McFarlane (Jam.) 48,35, ...6. Tesařík (ČR) 49,44.
Desetiboj - po prvním dnu: 1. Karpov (Kaz.) 4689 bodů (100 m: 10,50 - dálka: 781 - koule: 15,93 - výška: 209 - 400 m: 46,81), 2. Šebrle (ČR) 4594 (10,85 - 784 - 16,36 - 212 - 48,36), 3. Clay (USA) 4554 (10,44 - 796 - 15,23 - 206 - 49,19), 4. Macey (Brit.) 4454 (10,89 - 747 - 15,73 - 215 - 48,97), 5. Pappas (USA) 4415 (10,80 - 738 - 16,17 - 203 - 47,97), 6. Bernard (Jam.) 4408 (10,69 - 748 - 14,80 - 212 - 49,13), ...35. Dvořák (ČR) nedokončil.
Ženy:
Kladivo - kvalifikace (postupující do finále): 1. Kuzenkovová (Rus.) 73,71, 2. Crawfordová (Kuba) 71,74, 3. Ku Jüan (Čína) 71,65, 4. Sekačovová (Ukr.) 71,63, 5. Čang Wen-siou (Čína) 71,56, 6. Bunjesová (Něm.) 70,73, 7. Morenová (Kuba) 70,56, 8. Heidlerová (Něm.) 69,81, 9. Canderová (Běl.) 69,61, 10. Skolimowská (Pol.) 68,66, 11. Papajeoriuová (Řec.) 68,58, 12. Scottová (Trin.) 68,27, ...42. Vrbenská (ČR) 60,29 - nepostoupila.
JACHTING
Muži:
Mistral - po deseti rozjížďkách:
1. Santos (Braz.) 37,0 b., 2. Fridman (Izr.) 40,0, 3. Kaklamanakis (Řec.) 42,0, ...31. Malina (ČR) 263,0.
RYCHLOSTNÍ KANOISTIKA
Muži:
C1 - rozjížďky:
III.: 1. Fomičev (Rus.) 3:48,690, 2. Doktor (ČR) 3:49,029 - postoupil do semifinále.
SYNCHRONIZOVANÉ PLAVÁNÍ
Kvalifikace - technický program:
1. Davydovová, Jermakovová (Rus.) 98,833, 2. Tačibanaová, Takedaová (Jap.) 98,000, 3. Bartosiková, Kozlovová (USA) 96,667, ...15. Bernardová, Bursová (ČR) 87,500.

Neděle 22. srpna
ATLETIKA
Muži:
100 m: 1. Gatlin (USA) 9,85, 2. Obikwelu (Portug.) 9,86, 3. Greene 9,87, 4. Crawford (oba USA) 9,89, 5. Powell (Jam.) 9,94, 6. Collins (Sv. Kryštof a Nevis) 10,00, 7. Thompson (Barb.) 10,10, Zakari (Ghana) nedokončil.
Výška: 1. Holm (Švéd.) 236, 2. Hemingway (USA) 234, 3. Bába (ČR) 234, 4. Nieto (USA) 234, 5. Sokolovskij (Ukr.) 232, 6. Rybakov (Rus.) 232, 7. Boswell (Kan.) 229, 8. Ton (ČR) 229, ...T. Janků (ČR) vyřazen v kvalifikaci.
Trojskok: 1. Olsson (Švéd.) 17,79, 2. Oprea (Rum.) 17,55, 3. Burkenja (Rus.) 17,48, 4. Betanzos (Kuba) 17,47, 5. Gregorio (Braz.) 17,31, 6. Meletoglu (Řec.) 17,13, 7. Guščinskij (Rus.) 17,11, 8. Quesada (Kuba) 16,96.
Kladivo: 1. Annus (Maď.) 83,19, 2. Murofuši (Jap.) 82,91, 3. Tichon (Běl.) 79,81, 4. Apak (Tur.) 79,51, 5. Děvjatovskij (Běl.) 78,82, 6. Pars (Maď.) 78,73, 7. Kozmus (Slovin.) 78,56, 8. Charfreitag (SR) 77,54, ...Maška (ČR) vyřazen v kvalifikaci.
1500 m - semifinále (postupující do finále): 1. Kaouch (Mar.) 3:35,69, 2. Lagat (Keňa) 3:35,84, 3. Liefers (Niz.) 3:36,00, 4. Estévez (Šp.) 3:36,05, 5. Heško (Ukr.) 3:36,20, 6. East (Brit.) 3:36,46, 7. Songok (Keňa) 3:37,10, 8. El Guerrouj (Mar.) 3:40,87, 9. Silva (Portug.) 3:40,99, 10. Kiptanui (Keňa) 3:41,04, 11. Wendimu (Et.) 3:41,14, 12. Boulahfane (Alž.) 3:41,27, ...23. Šneberger (ČR) 3:47,03 - nepostoupil do finále.
Ženy:
Maraton: 1. Nogučiová (Jap.) 2:26:20, 2. Nderebaová (Keňa) 2:26:32, 3. Kastorová (USA) 2:27:20, 4. Alemuová (Et.) 2:28:15, 5. Tosaová (Jap.) 2:28:44, 6. Jevtičová (SČH) 2:31:15, 7. Sakamotová (Jap.) 2:31:43, 8. Petrovová (Rus.) 2:31:56, ...28. Pichrtová (ČR) 2:40:58.
100 m př. (rozběhy): 1. Hayesová (USA) 12,71, ...31. Martincová (ČR) 13,51 - nepostoupila do semifinále.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Ženy:
Stíhací závod na 3 km:
Finále: Ulmerová (N. Zél.) 3:24,537 (světový rekord) - Mactierová (Austr.) 3:27,650,
o 3. místo: Zijlaardová-van Moorselová (Niz.) 3:27,037 - Batesová (Austr.) 3:31,715,
Konečné pořadí: 1. Ulmerová, 2. Mactierová, 3. Zijlaardová- van Moorselová, 4. Batesová, 5. Thürigová (Švýc.), 6. Sljusarevová, 7. Čaliková (obě Rus.), 8. Daviesová (Brit.), ...11. Valová (ČR) - vyřazena v kvalifikaci.
JACHTING
Laser: 1. Scheidt (Braz.) 55,0, 2. Geritzer (Rak.) 68,0, 3. Zbogar (Slovin.) 76,0, 4. Goodison (Brit.) 81,0, 5. Lima (Port.) 88,0, 6. Suneson (Švéd.) 104,0, 7. Pepper (N. Zél.) 108,3, 8. Mendelblatt (USA) 111,0, ...25. Trčka (ČR) 231,0.
Ženy - Evropa: 1. Sundbyová (Nor.) 47,0, 2. Šmídová (ČR) 65,0, 3. Livbjergová (Dán.) 74,0, 4. Blancková (Austr.) 75,0, 5. Multalaová (Fin.) 85,0, 6. Amatová (Arg.) 86,0, 7. Šen Sien-jing (Čína) 88,0, 8. Mackyová (N. Zél.) 91,0.
SKOKY DO VODY
Ženy - věž:
1. Newberyová (Austr.) 590,31 b., 2. Lao Li-š' (Čína) 576,30, 3. Tourkyová (Austr.) 561,66, 4. Heymansová (Kan.) 555,03, 5. Wilkinsonová (USA) 549,72, 6. Li Tching (Čína) 546,48, 7. Boileauová (Kan.) 530,25, 8. Cagnottová (It.) 518,67.
SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Muži:
Prostná: 1. Shewfelt (Kan.) 9,787, 2. Dragulescu (Rum.) 9,787, 3. Jovčev (Bulh.) 9,775, 4. Deferr (Šp.) 9,712, 5. P. Hamm (USA) 9,712, 6. Nakano 9,712, 7. Joneda (oba Jap.) 9,662, 8. M. Hamm (USA) 9,650.
Kůň našíř: 1. Tcheng Chai-pin (Čína) 9,837, 2. Urzica (Rum.) 9,825, 3. Kašima (Jap.) 9,787, 4. Chuang Sü (Čína) 9,775, 5. Cano (Šp.) 9,762, 6. P. Hamm (USA) 9,737, 7. Alexandersson (Isl.) 9,725, 8. Tomita (Jap.) 9,062.
Kruhy: 1. Tampakos (Řec.) 9,862, 2. Jovčev 9,850, 3. Chechi (It.) 9,812, 4. Tomita (Jap.) 9,800, 5. Morandi (It.) 9,800, 5. Beny (Fr.) 9,800, 7. Safoškin (Rus.) 9,750, 8. Schweizer (Švýc.) 9,737.
Ženy:
Přeskok:
1. Rosuová (Rum.) 9,656, 2. Hatchová (USA) 9,481, 3. Pavlovová 9,475, 4. Zamolodčikovová (obě Rus.) 9,412, 5. Kang Jun-Mi (KLDR) 9,381, 6. Kvašová (Ukr.) 9,343, 7. Wang Thien- tchien (Čína) 9,081, 8. Chaconová (Fr.) 4,456.
Bradla:
1. Lepennecová (Fr.) 9,687, 2. Humphreyová 9,662, 3. Kupetsová (obě USA) 9,637, 4. Pchjon Kwang-Son (KLDR) 9,600, 5. Li Ja (Čína) 9,562, 6. Sofroniová (Rum.) 9,462, 7. Lin Li (Čína) 9,200, 8. Chorkinová (Rus.) 8,925.
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Libovolná malorážka na 3x40 ran: 1. Ťia Čan-po (Čína) 1264,5 (1171+93,5), 2. Anti (USA) 1263,1 (1165+98,1), 3. Planer (Rak.) 1262,8 (1167+95,8), 4. Debevec (Slovin.) 1262,6 (1166+96,6), 5. Chadžibekov (Rus.) 1261,6 (1164+97,6), 6. Farnik (Rak.) 1261,4 (1165+69,4), 7. Ajvazjan (Ukr.) 1261,0 (1166+96,0), 8. Emmons (USA) 1257,4 (1169+88,4), ...24. Jeřábek 1155, 31. Bečvář (oba ČR) 1148 - nepostoupili z kvalifikace.
Skeet: 1. Benelli (It.) 149 (124+25/5 v rozstřelu), 2. Kemppainen (Fin.) 149 (125+24/4), 3. Rodriguez (Kuba) 147 (122+ 25/10), 4. Aláttíja (Katar) 147 (122+25/9), 5. Dulohery (USA) 147 (122+25/5), 6. Jensen (Nor.) 145 (122+23), ...9. Sychra (ČR) 121 - nepostoupil z kvalifikace.
STOLNÍ TENIS
Ženy:
Dvouhra - finále:
Čang I-ning (Čína) - Kim Hjang-mi (KLDR) 4:0 (8, 7, 2, 2).
O 3. místo:
Kim Kjong-a (Korea) - Li Ťia-wej (Sing.) 4:1 (-9, 8, 7, 5, 8).
ŠERM
Muži - družstva, kord:
Finále: Francie (J. Jeannet, F. Jeannet, Boisse, Obry) - Maďarsko (Boczko, Kovacs, Imre, Kulcsar) 43:32,
o 3. místo: Německo (Strigel, Fiedler, Schmid) - Rusko 37:29,
semifinále: Francie - Německo 45:44, Maďarsko - Rusko 34:26.
Konečné pořadí:
1. Francie, 2. Maďarsko, 3. Německo, 4. Rusko, 5. Ukrajina, 6. USA, 7. Čína, 8. Egypt.
TENIS
Muži:
Dvouhra - finále:
Massu (10-Chile) - Fish (USA) 6:3, 3:6, 2:6, 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Gonzalez, Massu (Chile) - Kiefer, Schüttler (Něm.) 6:2, 4:6, 3:6, 7:6 (9:7), 6:4.
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Li Tching, Sun Tchien-tchien (8-Čína) - Martinezová, Ruanová- Pascualová (2-Šp.) 6:3, 6:3.
VESLOVÁNÍ
Muži:
Dvojskif lehkých vah: 1. Sycz, Kucharski (Pol.) 6:20,93, 2. Touron, Dufour (Fr.) 6:21,46, 3. Skiathitis, Polymeros (Řec.) 6:23,23, 4. Quist, Rasmussen (Dán.) 6:23,92. 5. Varga, Hirling (Maď.) 6:24,69, 6. Ura, Takeda (Jap.) 6:24,98.
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Dánsko (Ebbesen, Moelvig, Ebert, Kristensen) 6:01,39, 2. Austrálie (Burgess, Cureton, Edwards, Loftus) 6:02,79, 3. Itálie (Mascarenhas, Amitrano, Amarante, Bertini) 6:03,74, 4. Nizozemsko 6:03,79, 5. Kanada 6:05,10, 6. Irsko 6:09,96.
Párová čtyřka: 1. Rusko (Spiněv, Svirin, Kravcov, Fedorovcev) 5:56,85, 2. Česká republika (Jirka, Hanák, Karas, Kopřiva) 5:57,43, 3. Ukrajina (Šapošnikov, Lykov, Biluščenokov, Grin) 5:58,87, 4. Polsko 5:58,94, 5. Německo 6:07,04, 6. Bělorusko 6:09,33.
Osma: 1. USA (Volpenhein, Hoopman, Beery, Deakin, Hansen, Ahrens, Allen, Read, korm. Cipollone) 5:42,48, 2. Nizozemsko (Bartman, Vellenga, Eggenkamp, Derksen, Mensch, Gabriels, Vermeulen, Simon, korm. Chueng) 5:43,75, 3. Austrálie (Stewart, Mckay, Hanson, B. Stewart, J. Stewart, Welch, Reside, Szczurowski, korm. Toon) 5:45,38, 4. Německo 5:49,43, 5. Kanada 5:51,66, 6. Francie 5:53,31.
Ženy:
Dvojskif lehkých vah: 1. Alupejová, Burčičová (Rum.) 6:56,05, 2. Blasbergová, Reimerová (Něm.) 6:57,33, 3. van Eupenová, van der Kolková (Niz.) 6:58,54, 4. Hallidayová, Newmarchová (Austr.) 6:59,91, 5. Čchien, Tung-siang (Čína) 7:02,05, 6. Mokronowská, Kemnitzová (Pol.) 7:04,48.
Párová čtyřka: 1. Německo (El Qalqiliová, Lutzová, Eversová, Boronová) 6:29,29, 2. Velká Británie (Romerová, Houghtonová, Floodová, Mowbrayová) 6:31,26, 3. Ukrajina (Dementěvová, Olefirenkovová, Kolesnikovová, Morozovová) 6:34,31, 4. Austrálie 6:34,73, 5. Rusko 6:36,49, 6. USA 6:39,67.
Osma: 1. Rumunsko (Ignatová, Damianová, Lipová, Gafencuová, Papučová, Barascuová, Sasanuová, Floreaová, korm. Georgescuová) 6:17,70, 2. USA (Nelsonová, Daviesová, Korholzová, Mickelsenovám Coxová, Dirkmaatová, Mageeová, Johnsonová, korm. Whippleová) 6:19,56, 3. Nizozemsko (Tangerová, Siegelaarová, De Haanová, Van Rumptová, Dekkersová, Hommesová, Smuldersová, Wegmanová, korm. Workelová) 6:19,85, 4. Čína 6:21,71, 5. Německo 6:21,99, 6. Austrálie 6:31,65.
VZPÍRÁNÍ
Muži:
Do 62 kg - opravené výsledky:
1. Š' Č'-jung 325 (152,5+172,5), 2. Li Mao-šeng (oba Čína) 312,5 (140+172,5), 3. Rubio (Ven.) 295 (132,5+162,5), 4. Ghazarjan (Arm.) 295 (135+160), 5. Junianto (Indon.) 292,5 (132,5 +160), 6. Ndicka (Fr.) 287,5 (127,5+160), 7. Bazarbajev (Turkm.) 287,5 (130+157,5), 8. Sunarto (Indon.) 285 (125+160).
Další výsledky českých reprezentantů:
BASKETBAL
Ženy - skupina B:
Česká republika - Nový Zéland 74:57 (21:12, 40:20, 58:43)
Body: Machová 21, Hamzová 14, Veselá 13, Klimešová 11, Vítečková 9, Pavlíčková 4, Večeřová 2 - Farmerová 19, Marinová 18, Loffhagenová a Tupuová po 5, Cottonová 4, Compainová a Kerrová po 3. Rozhodčí: Ethierová (Kan.), Kim Ča-ok (Korea). Fauly: 23:18. Trestné hody: 13/16 - 19/24. Trojky: 5:2. Diváci: 365.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Muži:
Sprint - kvalifikace: 1. Bayley (Austr.) 10,177, ...18. A. Kaňkovský (ČR) 10,956,
1. kolo: T. Bos (Niz.) 10,799 - Kaňkovský,
opravy - II. jízda: 1. Mulder (Niz.) 10,740, 2. Kim Či-bu (Korea), 3. Kaňkovský - vyřazen.

Sobota - 21. srpna
ATLETIKA
Ženy:
100 m: 1. Něstěrenková (Běl.) 10,93, 2. Williamsová (USA) 10,96, 3. Campbellová (Jam.) 10,97, 4. Lalovová (Bulh.) 11,00, 5. Baileyová 11,05, 6. Simpsonová (obě Jam.) 11,07, 7. Fergusonová (Bah.) 11,16, 8. Colanderová (USA) 11,18.
Disk: 1. Sadovová (Rus.) 67,02, 2. Kelesíduová (Řec.) 66,68, 3. Jatčenková (Běl.) 66,17, 4. Pospíšilová-Cechlová (ČR) 66,08, 5. Antonovová (Ukr.) 65,75, 6. Grasuová (Rum.) 64,92, 7. Faumuinaová (N. Zél.) 63,45, 8. Vóggoliová (Řec.) 62,37.
Sedmiboj: 1. Klüftová (Švéd.) 6952 bodů (100 m př.: 13,21 - výška: 191 - koule: 14,77 - 200 m: 23,27 - dálka: 678 - oštěp: 48,89 - 800 m: 2:14,15), 2. Skujyteová (Lit.) 6435 (14,03 - 176 - 16,40 - 24,82 - 630 - 49,58 - 2:15,92), 3. Sothertonová (Brit.) 6424 (13,44 - 185 - 13,29 - 23,57 - 651 - 37,19 - 2:12,27), 4. Burrellová (USA) 6296, 5. Prochorovová (Rus.) 6289, 6. Kesselschlägerová (Něm.) 6287, 7. Collonvilléová (Fr.) 6279, 8. Dobryňská (Ukr.) 6255, ...26. Hejnová (ČR) 5716 (13,82 - 170 - 12,13 - 25,36 - 570 - 48,22 - 2:25,68).
BADMINTON
Muži:
Dvouhra - finále:
Hidajat (Indon.) - Son Sung-mo (7-Korea) 2:0 (8, 7).
O 3. místo:
Kuncoro (8-Indon.) - Ponsana (Thaj.) 2:0 (11, 16).
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Čang Ťie-wen, Jang Wej (1-Čína) - Chuang Suej, Gao Ling (2- Čína) 2:1 (-7, 4, 8).
O 3. místo:
Na Kjong-min, I Kjong-won (3-Korea) - Čao Tching-tching, Wej I-li (4-Čína) 2:1 (-10, 9, 7).
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Muži:
Stíhací závod na 4 km:
Finále: Wiggins (Brit.) 4:16,304 - McGee (Austr.) 4:20,436.
O 3. místo: Escobar (Šp.) 4:17,947 - Hayles (Brit.) 4:22,291.
Konečné pořadí: 1. Wiggins, 2. McGee, 3. Escobar, 4. Hayles, 5. Roberts (Austr.), 6. Sanchez (Fr.), 7. Djudja (Ukr.), 8. Bartko (Něm.).
Olympijský sprint:
Finále: Německo (Fiedler, Nimke, Wolff) 43,980 - Japonsko (Fušimi, Inoue, Nagacuka) 44,246.
O 3. místo: Francie (Tournant, Gané, Bourgain) 44,359 - Austrálie (Bayley, Eadie, Kelly) 44,404.
Konečné pořadí: 1. Německo, 2. Japonsko, 3. Francie, 4. Austrálie, 5. Velká Británie, 6. Nizozemsko, 7. Španělsko, 8. Řecko.
JACHTING
Muži:
Finn: 1. Ainslie (Brit.) 38,0, 2. Trujillo (Šp.) 51,0, 3. Kusznierewicz (Pol.) 53,0, 4. Kuret (Chorv.) 61,0, 5. Papathanasiu (Řec.) 72,4, 6. Nossiter (Austr.) 93,0, 7. Godefroid (Belg.) 96,0, 8. Florent (Fr.) 96,0, ...15. Maier (ČR) 120,0.
470: 1. Foerster, Burnham (USA) 71,0, 2. Rogers, Glanfield (Brit.) 74,0, 3. Seki, Todoroki (Jap.) 90,0, 4. Molund, Andersson (Švéd.) 95,0, 5. Philippe, Le Berre (Fr.) 97,0, 6. S. Coster, K. Coster (Niz.) 101,0, 7. Marinho, Nunes (Portug.) 103,0, 8. Paradeda, Arndt (Braz.) 104,0.
Ženy:
470: 1. Bekatoruová, Tsulfaová (Řec.) 38,0, 2. Dufresneová, Azonová (Šp.) 62,0, 3. Torgerssonová, Zachrissonová (Švéd.) 63,0, 4. Deklevová, Maucecová (Slovin.) 65,0, 5. McDowellová, Kinsolvingová (USA) 84,0, 6. Wardová, Meehanová (Dán.) 89,0, 7. Bassadoneová, Hopsonová (Brit.) 91,0, 8. Iljenková, Gaponovičová (Rus.) 94,0.
Yngling: 1. Británie (Robertsonová, Webbová, Aytonová) 49,0, 2. Ukrajina (Taranová, Kalininová, Matevuševová) 50,0, 3. Dánsko (Jensenová, Jespersenová, Otzenová) 54,0, 4. Nizozemsko 56,0, 5. Francie 57,0, 6. Německo 76,0, 7. N. Zéland 77,0, 8. Rusko 79,0.
JEZDECTVÍ
Drezura - družstva:
1. Německo (Salzgeberová/kůň Rusty, Kemmerová/Bonaparte, Schaudt/Weltall, Schmidt/Wansuela Suerte) 74,653 bodu, 2. Španělsko (Rambla/Oleaje, Soto/Invasor, Jimenez/Guizo, Ferrerová- Salatová/Beauvalais) 72,917, 3. USA (Wilcoxová/Relevant 5, Seidel/Aragon, McDonaldová/Brentina, Dover/Kennedy) 71,500, 4. Nizozemsko 71,264, 5. Dánsko 69,333, 6. Švédsko 68,917, 7. Velká Británie 68,903, 8. Rakousko 66,570.
Všestrannost - opravené výsledky:
Jednotlivci: 1. Law (Brit. - Shear L'Eau) 44,40, 2. Seversonová (USA - Winsome Adante) 45,20, 3. Funnellová (Brit. - Primmore's Pride) 46,60, 4. Teulere (Fr. - Espoir de la Mare) 50,40, 5. Romeike (Něm. - Marius) 51,20, 6. Tyronová (USA - Poggio II) 51,80, 7. Tompkinsová (N. Zél. - Glengarrick) 52,00, 8. Touzaint (Fr. - Galan de Sauvagere) 52,40, ...22. Hatla (ČR - Kyrenejennalla's Boy) 75,00.
Družstva: 1. Francie 140,40 (Boiteau/kůň Expo du Moulin, Lyard/Fine Merveille, Courreges/Debat d'Estruval, Teulere/Espoir de la Mare, Touzaint/Galan de Sauvagere), 2. Británie 143,00 (Brakewellová/Over to You, Kingová/King Solomon III, Law/Shear l'Eau, Funnellová/Primmore's Pride, Fox-Pitt/Tamarillo), 3. USA (Richardsová/Jacob Two Two, Tryonová/Poggio II, Williams/Carrick, Chiacchia/Windfall 2, Seversonová/Winsome Adante) 145,60, 4. Německo 147,8, 5. Nový Zéland 176,20, 6. Austrálie 185,80, 7. Belgie 193,00, 8. Irsko 217,00.
LUKOSTŘELBA
Muži - družstva:
Finále: Korea - Tchaj-wan 251:245.
O 3. místo: Ukrajina - USA 237:235.
Semifinále: Tchaj-wan - USA 244:243, Korea - Ukrajina 242:239.
Konečné pořadí: 1. Korea (Tong Hjon-im, Kjong Mo-pak, Jong Ho-čang), 2. Tchaj-wan (Čchen Su Jüan, Liou Ming Chuang, Wang Čcheng Pchang), 3. Ukrajina (Hrachov, Ruban, Serďuk), 4. USA, 5. Nizozemsko, 6. Austrálie, 7. Itálie, 8. Japonsko.
PLAVÁNÍ
Muži:
1500 m v. zp.: 1. Hackett (Austr.) 14:43,40 - olympijský rekord, 2. Jensen (USA) 14:45,29, 3. Davies (Brit.) 14:45,95 - evropský rekord, 4. Prilukov (Rus.) 14:52,48, 5. Janniotis (Řec.) 15:03,69, 6. Smith (Brit.) 15:09,71, 7. Coman (Rum.) 15:10,21, 8. Stevens (Austr.) 15:13,66.
4x100 m pol. z.: 1. USA (Peirsol 53,45 - světový rekord, Hansen, Crocker, Lezak) 3:30,68 - světový rekord, 2. Německo (Driesen, Kruppa, Rupprath, Conrad) 3:33,62 - evropský rekord, 3. Japonsko (Morita, Kitadžima, Jamamoto, Okumura) 3:35,22, 4. Rusko 3:35,91, 5. Francie 3:36,57, 6. Ukrajina 3:36,87, 7. Maďarsko 3:37,46, 8. Velká Británie 3:37,77.
Ženy:
50 m v. zp.: 1. De Bruijnová (Niz.) 24,58, 2. Metellaová (Fr.) 24,89, 3. Lentonová (Austr.) 24,91, 4. Alshammarová (Švéd.) 24,93, 5. Joyceová (USA) 25,00, 6. Engelsmanová (Austr.) 25,06, 7. Thompsonová (USA) 25,11, 8. Cazziolatová (Braz.) 25,20.
4x100 m pol. z.: 1. Austrálie (Rooneyová, Jonesová, Thomasová, Henryová) 3:57,32 - světový rekord, 2. USA (Coughlinová, Beardová, Thompsonová, Joyceová) 3:59,12, 3. Německo (Buschschulteová, Poeweová, Van Almsicková, Götzová) 4:00,72 - evropský rekord, 4. Čína 4:03,35, 5. Japonsko 4:04,83, 6. Nizozemsko 4:07,36, 7. Španělsko 4:07,61, Velká Británie diskvalifikována.
SKOKY NA TRAMPOLÍNĚ
Muži:
1. Nikitin (Ukr.) 41,5, 2. Moskalenko (Rus.) 41,2, 3. Stehlik (Něm.) 40,8, 4. Poljaruš (Běl.) 40,2, 5. Rusakov (Rus.) 40,2, 6. Merino (Portug.) 40,1, 7. Smith (Brit.) 40,0, 8. Martin (Fr.) 39,9.
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži - rychlopalná pistole:
1. Schumann (Něm.) 694,9 (592+102,9), 2. Poljakov 692,7 (592+ 100,7), 3. Alifirenko (oba Rus.) 692,3 (592+100,3), 4. Tkačov (Ukr.) 688,7 (587+101,7), 5. Raicea (Rum.) 687,6 (588+99,6), 6. Jung-čchiang Čchen (Čína) 683,8 (586+97,8).
STOLNÍ TENIS
Muži:
Čtyřhra - finále:
Čchen Čchi, Ma Lin (1-Čína) - Kcho Laj Čchak, Čhing Li (3- Hong.) 4:2 (6, 9, -7, 8, -8, 5).
O 3. místo:
Maze, Tugwell (16-Dán.) - Mazunov, Smirnov (9-Rus.) 4:2 (3, 8, -12, -3, 9, 8).
ŠERM
Muži:
Družstva - fleret:
Finále: Itálie (Sanzo, Vanni, Cassara) - Čína (Wu Chan-siung, Tung Čao-č', Jie Čchugn) 45:42,
o 3. místo: Rusko (Molčan, Ganějev, Nassibullin) - USA 45:38,
semifinále: Čína - USA 45:35, Itálie - Rusko 45:27.
Konečné pořadí:
1. Itálie, 2. Čína, 3. Rusko, 4. USA, 5. Francie, 6. Německo, 7. Korea, 8. Egypt.
TENIS
Muži:
Dvouhra - o 3. místo:
Gonzalez (16-Chile) - Dent (USA) 6:4, 2:6, 16:14.
Ženy:
Dvouhra - finále:
Heninová-Hardenneová (1-Belg.) - Mauresmová (2-Fr.) 6:3, 6:3.
O 3. místo:
Moliková (Austr.) - Myskinová (3-Rus.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - o 3. místo:
Suarezová, Tarabiniová (7-Arg.) - Asagoeová, Sugijamaová (5- Jap.) 6:3, 6:3.
VESLOVÁNÍ
Muži:
Skif: 1. Tufte (Nor.) 6:49,30, 2. Jaanson (Est.) 6:51,42, 3. Janakijev (Bulh.) 6:52,80, 4. Fernandez (Arg.) 6:55,17, 5. Chalupa (ČR) 6:59,13, 6. Maeyens (Belg.) 7:01,74.
Dvojskif: 1. Vieilledent, Hardy (Fr.) 6:29,00, 2. Špik, Čop (Slovin.) 6:31,72, 3. Galtarossa, Sartori (It.) 6:32,93, 4. Gulov, Endrekson (Est.) 6:35,30, 5. Synek, Doleček (ČR) 6:35,81, 6. Abdullah, Nuzum (USA) 6:36,86, 7. Simonsen, Adamsen (Nor.) 6:37,25.
Dvojka bez kormidelníka: 1. Ginn, Tomkins (Austr.) 6:30,76, 2. S. Skelin, N. Skelin (Chorv.) 6:32,64, 3. Cech, di Clemente (JAR) 6:33,40, 4. Twaddle, Bridgewater (N. Zél.) 6:34,24, 5. Stojič, Stegič (SČH) 6:39,74, 6. Kühne, Herzog (Něm.) 6:46,50.
Čtyřka bez kormidelníka: 1. Velká Británie (S. Williams, Cracknell, Coode, Pinsent) 6:06,98, 2. Kanada (Baerg, Herschmiller, Wetzel, B. Williams) 6:07,06, 3. Itálie (Porzio, Dentale, Agamennoni, Leonardo) 6:10,41, 4. Austrálie 6:13,06, 5. Nový Zéland 6:15,47, 6. Polsko 6:22,43.
B-finále:
Dvojskif lehkých vah: 1. Ruckman, Tucker (USA) 6:45,20, 2. Guimerans, Alvarez (Šp.) 6:46,48, 3. Vabroušek, Maleček (ČR) 6:46,77.
Ženy:
Skif: 1. Rutschowová-Stomporowská (Něm.) 7:18,12, 2. Karstenová (Běl.) 7:22,04, 3. Nejkovová (Bulh.) 7:23,10, 4. Knapková (ČR) 7:25,14, 5. Waddellová (N. Zél.) 7:31,66, 6. Dominguezová-Asensiová (Šp.) 7:49,11.
Dvojskif: 1. C. Eversová-Swindellová, G. Eversová-Swindellová (N. Zél.) 7:01,79, 2. Oppeltová, Waleská (Něm.) 7:02,78, 3. Lavericková, Wincklessová (Brit.) 7:07,58, 4. Buschmannová, Markovová (Bulh.) 7:13,97, 5. Mihalceaová, Strimbeschiová (Rum.) 7:17,58, 6. Gubová, Mazejová (Ukr.) 7:21,78
Dvojka bez kormidelníka: 1. Damianová, Susanuová (Rum.) 7:06,55, 2. Graingerová, Bishopová (Brit.) 7:08,66, 3. Bičiková, Helachová (Běl.) 7:09,86, 4. Marquardtová, Williamsová (Kan.) 7:13,33, 5. Derlienová, Goldbachová (Něm.) 7:20,20, 6. Haighová, Colesová (N. Zél.) 7:23,52.
VZPÍRÁNÍ
Muži:
Do 85 kg: 1. Asanidze (Gruz.) 382,5 kg (177,5+205), 2. Rybakov (Běl.) 380 (180+200), 3. Dimas (Řec.) 377,5 (175+202,5), 4. Markulas (Řec.) 372,5 (167,5+205), 5. Jüan Aj-jün (Čína) 372,5 (167,5+ 205), 6. Aniščanka (Běl.) 370 (170+200), 7. Martirosjan (Arm.) 367,5 (167,5+200), 8. Jong Sik-song (Korea) 360 (160+200).
Ženy:
Nad 75 kg: 1. Tchang Kung-chung (Čína) 305 kg - světový rekord (122,5+ 182,5 - světový rekord), 2. Čang Mi-ran (Korea) 302,5 (130+ 172,5), 3. Wrobelová (Pol.) 290 (130+160), 4. Vargová (Maď.) 282,5 (127,5+155), 5. Šajmardanovová (Ukr.) 280 (130+150), 6. Haworthová (USA) 280 (125+155), 7. Korobková (Ukr.) 280 (125+ 155), 8. Kasapiová (Řec.) 277,5 (125+152,5).
Opravené výsledky:
Ženy - do 53 kg:
1. Polsaková (Thaj.) 222,5 kg (97,5+125), 2. Rumbewasová (Indon.) 210 (95+115), 3. Mosqueraová (Kol.) 197,5 (87,5+110), 4. Munteanuová (Rum.) 190 (85+105), 5. Novikavová (Běl.) 190 (87,5+ 102,5), 6. Touaová (Papua N. Guinea) 177,5 (75+102,5), 7. Lachaumeová (Fr.) 175 (75+100).
Další výsledky českých reprezentantů:
ATLETIKA
Muži:
Disk - kvalifikace (postupující do finále): 1. Fazekas (Maď.) 68,10, 2. Alekna (Lit.) 67,79, 3. Tammert (Est.) 65,70, 4. Riedel (Něm.) 64,20, 5. Hopley (JAR) 63,89, 6. Máté (Maď.) 63,41, 7. Schmidt (Něm.) 63,40, 8. Malone (USA) 63,27, 9. Kaptjuch (Běl.) 63,04, 10. Kruger (JAR) 62,32, 11. Malina (ČR) 62,12, 12. Kövágó (Maď.) 61,91.
Ženy:
Trojskok - kvalifikace (postupující do finále): 1. Devetzíová (Řec.) 15,32, 2. Rahúliová (Alž.) 14,89, 3. Aldamaová (Súdán) 14,80, 4. Ndoyeová (Sen.) 14,79, 5. Lebeděvová (Rus.) 14,71, 6. Chuang Čchiou-jen (Čína) 14,66, 7. Smithová (Jam.) 14,65, 8. Pjaťuchová (Rus.) 14,62, 9. Mbangová Etoneová (Kam.) 14,61, 10. Martínezová (It.) 14,57, 11. Gavrilaová (Rum.) 14,56, 12. Hovorovová (Ukr.) 14,56, 13. Vasdekiová (Řec.) 14,54, 14. Bicetová (Kuba) 14,53, 15. Safronovová (Běl.) 14,52, ...26. Kašpárková (ČR) 13,79 - nepostoupila.
Tyč - kvalifikace (postupující do finále): 1. Pyreková (Pol.) 445, 2. Hamáčková (ČR) 445, 3. Rogowská (Pol.) 445, 4. Feofanovová, Isinbajevová (obě Rus.), Baďurová (ČR), Cervantesová, 8. Agirreová (Šp.), 9. Balachonovová (Ukr.), 10. McCannová, 11. Ellisová (obě Kan.), 12. Elisdóttirová (Isl.), 13. Boslaková (Fr.), 14. Garcíaová (Arg.), 15. Spiegelburgová (Něm.) všechny 440.
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Ženy:
Stíhací závod na 3 km - kvalifikace: 1. Ulmerová (N. Zél.) 3:26,400 - světový rekord, 2. Mactierová (Austr.) 3:29,945, 3. Zijlaardová-van Moorselová (Niz.) 3:30,422, 4. Batesová (Austr.) 3:31,236, 5. Čaliková (Rus.) 3:33,709, 6. Thürigová (Švýc.) 3:34,746, 7. Daviesová (Brit.) 3:35,069, 8. Sljusarevová (Rus.) 3:35,177, ...11. Valová (ČR) 3:54,372.
JACHTING
Muži:
Mistral - po osmi rozjížďkách: 1. Fridman (Izr.) 27,0, 2. Santos (Braz.) 27,0, 3. Kaklamanakis (Řec.) 33,0, ...31. Malina (ČR) 202,0.
PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Ženy - osmifinále:
McPeaková, Youngsová (USA) - Celbová, Nováková (ČR) 2:0 (16, 16).
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Skeet - kvalifikace: 1. Kemppainen (Fin.), Šomin (Rus.) oba 75, 3. Mutaírí (Saúd. Arábie), Benelli (It.), Dulohery (USA), Aksjutin (Rus.), Sychra (ČR) všichni 74.

Pátek - 20. srpna
ATLETIKA
Muži:
10.000 m: 1. Bekele 27:05,10, 2. Sihine (oba Et.) 27:09,39, 3. Tadesse (Eritrea) 27:22,57, 4. Kiprop (Ug.) 27:25,48, 5. Gebrselassie (Et.) 27:27,70, 6. J. Ch. Korir 27:41,91, 7. Mosop (oba Keňa) 27:46,61, 8. Sghyr (Fr.) 27:57,09.
20 km chůze: 1. Brugnetti (It.) 1:19:40, 2. Fernandez (Šp.) 1:19:45, 3. Deakes (Austr.) 1:20:02, 4. Perez (Ekv.) 1:20,38, 5. Molina (Šp.) 1:20:55, 6. Ču Chung-ťün (Čína) 1:21:40, 7. Andrejev (Rus.) 1:21:53, 8. Höhne (Něm.) 1:21:56, ...Malysa (ČR) diskvalifikován.
BADMINTON
Muži - Čtyřhra:
Finále:
Kim Tong-mun, Ha Tae-kwon (3-Korea) - I Tong-so, Ju Jong-song (Korea) 2:0 (11, 4).
o 3. místo:
Hian, Limpele (8-Indon.) - Eriksen, Hansen (5-Dán.) 2:0 (13, 7).
DRÁHOVÁ CYKLISTIKA
Muži - Kilometr s pevným startem:
1. Hoy (Brit.) 1:00,711 - olympijský rekord, 2. Tournant (Fr.) 1:00,896, 3. Nimke (Něm.) 1:01,186, 4. Kelly (Austr.) 1:01,224, 5. Bos (Niz.) 1:01,986, 6. Pervis (Fr.) 1:02,328, 7. MacLean (Brit.) 1:02,369, 8. Bergemann (Něm.) 1:02,551, 9. Lopez Naranjo (Kuba) 1:02,739, 10. A. Kaňkovský (ČR) 1:03,038.
Ženy:
500 s pevným startem:
1. A. Mearesová (Austr.) 33,952 - světový rekord, 2. Ťiang Jung-chua (Čína) 34,112, 3. Cylinská (Běl.) 34,167, 4. Krupeckaiteová (Lit.) 34,317, 5. Hijgenaarová (Niz.) 34,532, 6. Pendletonová (Brit.) 34,626, 7. Muenzerová (Kan.) 34,628, 8. Contrerasová (Mex.) 34,783.
JUDO
Muži - nad 100 kg:
Suzuki (Jap.) - Tmenov (Rus.) ipon,
o 3. místo: Van der Geest (Niz.) - Miran (Írán) ipon, Pertelson (Est.) - Bianchessi (It.) ipon.
Semifinále: Suzuki - Bianchessi ipon, Tmenov - Miran ipon.
Konečné pořadí: 1. Suzuki, 2. Tmenov, 3. Van der Geest a Pertelson, 5. Miran a Bianchessi, 7. Tölzer (Něm.) a Tataroglu (Tur.).
Ženy - nad 78 kg:
Finále: Cukadaová (Jap.) - Beltranová (Kuba) ipon,
o 3. místo: Donguzašviliová (Rus.) - Yahyaouitová (Tunis.) ipon, Sun Fu-ming (Čína) - Prokofjevová (Ukr.) ipon.
Semifinále: Beltranová - Sun Fu-ming ipon, Cukadaová - Donguzašviliová ipon.
Konečné pořadí: 1. Cukadaová, 2. Beltranová, 3. Donguzašviliová a Sun Fu-ming, 5. Yahyaouniová a Prokofjevová, 7. Blancová (Venez.) a Sok Ie Čche (Korea).
LUKOSTŘELBA
Ženy - družstva:
Finále: Korea - Čína 241:240,
o 3. místo: Tchaj-wan - Francie 242:228.
Semifinále: Čína - Tchaj-wan 230:226, Korea - Francie 249:234.
Konečné pořadí: 1. Korea (Pak Song-Hjon, I Song-Čin, Jon Mi- Čin), 2. Čína, 3. Tchaj-wan, 4. Francie, 5. Řecko, 6. Ukrajina, 7. Německo, 8. Indie.
PLAVÁNÍ:
Muži:
50 m vol. zp.: 1. Hall (USA) 21,93, 2. Draganja (Chorv.) 21,94, 3. Schoeman (JAR) 22,02, 4. Nystrand (Švéd.) 22,08, 5. Lezak (USA) 22,11, 6. Hawke (Austr.) 22,18, 7. Volyněc (Ukr.) 22,26, 8. Iles (Alž.) 22,37.
100 m mot.: 1. Phelps 51,25 - olympijský rekord, 2. Crocker (oba USA) 51,29, 3. Serdinov (Ukr.) 51,36, 4. Rupprath (Něm.) 52,27, 5. Marčenko (Rus.) 52,32, 6. Mangabeira (Braz.) 52,34, 7. Draganja (Chorv.) 52,46, 8. Huegill (Austr.) 52,56.
Ženy:
800 m vol. zp.: 1. Šibataová (Jap.) 8:24,54, 2. Manaudouová (Fr.) 8:24,96, 3. Munzová (USA) 8:26,61, 4. Kellerová (USA) 8:26,97, 5. Villaecijaová (Šp.) 8:29,04, 6. Cookeová (Brit.) 8:29,37, 7. Henkeová (Něm.) 8:33,95, 8. Paduraruová (Rum.) 8:37,02.
200 m znak: 1. Coventryová (Zimb.) 2:09,19, 2. Komarovová (Rus.) 2:09,72, 3. Nakamuraová (Jap.) a Buschschulteová (Něm.) obě 2:09,88, 5. Hoelzerová (USA) 2:10,70, 6. Oernstedtová (Dán.) 2:11,15, 7. Sextonová (Brit.) 2:12,11, 8. Terakawaová (Jap.) 2:12,90.
SKOKY NA TRAMPOLÍNĚ
Ženy:
1. Dogonadzeová (Něm.) 39,60 b., 2. Cockburnová (Kan.) 39,20, 3. Chuang Šan-šan (Čína) 39,00, 4. Černovová (Rus.) 38,60, 5. Movčanová (Ukr.) 37,60, 6. Rossová-McManusová (Kan.) 37,40, 7. Hirotaová (Jap.) 37,20, 8. Lendersová (Niz.) 24,30.
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Libovolná malorážka vleže: 1. Emmons (USA) 703,3 b. (599+ 104,3), 2. Lusch (Něm.) 702,2 (598+104,2), 3. Martynov (Běl.) 701,6 (596+105,6), 4. Gönci (SR) 700,5 (598+102,5), 5. De Nicolo (It.) 699,7 (595+104,7), 6. Eckhardt (Něm.) 697,6 (596+101,6), 7. Babb (USA) 696,8 (595+ 101,8), 8. Ťia Čan-po (Čína) 696,6 (595+ 101,6), ...16. Bečvář 592, 24. Jeřábek (oba ČR) 591 - nepostoupili do finále.
Ženy:
Sportovní malorážka: 1. Galkinová (Rus.) 688,4 (587+101,4), 2. Turisiniová (It.) 685,9 (585+100,9), 3. Wang Čcheng-i (Čína) 685,4 (584+101,4), 4. Dovgunová (Kaz.) 684,9 (588+96,9), 5. I Hje-čin (Korea) 681,0 (584+97,0), 6. Pfeilschifterová 679,6 (582+ 97,6), 7. Lechnerová (obě Něm.) 677,6 (580+97,6), 8. Kalnyšová (Ukr.) 677,2 (579+ 98,2), ...27. Kůrková (ČR) 565 - nepostoupila do finále.
STOLNÍ TENIS
Ženy - Čtyřhra - finále:
Wang Nan, Čang I-ning (2-Čína) - I Un-sil, Sok Un-mi (3- Korea) 4:0 (9, 7, 6, 6),
o 3. místo: Kou Jüe, Niou Ťiang-feng (1-Čína) - Kim Bok-ne, Kim Kjong-a (9-Korea) 4:3 (7, -5, 4, 9, -7, -9, 9).
ŠERM
Ženy - Družstva - kord:
Finále: Rusko (Asnavurjanová, Jermakovová, Logunovová) - Německo (Bokelová, Duplitzerová, Heidemannová) 34:28,
o 3. místo: Francie (Nisimaová, Iuralyová-Picotová, Flesselová-Colivicová) - Kanada 45:37,
semifinále: Německo - Francie 33:32, Rusko - Kanada 25:18.
Konečné pořadí: 1. Rusko, 2. Německo, 3. Francie, 4. Kanada, 5. Maďarsko, 6. Čína, 7. Korea, 8. Řecko.
TENIS
Muži - Čtyřhra - o 3. místo:
Ančič, Ljubičič (Chor.) - Bhúpathí, Paes (5-Ind.) 7:6 (7:5), 4:6, 16:14.
VODNÍ SLALOM
Muži:
K1: 1. Peschier (Fr.) 187,96 (0), 2. Walsh (Brit.) 190,17 (0), 3. Lefevre (Fr.) 190,99 (4), 4. Ford (Kan.) 192,58 (2), 5. Schmidt (Něm.) 192,93 (2), 6. Parsons (USA) 194,76 (0), 7. Polaczyk (Pol.) 196,57 (2), 8. Oud (Niz.) 197,28 (6), ...14. Raab (ČR) 98,13 (2) - nepostoupil do finále.
C2: 1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 207,16 (2 tr. sekundy), 2. Becker, Henze (Něm.) 210,98 (4), 3. Volf, Štěpánek (ČR) 212,86 (6), 4. Bahmann, Senft (Něm.) 213,45 (2), 5. Quemerais, Le Pennec (Fr.) 216,79 (4), 6. Benetti, Masoero (It.) 220,06 (4), 7. Jiras, Máder (ČR) 110,35 (6) - nepostoupili do finále.
VZPÍRÁNÍ
Ženy - do 75 kg:
1. Thongsuková (Thaj.) 272,5 kg (122,5+150), 2. Zabolotná 272,5 - světový rekord (125 - světový rekord+147,5 ), 3. Popovová (obě Rus.) 265 (120+145), 4. Likereczová (Maď.) 257,5 (115+ 142,5), 5. Ioannidiová (Řec.) 255 (112,5+142,5), 6. Chromovová (Kaz.) 252,5 (117,5+135), 7. Kim Sun-He (Korea) 250 (112,5+ 137,5), 8. Medinaová (Kol.) 245 (112,5+132,5).
Další výsledky českých reprezentantů:
ATLETIKA
Muži:
1500 m, rozběhy: I. 1. El Guerrouj (Mar.) 3:37,86, ...7. Šneberger (ČR) 3:39,68 - postoupil do semifinále.
Výška - kvalifikace (postupující do finále): 1. Holm (Švéd.), Nieto (USA) a Boswell (Kan.) všichni 228, 4. Ton (ČR), Perez (Kuba) a Sokolovskij (Rus.) všichni 228, 7. Talotti (It.) 228, 8. Rybakov (Rus.) 228, 9. Bába (ČR) a Topič (SČH) oba 228, 11. Hemingway (USA) 228, 12. Voronin (Rus.) 228, ...29. T. Janků (ČR) 220 - nepostoupil.
Kladivo: 1. Tichon (Běl.) 80,78, 2. Pars 80,50, 3. Annus (oba Maď.) 79,59, 4. Murofuši (Jap.) 79,55, 5. Kozmus (Slovin.) 78,81, 6. Esser (Něm.) 77,49, 7. Charfreitag (SR) 77,30, 8. Astapkovič (Běl.) 76,88, 9. Vizzoni (It.) 76,84, 10. Apak (Tur.) 76,74, 11. Děvjatovskij (Běl.) 76,72, 12. Kobs (Něm.) 76,69, ... Maška (ČR) 71,76 - nepostoupil.
Ženy:
Disk - kvalifikace (postupující do finále): 1. Pospíšilová- Cechlová (ČR) 64,48, 2. Sadovová (Rus.) 64,33, 3. Antonovová (Ukr.) 64,20, 4. Kelesiduová (Řec.) 64,13, 5. Faumuinaová (N. Zél.) 64,07, 6. Vóggoliová (Řec.) 63,39, 7. Jatčenková (Běl.) 63,04, 8. Grasuová (Rum.) 61,91, 9. Tsikunová (Řec.) 61,72, 10. Ferralesová (Kuba) 61,54, 11. Wisniewská (Pol.) 61,48, 12. Li Jen-feng (Čína) 61,35, ...34. Racková (ČR) 55,82 - nepostoupila.
BASKETBAL
Skupina B - 4. kolo:
Česká republika - Korea 97:75 (24:16, 45:35, 74:52).
Body: Machová 28, Večeřová 15, Veselá a Vítečková po 12, Hamzová 10, Klimešová 8, Kulichová a Hartigová po 4, Pavlíčková 3, Borecká 1 - Pjon Jon-ha 26, Kim Čong-ok 14, Kim Kwe-ryonk a Park Čung-un po 12, Hong Hjon-he 6, Hur Jon-ja 4, I Jong-e 1. Rozhodčí: Muhimua (Moz.), Ochrimenko (Rus.). Fauly: 13:19. TH: 19/15 - 16/12. Trojky: 10:11. Diváci: 753.
JACHTING
Muži:
Laser - po deseti rozjížďkách: 1. Scheidt (Braz.) 49,0, 2. Geritzer (Rak.) 58,0, 3. Zbogar (Slovin.) 63,0, ...30. Trčka (ČR) 221,0.
Mistral - po šesti rozjížďkách: 1. Santos (Braz.) 18,0, 2. Fridman (Izr.) 21,0, 3. Miarczynski (Pol.) 24,0, ...31. Malina (ČR) 142,0, 33. Lapoš (SR) 153,0.
Ženy:
Evropa - po deseti rozjížďkách: 1. Sundbyová (Nor.) 35,0, 2. Šmídová (ČR) 55,0, 3. Livbjergová (Dán.) 59,0.
PLAVÁNÍ
Ženy:
50 m v. zp. - rozplavby: 1. De Bruijnová (Niz.) 24,66, ...25. Kazíková (ČR) 26,18 - nepostoupila do semifinále.

Čtvrtek - 19. srpna

BADMINTON
Ženy - dvouhra:
Finále: Čang Ning (2-Čína) - Audinová (Niz.) 2:1 (-8, 6, 7),
o 3. místo: Čou Mi (3-Čína) - Kung Žuej-na (1-Čína) 2:1 (2, - 8, 6).
Smíšená čtyřhra:
Finále: Čang Ťün, Kao Ling (Čína) - Robertson, Emmsová (Brit.) 2:1 (1, -12, 12),
o 3. místo: Eriksen, Schjoldagerová (Dán.) - Rasmussen, Olsenová (Dán.) 2:0 (5, 5).

JUDO
Muži - do 100 kg:
Finále: Makarov (Běl.) - Čang Song-Ho (Korea) vazari,
o 3. místo: Jurack (Něm.) - Miralijev (Ázerb.) ipon, Zeevi (Izr.) - Van Der Geest (Niz.) ipon,
semifinále: Čang Song-Ho - Jurack ipon, Makarov - Van Der Geest juko.
Konečné pořadí:
1. Makarov, 2. Čang Song-Ho, 3. Jurack a Zeevi, 5. Miralijev a Van Der Geest, 7. Žitkejev (Kaz.) a Lemaire (Fr.).
Ženy - do 78 kg:
Finále: Annová (Jap.) - Sia Liou (Čína) ipon,
o 3. místo: Moricová (It.) - Matrosovová (Ukr.) ipon, Labordeová (Kuba) - Lebrunová (Fr.) ipon,
semifinále: Sia Liou - Matrosovová rozhodnutím rozhodčích, Annová - Lebrunová juko.
Konečné pořadí:
1. Annová, 2. Sia Liou, 3. Moricová a Labordeová, 5. Matrosovová a Lebrunová, 7. Silvaová (Braz.) a I So-Jon (Korea).

LUKOSTŘELBA
Muži:
Finále: Galiazzo (It.) - Jamamoto (Jap.) 111:109,
o 3. místo: Cuddihy (Austr.) - Godfrey (Brit.) 113:112.
semifinále: Galiazzo - Godfrey 110:108, Jamamoto - Cuddihy 115:115, rozstřel 10:9.
Konečné pořadí: 1. Galiazzo, 2. Jamamoto, 3. Cuddihy, 4. Godfrey, 5. Pak Kjong-mo, 6. Im Tong-hjon (oba Korea), 7. Čchen Szu-Jüan (Tchaj-wan), 8. Wunderle (USA).

PLAVÁNÍ
Muži:
200 m znak: 1. Peirsol (USA) 1:54,95 - olympijský rekord, 2. Rogan (Rak.) 1:57,35, 3. Florea (Rum.) 1:57,56, 4. Goddard (Brit.) 1:57,76, 5. Morita (Jap.) 1:58,40, 6. Dufour (Fr.) 1:58,49, 7. Tait (Brit.) 1:59,28, 8. Medvešek (Slovin.) 2:00,06.
200 m pol. záv.: 1. Phelps 1:57,14 - olympijský rekord, 2. Lochte (oba USA) 1:58,78, 3. Bovell (Trin.) 1:58,80, 4. Cseh (Maď.) 1:58,84, 5. Pereira (Braz.) 2:00,11, 6. Mori (Jap.) 2:00,60, 7. Janusaitis (Lit.) 2:01,28, 8. Miki (Jap.) 2:02,16.
100 m mot. - rozplavby: 1. Croker (USA) 52,03, ...39. Rubáček (ČR) 54,87 - nepostoupil do semifinále.
Ženy:
Finále:
100 m v. zp.: 1. Henryová (Austr.) 53,84, 2. De Bruijnová (Niz.) 54,16, 3. Coughlinová (USA) 54,40, 4. Metellaová (Fr.) 54,50, 5. Joyceová (USA) 54,54, 6. Niangkuaraová (Řec.) 54,81, 7. Moravcová (SR) 55,12, 8. Popčanková (Běl.) 55,24.
200 m prsa: 1. Beardová (USA) 2:23,37 - olympijský rekord, 2. Jonesová (Austr.) 2:23,60, 3. Poleská (Něm.) 2:25,82, 4. Tanakaová (Jap.) 2:25,87, 5. Kovacsová (Maď.) 2:26,12, 6. Čchi Chuej (Čína) 2:26,35, 7. Jukicová (Rak.) 2:26,36, 8. Hansonová (Austr.) 2:26,39.
800 m v. zp. - rozplavby: 1. Manaudouová (Fr.) 8:25,91, ...19. Pechanová (ČR) 8:47,38 - nepostoupila do finále.
200 m znak - rozplavby: 1. Komarovová (Rus.) 2:10,71, ...19. Pivoňková (ČR) 2:16,08 - nepostoupila do semifinále.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Ženy:
Víceboj: 1. Pattersonová (USA) 38,387, 2. Chorkinová (Rus.) 38,211, 3. Čang Nan (Čína) 38,049, 4. Pavlovová (Rus.) 38,024, 5. Sofronieová (Rum.) 37,948, 6. Jarocká (Ukr.) 37,687, 7. Debauveová (Fr.) 37,361, 8. Gomezová (Šp.) 37,299, ...32. Komrsková (ČR) 36,212 - nepostoupila z kvalifikace.

SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Běžící terč: 1. Kurzer (Něm.) 682,4 (590+92,4), 2. Blinov 678 (578+100), 3. Lykin (oba Rus.) 677,1 (584+93,1), 4. Andersson (Švéd.) 676,8 (578+98,8), 5. Jakosits (Něm.) 676,7 (578+98,7), 6. Li Ťie (Čína) 675,8 (579+96,8), ...15. Januš 564, 17. Caknakis 560 (oba ČR) - nepostoupili do finále.
Ženy:
Skeet: 1. Igalyová (Maď.) 97 (72+25), 2. Ning Wej (Čína) 93 (70+23/2 v rozstřelu), 3. Mechtachetdinová (Ázerb.) 93 (71+22/1), 4. Marková (Austr.) 92 (69+23), 5. Rhodeová 91 (68+ 23), 6. Smoteková (obě USA) 90 (68+22).

ŠERM
Muži:
Družstva - šavle:
Finále: Francie (D. Touya, G. Touya, Pillet) - Itálie (Tarantino, Pastore, Montano) 45:42,
o 3. místo: Rusko (Šarikov, Pozdňakov, Jakimenko) - USA 45:44,
semifinále: Itálie - Rusko 45:42, Francie - USA 45:44.
Konečné pořadí: 1. Francie, 2. Itálie, 3. Rusko, 4. USA, 5. Maďarsko, 6. Ukrajina, 7. Čína, 8. Řecko.

VZPÍRÁNÍ
Muži:
Do 77 kg: 1. Sagir (Tur.) 375 kg (172,5+202,5) - olympijský rekord, 2. Filimonov (Kaz.) 372,5 (172,5+200), 3. Perepečenov (Rus.) 365 (170+195), 4. Arabacioglu (Tur.) 360 (165+195), 5. Mitru (Řec.) 360 (160+200), 6. Barchah (Írán) 357,5 (160+197,5), 7. Feri (Maď.) 355 (155+200), 8. Stojzov (Bul.) 355 (155+200)
Ženy:
Do 69 kg: 1. Liou Čchun-chung (Čína) 275 kg - světový rekord (122,5 - světový rekord + 153 - světový rekord), 2. Krutzlerová (Maď.) 262,5 (117,5+145), 3. Kasajevová (Rus.) 262,5 (117,5+145), 4. Ružinská (Bulh.) 250 (115+135), 5. Maslovská (Ukr.) 245 (110+ 135), 6. Trendafilovová (Bulh.) 237,5 (105+132,5), 7. Yamechiová (Kam.) 235 (105+130), 8. Valoyesová (Kol.) 232,5 (105+127,5).

Další výsledky českých reprezentantů:

JACHTING
Ženy - Evropa (po osmi rozjížďkách):
1. Sundbyová (Nor.) 33,0, 2. Blancková (Austr.) 42,0, 3. Livbjergová (Dán.) 44,0, 4. Šmídová (ČR) 45,0.
Muži - Finn (po deseti rozjížďkách):
1. Ainslie (Brit.) 24,0, 2. Trujillo (Šp.) 38,0, 3. Kusznierewicz (Pol.) 52,0, ...15. Maier (ČR) 114,0.
Muži - Mistral (po čtyřech rozjížďkách):
1. Santos (Braz.) 13,0, 2. Fridman (Izr.) 21,0, 3. Miarczynski (Pol.) 23,0, ...30. Malina (ČR) 118,0.
Laser (po osmi rozjížďkách):
1. Scheidt (Braz.) 39,0, 2. Geritzer (Rak.) 42,0, 3. Zbogar (Slovin.) 44,0, ...32. Trčka (ČR) 177,0.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Ženy:
Skupina A: Walshová, Mayová (USA) - Celbová, Nováková (ČR) 2:0 (17, 17).
Konečné pořadí: 1. Walshová, Mayová 6 b., 2. Celbová, Nováková 5, 3. Tokunová, Kusuharaová 4, 4. Kadijková, Leenstraová 3.

TENIS
Muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Dent (USA) - Berdych (ČR) 6:4, 6:1.

VESLOVÁNÍ
Muži:
Dvojskif lehkých vah:
Semifinále I: 1. Sycz, Kucharski (Pol.) 6:14,91, ...5. Vabroušek, Maleček (ČR) 6:23,17 - nepostoupili do finále.
Párová čtyřka:
Semifinále II: 1. ČR (Jirka, Hanák, Karas, Kopřiva) 5:42,73.
Čtyřka bez kormidelníka:
B-finále: 1. Německo 5:48,52, 2. ČR (Neffe, Vitásek, Schindler, Makovička) 5:49,99.

VODNÍ SLALOM
Muži:
K1 - kvalifikace:
1. Kurt (Švýc.) 186,79 (0 tr. sekund), 2. Walsh (Brit.) 188,98 (0), 3. Schmidt (Něm.) 190,64 (0), ...9. Raab (ČR) 194,50 (2).
C2 - kvalifikace:
1. Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner (SR) 201,04 (0 tr. sekund), 2. Bowman, Smith (Brit.) 213,41 (6), 3. Volf, Štěpánek 214,35 (6), ...8. Jiras, Máder (všichni ČR) 228,99 (6).

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH