Rubriky:

LOH

Výsledky po dnech III.

28. srpna 2004 19:09

Přinášíme vám výsledkový servis z letních olympijských her v Aténách po jednotlivých dnech (14. - 18. srpna)

Středa 18. srpna

ATLETIKA
Muži:
Koule: 1. Bělonog (Ukr.) 21,16, 2. Nelson (USA) 21,16, 3. Olsen (Dán.) 21,07, 4. Martínez (Šp.) 20,84, 5. Michněvič 20,60, 6. Bělov (oba Běl.) 20,34, 7. Anlezark (Austr.) 20,31, 8. Bartels (Něm.) 20,26, ...12. Stehlík 19,21, 27. Žalský (oba ČR) 19,09 - vyřazen v kvalifikaci.
Ženy:
Koule: 1. Koržaněnková (Rus.) 21,06, 2. Cumbaová (Kuba) 19,59, 3. Kleinertová (Něm.) 19,55, 4. Kriveljovová (Rus.) 19,49, 5. Ostapčuková 19,01, 6. Choroneková (obě Běl.) 18,96, 7. Zabawská (Pol.) 18,64, 8. Gonzalezová (Kuba) 18,59.

JEZDECTVÍ
Jednotlivci:
1. Hoyová (Něm. - kůň Ringwood Cockatoo) 41,60 b., 2. Law (Brit. - Shear L'Eau) 44,40, 3. Seversonová (USA - Winsome Adante) 45,20, 4. Funnellová (Brit. - Primmore's Pride) 46,60, 5. Teulere (Fr. - Espoir de la Mare) 50,40, 6. Romeike (Něm. - Marius) 51,20, 7. Tryonová (USA - Poggio II) 51,80, 8. Tompkinsová (N. Zél. - Glengarrick) 52,00, ...22. Hatla (ČR - Kyrenejennalla's Boy) 75,00.
Družstva:
1. Německo 133,80 (Dibowski/Little Lemon, Romeike/Marius, Ostholt/Air Jordan, Klimkeová/Sleep Late, Hoyová/Ringwood Cockatoo), 2. Francie 140,40 bodů (Boiteau/Expo du Moulin, Lyard/Fine Merveille, Courreges/Debat d'Estruval, Teulere/Espoir de la Mare, Touzaint/Galan de Sauvagere), 3. Británie 143,00 (Brakewellová/Over to You, Kingová/King Solomon III, Law/Shear l'Eau, Funnellová/Primmore's Pride, Fox- Pitt/Tamarillo), 4. USA 145,60, 5. Nový Zéland 176,20, 6. Austrálie 185,80, 7. Belgie 193,00, 8. Irsko 217,00.

JUDO
Muži - do 90 kg:
Finále: Zviadauri (Gruz.) - Izumi (Jap.) ipon,
o 3. místo: Taov (Rus.) - Hwang He-tae (Korea) ipon, Huizinga (Niz.) - Gordon (Brit.) ipon,
semifinále: Zviadauri - Gordon diskvalifikace, Izumi - Hwang He-tae vazari.
Konečné pořadí:
1. Zviadauri, 2. Izumi, 3. Taov a Hiuzinga, 5. Hwang He-tae a Gordon, 7. Kelly (Austr.) a Costa (Arg.).
Ženy - do 70 kg:
Finále: Uenoová (Jap.) - Boschová (Niz.) ipon,
o 3. místo: Čchin Tung-ja (Čína) - Arloveová (Austr.) ipon, Böhmová (Něm.) - Jacquesová (Bel.) ipon.
semifinále: Boschová - Böhmová vazari, Uenoová - Arloveová ipon.
Konečné pořadí:
1. Uenoová, 2. Boschová, 3. Čchin Tung-ja a Böhmová, 5. Arloveová a Jacquesová, 7. Blancová (Šp.) a Kim Rjon-mi (KLDR), 9. Pažoutová (ČR).

LUKOSTŘELBA
Ženy:
Finále: Pak Song-Hjon - I Song-Čin (obě Korea) 110:108,
o 3. místo: Williamsonová (Brit.) - Yuan Shu-Chi (Tchaj-wan) 105:104,
semifinále: I Song-Čin - Yuan Shu-Chi 104:98, Pak Song-Hjon - Williamsonová 110:100.
Konečné pořadí: 1. Pak Song-Hjon, 2. I Song-Čin, 3. Williamsonová, 4. Yuan Shu-Chi, 5. Jon Mi-Čin (Korea), 6. Wu Hui- Ju (Tchaj-wan), 7. Psarraová (Řec.), 8. Che Jing (Čína).

PLAVÁNÍ
Muži:
100 m vol. zp: 1. Van den Hoogenband (Niz.) 48,17, 2. Schoeman (JAR) 48,23, 3. Thorpe (Austr.) 48,56, 4. Neethling (JAR) 48,63, 5. Magnini (It.) 48,99, 6. Draganja (Chorv.) 49,23, 7. Iles (Alž.) a Kapralov (Rus.) oba 49,30.
200 m prsa: 1. Kitadžima (Jap.) 2:09,44 - olympijský rekord, 2. Gyurta (Maď.) 2:10,80, 3. Hansen (USA) 2:10,87, 4. Bossini (It.) 2:11,20, 5. Poljakov (Kaz.) 2:11,76, 6. Brown (Kan.) 2:11,94, 7. Usher (USA) 2:11,95. Piper (Austr.) diskvalifikován, ...30. Málek (ČR) 2:17,47 - nepostoupil.
Ženy:
200 m mot.: 1. Jedrzejczaková (Pol.) 2:06,05, 2. Thomasová (Austr.) 2:06,36, 3. Nakanišiová (Jap.) 2:08,04, 4. Sandenová (USA) 2:08,18, 5. Galvezová (Austr.) 2:09,28, 6. Jacobsenová (Dán.) 2:10,01, 7. Cavallinová (It.) 2:10,14, 8. Risztovová (Maď.) 2:10,58.
4x200 m vol. zp.: 1. USA (Coughlinová, Piperová, Vollmerová, Sandenová) 7:53,42 - světový rekord, 2. Čína (Ču Jing-wen, Sü Jen-wej, Jang Jü, Pchang Ťia-jing) 7:55,97, 3. Německo (Van Almsicková, Dallmannová, Buschschulteová, Stockbauerová) 7:57,35, 4. Austrálie 7:57,40, 5. Velká Británie 7:59,11, 6. Španělsko 8:02,11, 7. Brazílie 8:05,29.
100 m v. zp. - rozplavby: 1. De Bruijnová (Niz.) 54,43, ...23. Myšková (ČR) 56,59 - nepostoupila.

SILNIČNÍ CYKLISTIKA
Muži:
Časovka (48 km): 1. Hamilton (USA) 57:31 (průměrná rychlost 50,060 km/h), 2. Jekimov (Rus.) -18, 3. Julich (USA) -26, 4. Rogers (Austr.) -29, 5. Rich (Něm.) -37, 6. Vinokourov (Kaz.) - 1:26, 7. Ullrich (Něm.) -1:30, 8. Botero (Kol.) -1:33, 9. I. Galdeano (Šp.) -1:55, 10. Cancellara (Švýc.) -2:10,....14. Hrazdíra -2:35, 17. Andrle (oba ČR) -2:55.
Ženy:
Časovka (24 km): 1. Zijlaardová-van Moorselová (Niz.) 31:11, 2. Demetová-Barryová (USA) -24, 3. Thürigová (Švýc.) -43, 4. Thorburnová (USA) -1:03, 5. Kozlíková (ČR) -1:03, 6. Woodová (Austr.) -1:04, 7. Somarribaová (Šp.) -1:14, 8. Zabirovová (Rus.) -1:18.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Muži:
Víceboj: 1. P. Hamm (USA) 57,823 bodu, 2. Kim De-un 57,811, 3. Jang Te-jong (oba Korea) 57,774, 4. Suciu (Rum.) 57,648, 5. Martinez (Šp.) 57,549, 6. Tomita (Jap.) 57,485, 7. Jang Wej (Čína) 57,361, 8. Dragulescu (Rum.) 57,323.

SPORTOVNÍ STŘELBA
Ženy:
Sportovní pistole na 25 m: 1. Grozděvová (Bulh.) 688,2 b. (585+103,2), 2. Hyková (ČR) 687,8 (588+99,8), 3. Ašumovová (Ázerb.) 687,3 (588+99,3), 4. Jing Čchen (Čína) 686,2 (584+ 102,2), 5. Dorjsurenová (Něm.) 684,6 (583+101,6), 6. Otryadová (Mong.) 683,4 (583+100,1), 7. Jo Hjong-so (Korea) 680,8 (582+ 98,8), 8. Sulakvadzeová (Gruz.) 678,3 (580+98,3).
Dvojitý trap: 1. Rhodeová (USA) 146 (110+36), 2. I Pcho-na (Korea) 145 (110 +35), 3. Kao E 142 (107+35/2 v rozstřelu), 4. Li Čching-nien (obě Čína) 142 (107+35/1), 5. Inoueová (Jap.) 140 (109+31), 6. Stantonová (N. Zél.) 137 (108+29).
Muži:
Běžící terč - kvalifikace (pomalé běhy): 1. Kurzer 296 b., 2. Jakosits (oba Něm.) a Saathoff (USA) oba 294, ...14. Caknakis 284, 16. Januš (oba ČR) 283.

ŠERM
Ženy - fleret
Finále: Vezzaliová - Trilliniová (obě It.) 15:11,
o 3. místo: Gruchalaová (Pol.) - Mohamedová (Maď.) 15:9,
semifinále: Trilliniová - Mohamedová 15:7, Vezzaliová - Gruchalaová 15:13.
Čtvrtfinále: Trilliniová - Vargaová (Maď.) 15:11, Mohamedová - Nam Hjon-he (Korea) 15:5, Gruchalaová - Carlescuová-Badeová (Rum.) 15:7, Vezzaliová - Wuillemeová (Fr.) 15:8.

VODNÍ SLALOM
Muži - C1:
1. T. Estanguet (Fr.) 189,16 (0 tr. sekund), 2. Martikán (SR) 189,28 (2), 3. Pfannmöller (Něm.) 191,56 (0), 4. Bell (Austr.) 192,83 (2), 5. Indruch (ČR) 195,28 (2), 6. Hočevar (Slovin.) 199,78 (2), 7. Sangra (Šp.) 200,41 (2), 8. McIntosh (Brit.) 211,19 (4).
Ženy - K1:
1. Kaliská (SR) 210,03 (0 tr. sekund), 2. Giddensová (USA) 214,62 (0), 3. Reevesová (Brit.) 218,77 (6), 4. Dickensová (Fr.) 218,80 (6), 5. Hilgertová (ČR) 220,75 (4), 6. El Desoukiová (Švýc.) 225,04 (2), 7. Natoliová (Austr.) 227,44 (0), 8. Giaipronová (It.) 229,36 (4), ...15. Pavelková (ČR) 161,49 (50) - vyřazena v semifinále.

VZPÍRÁNÍ
Muži - do 69 kg:
1. Čchang Kuo-čeng (Čína) 347,5 (160+187,5), 2. I Pe-Jong (Korea) 342,5 (152,5+190), 3. Pešalov (Chor.) 337,5 (150+187,5), 4. Mirsajev (Ázerb.) 332,5 (147,5+185), 5. Tientcheu (Kamer.) 327,5 (145+182,5), 6. Laurenov (Běl.) 317,5 (147,5+170), 7. Ernault (Fr.) 307,5 (142,5+165), 8. Peter (Nauru) 302,5 (135+ 167,5).
Ženy - do 63 kg:
1. Skakunová (Ukr.) 242,5 kg (107,5+135), 2. Baciušková 242,5 (115 +127,5), 3. Stukalavová (obě Běl.) 222,5 (100+122,5), 4. Sassiová (Tun.) 215 (95+120), 5. Kim So-kjong (Korea) 215(92,5+ 122,5), 6. Thi Thiet Nguyen (Viet.) 205 (95+110), 7. Lassúaníová (Alž.) 200 (85+115).

Další výsledky českých reprezentantů:

BASKETBAL
Ženy:
Skupina B - 3. kolo:
Česká republika - Čína 98:83 (28:30, 49:49, 75:63)
Body: Veselá 22, Vítečková 20, Hamzová 16, Klimešová 10, Večeřová 9, Hartigová 8, Machová 7, Kulichová 4, Pavlíčková 2 - Čchen Nan 23, Miao Li-ťie, Suej Fej-fej a Jie Li po 16, Pchan Wej 11, Wang Ling 1. Rozhodčí: Abdellilah (Mar.), Steigerwaldová (Braz.). Fauly: 31:30. Pět chyb: Večeřová, Machová - Jie Li, Miao Li-ťie. Trestné hody: 36/28 - 35/28. Trojky: 6:9. Diváci: 300.

JACHTING
Muži:
Finn - po osmi rozjížďkách: 1. Ainslie (Brit.) 21,0, 2. Trujillo (Šp.) 29,0, 3. Kusznierewicz (Pol.) 43,0, ...18. Maier (ČR) 103,0.
Laser - po šesti rozjížďkách: 1. Geritzer (Rak.) 15,0, 2. Scheidt (Braz.) 19,0, 3. Zbogar (Slovin.) 29,0, ...28. Trčka (ČR) 118,0.
Mistral - po třech rozjížďkách: 1. Miarczynski (Pol.) 8,0, 2. Kaklamanakis (Řec.) 9,0, 3. Santos (Braz.) 12,0, ...30. Malina (ČR) 85,0.
Ženy:
Evropa - po šesti rozjížďkách: 1. Blancková (Austr.) 23,0, 2. Sundbyová (Nor.) 28,0, 3. Livbjergová (Dán.) 31,0, ...7. Šmídová (ČR) 38,0.

TENIS
Muži:
Dvouhra - 3. kolo:
Berdych (ČR) - Robredo (15-Šp.) 7:6 (7:2), 4:6, 8:6.

VESLOVÁNÍ
Muži:
Skif:
Semifinále I: 1. Chalupa (ČR) 6:59,39, 2. Fernandez (Arg.) 7:00,90.
Dvojskif:
Semifinále II: 1. Čop, Špik (Slovin.) 6:11,96, 2. Endrekson, Gulov (Est.) 6:12,80, 3. Synek, Doleček (ČR) 6:13,65.
Čtyřka bez kormidelníka:
Semifinále I: 1. Kanada (Baerg, Herschmiller, Wetzel, B. Williams) 5:50,68, 2. Australie (Mcgowan, Jahrling, Laurich, Dennis) 5:51,81, 3. Itálie (Porzio, Dentale, Agamennoni, Leonardo) 5:52,12, ...5. ČR (Neffe, Vitásek, Schindler, Makovička) 5:55,81 - nepostoupila.
Ženy:
Skif:
Semifinále I: 1. Rutschowová-Stomporowská (Něm.) 7:30,82, 2. Knapková (ČR) 7:36,73, 3. Dominguezová (Šp.) 7:43,59.

Úterý - 17. srpna

JUDO
Muži - do 81 kg:
Finále: Iliadis (Řec.) - Gonťjuk (Ukr.) ipon,
o 3. místo: Nossov (Rus.) - Azizov (Ázerb.) vazari, Canto (Braz.) - Krawczyk (Pol.) vazari,
semifinále: Gonťjuk - Krawczyk ipon, Iliadis - Nossov ipon.
Konečné pořadí: 1. Iliadis, 2. Gonťjuk, 3. Nossov a Canto, 5. Azizov a Krawczyk, 7. Wanner (Něm.) a Kwon Jong Wu (Korea).
Ženy - do 63 kg:
Finále: Tanimotová (Jap.) - Heillová (Rak.) ipon,
o 3. místo: Zolnirová (Slovin.) - Chisholmová (Kan.) vazari, Gonzalezová (Kuba) - Krukowerová (Arg.) bez boje,
semifinále: Tanimotová - Krukowerová skreč, Heillová - Zolnirová diskvalifikace.
Konečné pořadí: 1. Tanimotová, 2. Heillová, 3. Zolnirová a Gonzalezová, 5. Chisholmová a Krukowerová, 7. Decosseová (Fr.) a Hong Ok Song (KLDR).

PLAVÁNÍ
Muži:
200 m mot.: 1. Phelps (USA) 1:54,04 - olympijský rekord, 2. Jamamoto (Jap.) 1:54,56, 3. Parry (Brit.) 1:55,52, 4. Korzeniowski (Pol.) 1:56,00, 5. Gherghel (Rum.) 1:56,10, 6. Wu Pcheng (Čína) 1:56,28, 7. Skvorcov (Rus.) 1:57,14, 8. Malchow (USA) 1:57,48.
4x200 m vol. zp.: 1. USA (Phelps, Lochte, Vanderkaay, Keller) 7:07,33, 2. Austrálie (Hackett, Klim, Sprenger, Thorpe) 7:07,46, 3. Itálie (Brembilla, Rosolino, Cercato, Magnini) 7:11,83, 4. Velká Británie 7:12,60, 5. Kanada 7:13,33, 6. Německo 7:16,51, 7. Francie 7:17,43, ...13. ČR (Rubáček, Svoboda, Horký, Škacha) 7:26,26 (český rekord) - nepostoupila z rozplavby.
Semifinále: 200 m prsa: 1. Gyurta (Maď.) 2:10,75, 2. Hansen (USA) 2:10,81, 3. Kitadžima (Jap.) 2:10,86, ...30. Málek (ČR) 2:17,47 - nepostoupil.
Ženy:
200 m vol. zp.: 1. Potecová (Rum.) 1:58,03, 2. Pellegriniová (It.) 1:58,22, 3. Figuesová (Fr.) 1:58,45, 4. Barzycká (Pol.) 1:58,62, 5. Van Almsicková (Něm.) 1:58,88, 6. Vollmerová (USA) 1:58,98, 7. Pchang Ťia-jing (Čína) 1:59,16, 8. Lillhageová (Švéd.) 1:59,20.
200 m pol. záv.: 1. Kločkovová (Ukr.) 2:11,14, 2. Beardová (USA) 2:11,70, 3. Coventryová (Zimb.) 2:12,72, 4. Kovacsová (Maď.) 2:13,58, 5. Rohmannová (Něm.) 2:13,70, 6. Carrollová (Austr.) 2:13,74, 7. Hoffová (USA) 2:13,97, 8. Caslaruová (Rum.) 2:15,40.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA
Ženy - družstva:
1. Rumunsko 114,283 bodu (Banová, Eremiaová, Ponorová, Rosuová, Sofronieová, Stroescuová), 2. USA 113,584 (Bhardwajová, Hatchová, Humphreyová, Kupetsová, McCoolová, Pattersonová), 3. Rusko 113,235 (Ježovová, Chorkinová, Krjučkovová, Pavlovová, Zamolodčikovová, Zigančinová), 4. Ukrajina 112,309, 5. Španělsko 111,572, 6. Francie 110,159, 7. Čína 110,008, 8. Austrálie 108,847.

SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Libovolná pistole:
1. Něstrujev (Rus.) 663,3 (565+98,3), 2. Čin Čong-o (Korea) 661,5 (567+94,5), 3. Kim Čong-so (KLDR) 657,7 (564+93,7), 4. Bachtamjan (Arm.) 654,8 (564+90,8), 5. Kokorev (Rus.) 654,6 (560+ 94,6), 6. Isačenko (Kaz.) 654,5 (561+93,5), 7. Kirjakov (Bulh.) 654,3 (562+92,3), 8. Lorenzo (Šp.) 652,0 (562+90,0), 9. Tenk (ČR) 559 - nepostoupil z kvalifikace.
Dvojitý trap:
1. Maktúm (SAE) 189 (144+45), 2. Rathore (Ind.) 179 (135+ 44), 3. Wang Čeng 178 (137+41), 4. Chu Pin-jüan (oba Čína) 177 (134+43), 5. Dahlby (Švéd.) 177 (138+39), 6. Schanz (Něm.) 175 (135+40).

ŠERM
Muži - kord:
Finále: Fischer (Švýc.) - Wang Lej (Čína) 15:9,
o 3. místo: Kolobkov (Rus.) - Boisse (Fr.) 15:8,
semifinále: Wang Lej - Kolobkov 15:10, Fischer - Boisse 15:9.
Konečné pořadí:
1. Fischer, 2. Wang Lej, 3. Kolobkov, 4. Boisse, 5. Jeannet (Fr.), 6. Ferndandez (Ven.), 7. Thompson (USA), 8. Strigel (Něm.).
Ženy - šavle:
Finále: Zagunisová (USA) - Tchan Süe (Čína) 15:9,
o 3. místo: S. Jacobsonová (USA) - Gheorghitoaiaová (Rum.) 15:7,
semifinále: Zagunisová - Gheorghitoaiaová 15:10, Tchan Süe - S. Jacobsonová 15:12.
Konečné pořadí:
1. Zagunisová, 2. Tchan Süe, 3. S. Jacobsonová, 4. Gheorghitoaiaová, 5. Nečajevová (Rus.), 6. Perrusová (Fr.), 7. Jemajevová (Ázer.), 8. Čang Jing (Čína).

Další výsledky českých reprezentantů:

JACHTING
Evropa - po čtyřech rozjížďkách:
1. Sundbyová (Nor.) 10,0, 2. Blancková (Austr.) 23,0, 3. Livbjergová (Dán.) 33,0, ...6. Šmídová (ČR) 37,0.
Laser - po čtyřech rozjížďkách:
1. Scheidt (Braz.) 15,0, 2. Bergmans (Belg.) 32,0, 3. Arapov (Chorv.) 41,0, ...31. Trčka (ČR) 108,0.

JEZDECTVÍ
Všestrannost - po terénní jízdě:
1. Touzaint (Fr. - kůň Galan de Sauvagere) 29,40 tr. bodu, 2. Hoyová (Něm. - Ringwood Cockatoo) 35,60, 3. Seversonová (USA - Winsome Adante) 36,20, ...28. Hatla (ČR - Kyrenejennalla's Boy) 63,00.

PLÁŽOVÝ VOLEJBAL
Ženy:
Skupina A: Celbová, Nováková (ČR) - Tokunová, Kusuharaová (Jap.) 2:0 (21, 12).

STOLNÍ TENIS
Muži - 3. kolo:
Kcho Laj-Čchak (Hongkong) - Korbel (ČR) 4:3 (7, -9, 7, -2, 6, -9, 7).

TENIS
Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Berdych (ČR) - Federer (1-Švýc.) 4:6, 7:5, 7:5, Južnyj (Rus.) - Novák (ČR) 6:4, 6:3.
Čtyřhra - 2. kolo:
Ančič, Ljubičič (Chorv.) - Damm, Suk (7-ČR) 7:6 (8:6), 6:7 (2:7), 7:5.

VESLOVÁNÍ
Opravy - muži:
Dvojka bez kormidelníka: 1. Kühne, Herzog (Něm.) 6:28,40, ...4. Imre, Michálek (ČR) 6:33,24.
Dvojskif lehkých vah: 1. Vabroušek, Maleček (ČR) 6:19,04.

VODNÍ SLALOM
Muži, C1 - kvalifikace:
1. Martikán (SR) 201,44 (2 tr. sekundy), 2. T. Estanguet (Fr.) 201,53 (2), 3. Wieczorek (Pol.) 201,80 (0), 4. Indruch (ČR) 202,68 (4).
Ženy, K1 - kvalifikace:
1. Bongardtová (Něm.) 212,20 (4 tr. sekundy), 2. Kaliská (SR) 212,65 (0), 3. Reevesová (Brit.) 213,63 (0), 4. Stacherová (SR) 224,66 (4), ...9. Pavelková 227,46 (0), 11. Hilgertová (obě ČR) 228,75 (0).

Pondělí - 16. srpna

JUDO

Muži - do 73 kg:
Finále: I Un-he (Korea) - Makarov (Rus.) ipon,
o 3. místo: Guilheiro (Braz.) - Bivol (Mold.) ipon, Pedro (USA) - Fernandes (Fr.) ipon,
semifinále: I Un-he - Bivol ipon, Makarov - Fernandes rozhodnutím rozhodčích.
Konečné pořadí:
1. I Un-he, 2. Makarov, 3. Guilheiro, Pedro, 5. Bivol, Fernandes, 7. Kevchišvili (Gruz.), Neto (Portug.).
Ženy - do 57 kg:
Finále: Bönischová (Něm.) - Kje Sun-hui (KLDR) koka,
o 3. místo: Gravenstijnová (Niz.) - Harelová (Fr.) ipon, Lupeteyová (Kuba) - Fernandezová (Šp.) juko,
semifinále: Kje Sun-hui - Lupeteyová ipon, Bönischová - Gravenstijnová ipon.
Konečné pořadí:
1. Bönischová, 2. Kje Sun-hui, 3. Gravenstijnová, Lupeteyová, 5. Harelová, Fernandezová, 7. Jucharevová (Rus.), Cavazzutiová (It.).

PLAVÁNÍ

Muži:
200 m v. zp.: 1. Thorpe (Austr.) 1:44,71 - olympijský rekord, 2. Van den Hoogenband (Niz.) 1:45,23, 3. Phelps 1:45,32, 4. Keller (oba USA) 1:46,13, 5. Hackett (Austr.) 1:46,56, 6. Say (Kan.) 1:47,55, 7. Burnett (Brit.) 1:48,02, 8. Brembilla (It.) 1:48,40, 9. Svoboda (ČR) 1:49,27 - vyřazen v semifinále.
100 m znak: 1. Peirsol (USA) 54,06, 2. Rogan (Austr.) 54,35, 3. Morita (Jap.) 54,36, 4. Krayzelburg (USA) 54,38, 5. Welsh (Austr.) 54,52, 6. Cseh (Maď.) 54,61, 7. Driesen 54,63, 8. Di Carli (oba Něm.) 55,27.
Ženy:
100 m prsa: 1. Luo Süe-ťüan (Čína) 1:06,64, 2. Hansonová 1:07,15, 3. Jonesová (obě Austr.) 1:07,16, 4. Beardová (USA) 1:07,44, 5. Poeweová (Něm.) 1:07,53, 6. Kirková (USA) 1:07,59, 7. Bondarenková (Ukr.) 1:08,19, Chuej-čcchi (Čína) diskvalifikována.
100 m znak: 1. Coughlinová (USA) 1:00,37, 2. Coventryová (Zimb.) 1:00,50, 3. Manaudouová (Fr.) 1:00,88, 4. Nakamuraová (Jap.) 1:01,05, 5. Živaněvská (Šp.) 1:01,12, 6. Buschschulteová (Něm.) 1:01,39, 7. Oernstedtová (Dán.) 1:01,51, 8. Copeová (USA) 1:01,76, ...12. Hlaváčková (ČR) 1:01,81 - vyřazena v semifinále.
200 m vol. zp. - rozplavby: 1. Vollmerová (USA) 1:59,49, ...33. Myšková 2:04,62 - vyřazena.

SKOKY DO VODY

Muži - 3 m, synchronizované skoky:
1. Siranidis, Bimis (Řec.) 353,34, 2. Wels, Schellenberg (Něm.) 350,01, 3. Newbery, Barnett (Austr.) 349,59, 4. Garcia, Alvarez (Kuba) 338,46, 5. Ally, Shipman (Brit.) 334,98, 6. J. Dumais, T. Dumais (USA) 327,06, 7. Sautin, Dobroskok (Rus.) 312,24, 8. Pcheng Po, Wang Kche-nan (Čína) 283,89.
Ženy - 10 m, synchronizované skoky:
1. Lao Li-š', Li Tching (Čína) 352,14, 2. Gončarovová, Koltunovová (Rus.) 340,92, 3. Hartleyová, Heymansová (Kan.) 327,78, 4. Tourkyová, Folauholaová (Austr.) 313,92, 5. Espinosová, Lunaová (Mex.) 307,74, 6. Gammová, Subschinská (Něm.) 303,30, 7. Cardinellová, Hildebrandová (USA) 302,22, 8. Pappaová- Papavasilopuluová, Sfakianuová (Řec.) 272,40.

SPORTOVNÍ GYMNASTIKA

Muži - družstva:
1. Japonsko (Kašima, Mizutori, Nakano, Tomita, Cukahara, Joneda) 173,821 bodu, 2. USA (Gatson, M. Hamm, P. Hamm, McClure, Wilson, Young) 172,933, 3. Rumunsko (Dragulescu, Popescu, Potra, Selariu, Suciu, Urzica) 172,384, 4. Korea 171,847, 5. Čína 171,257, 6. Rusko 169,808, 7. Ukrajina 168,244, 8. Německo 167,372.

SPORTOVNÍ STŘELBA

Muži - vzduchová puška na 60 ran:
1. Ču Čchi-nan 702,7 (599+101,7), 2. Li Ťie (oba Čína) 701,3 (598+103,3), 3. Gönci (SR) 697,4 (596+101,4), 4. Cheon Min-ho (Korea) 696,6 (595+101,6), 5. Eckhardt (Něm.) 696,3 (595+101,3), 6. Če Song-tche (Korea) 696,3 (594+102,3), 7. Bindra (Ind.) 694,6 (597+97,6), 8. Parker (USA) 694,5 (594+100,5).
Ženy - trap:
1. Baloghová (Austr.) 88 (66+22), 2. Quintanalová (Šp.) 84 (65+19), 3. I Po-Na (Korea) 83 (60+23), 4. Loperová (USA) 82 (62+ 20), 5. Kiermayerová (Něm.) 79 (62+17), 6. Nattrassová (Kan.) 76 (61+15).

ŠERM

Muži - fleret:
Finále: Guyart (Fr.) - Sanzo (It.) 15:12,
o 3. místo: Cassara (It.) - Ganějev (Rus.) 15:12,
semifinále: Guyart - Cassara 15:14, Sanzo - Ganějev 15:12.
Konečné pořadí:
1. Guyart, 2. Sanzo, 3. Cassara, 4. Ganějev, 5. Vanni (It.), 6. Joppich (Něm.), 7. Wu Chan-siung (Čína), 8. Kruse (Brit.).

VZPÍRÁNÍ

Muži - do 62 kg:
1. Š' Č'-jung 325 (152,5+172,5), 2. Li Mao-šeng (oba Čína) 312,5 (140+172,5), 3. Sampanis (Řec.) 312,5 (145+167,5), 4. Rubio (Ven.) 295 (132,5+162,5), 5. Ghazarjan (Arm.) 295 (135+160), 6. Junianto (Indon.) 292,5 (132,5+160), 7. Ndicka (Fr.) 287,5 (127,5 +160), 8. Bazarbajev (Turkm.) 287,5 (130+157,5).
Ženy - do 58 kg:
1. Čchen Jen-čching (Čína) 237,5 (107,5+130), 2. I Song-he (KLDR) 232,5 (102,5+130), 3. Kameaimová (Thaj.) 230 (102,5+ 127,5), 4. Dasdelenová (Tur.) 225 (100+125), 5. Klejnovská (Pol.) 220 (97,5+122,5), 6. Pak Hjon-sok (Korea) 217,5 (95+122,5), 7. Escobarová (Ekv.) 215 (95+120), 8. Patmawatiová (Indon.) 212,5 (95+117,5).
Ženy - do 48 kg (opravené pořadí sobotní soutěže po diskvalifikaci Nanové):
1. Taylanová (Tur.) 210 kg - světový rekord (97,5 - světový rekord + 112,5), 2. Čuo Li (Čína) 205 (92,5+112,5), 3. Wiratthawornová (Thaj.) 200 (85+115), 4. Kunjaraniová (Indie) 190 (82,5+107,5), 5. Dragněvová (Bulh.) 187,5 (82,5+105), 6. Čchen Chan Tchung (Tchaj-wan) 182,5 (80+102,5), 7. Udohová (Nig.) 180 (75+105), 8. Un Sim-čche (KLDR) 177,5 (82,5+95).

Další výsledky českých reprezentantů:

BASKETBAL

Ženy - skupina B:
Česká republika - USA 61:80 (21:18, 35:42, 50:65)
Body: Klimešová 18, Vítečková 14, Veselá 8, Večeřová a Machová po 6, Hartigová 4, Kulichová 3, Pavlíčková 2 - Leslieová 15, Thompsonová 12, Griffithová 10, Cashová 8, Birdová a Swoopesová po 7, Staleyová a Taurasiová po 4, Johnsonová a Rileyová po 2. Rozhodčí: Cicoria (It.), Sugurová (Jap.). Trestné hody: 11/9 - 14/13. Fauly: 20:15. Diváci: 954.
Tabulka:
1. USA 2 2 0 179:108 4
2. Španělsko 2 2 0 155:145 4
3. Čína 2 1 1 138:129 3
4. N. Zéland 2 1 1 128:172 3
5. Česká rep. 2 0 2 139:160 2
6. Korea 2 0 2 127:152 2

JACHTING

Třída Finn (po šesti rozjížďkách):
1. Ainslie (Brit.) 16,0, 2. Trujillo (Šp.) 17,0, 3. Kusznierewicz (Pol.) 25,0, ...18. Maier (ČR) 70,0.
Třída Mistral (po jedné rozjížďce):
1. Miarczynski (Pol.) 1,0, 2. Rodrigues (Portug.) 2,0, 3. Fridman (Izr.) 3,0, ...25. Malina (ČR) 25,0.

JEZDECTVÍ
Všestrannost - po drezuře:
Jednotlivci: 1. Touzaint (Fr. - kůň Galan de Sauvagere) 29,40 b., 2. Funnellová (Brit. - Primmore's Pride) 31,40, 3. Hoyová (Něm. - Ringwood Cockatoo) 32,00, ...38. Hatla (ČR - Kyrenejennalla's Boy) 57,80.

STOLNÍ TENIS
Muži, čtyřhra - 2. kolo:
Mazunov, Smirnov (9-Rus.) - Korbel, Výborný (ČR) 4:1 (4, 11, 7, -9, 6).
Ženy, čtyřhra - 3. kolo:
Borošová, Vaidová (Chorv.) - Štrbíková, Vachovcová (ČR) 4:1 (-9, 8, 8, 7, 3).

TENIS
Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Berdych (ČR) - Mayer (Něm.) 6:3, 7:5.
Čtyřhra - 1. kolo:
Damm, Suk (7-ČR) - Economidis, Mazarakis (Řec.) 6:1, 6:3, Arthurs, Woodbridge (2-Austr.) - Novák, Berdych (ČR) 6:4, 6:3.
Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Malejevová (15-Bul.) - Koukalová (ČR) 6:1, 6:4, Morigamiová (Jap.) - Benešová (ČR) 6:1, 6:4.

Neděle - 15. srpna

CYKLISTIKA
Ženy - silniční závod (118,8 km):
1. Carriganová (Austr.) 3:24:24, 2. Arndtová (Něm.) -7, 3. Sljusarevová (Rus.), 4. Woodová (Austr.), 5. Cookeová (Brit.) všechny -39, 6. Melchersová (Niz.), 7. Somarribaová-Arrolaová (Šp.), 8. Armstrongová (USA) všechny -42, 9. Pučinskaiteová (Lit.) -46, 10. Longová-Ciprelliová (Fr.) -59, ...52. Růžičková - 16:19, Kozlíková (obě ČR) nedokončila.

JUDO
Muži - do 66 kg:
Finále: Učišiba (Jap.) - Krnáč (SR) ipon,
o 3. místo: Georgijev (Bulh.) - Peňas (Šp.) koka, Arencibia (Kuba) - Margošvili (Gruz.) vazari,
semifinále: Učišiba - Georgijev ipon, Krnáč - Arencibia ipon.
Pořadí: 1. Učišiba, 2. Krnáč, 3. Georgijev a Arencibia, 5. Margošvili a Peňas, 7. Lencina (Arg.) a Pina (Portug.).
Ženy - do 52 kg:
Finále: Sian Tung-mej (Čína) - Jokosawová (Jap.) ipon,
o 3. místo: Savonová (Kuba) - Sourakiová (Alž.) ipon, Heylenová (Belg.) - Euranieová (Fr.) koka,
semifinále: Sian Tung-mej - Euranieová ipon, Jokosawová - Savonová ipon.
Pořadí: 1. Sian Tung-mej, 2. Jokosawová, 3. Savonová a Heylenová, 5. Sourakiová a Euranieová, 7. Aluasová (Rum.) a Singletonová (Brit.).

PLAVÁNÍ

Muži:
100 m prsa:
1. Kitadžima (Jap.) 1:00,08, 2. Hansen (USA) 1:00,25, 3. Duboscq (Fr.) 1:00,88, 4. Gangloff (USA) 1:01,17, 5. Poljakov (Kaz.) 1:01,34, 6. Gibson 1:01,36, 7. Mew (oba Brit.) 1:01,66, 8. Lisogor (Ukr.) 1:02,42.
4x100 m v. zp.:
1. JAR (Schoeman, Ferns, Townsend, Neethling) 3:13,17 - světový rekord, 2. Nizozemsko (Kenkhuis, Zastrow, Zwering, Van den Hoogenband) 3:14,36, 3. USA (Crocker, Phelps, Walker, Lezak) 3:14,62, 4. Rusko a Itálie oba 3:15,75, 6. Austrálie 3:15,77, 7. Francie 3:16,23.
Ženy:
400 m v. zp.:
1. Manaudouová (Fr.) 4:05,34 - evropský rekord, 2. Jedrzejczaková (Pol.) 4:05,84, 3. Sandenová (USA) 4:06,19, 4. Potecová (Rum.) 4:06,34, 5. Šibataová 4:07,51, 6. Jamadaová (obě Jap.) 4:10,91, 7. MacKenzieová (Austr.) 4:10,92, 8. Cookeová (Brit.) 4:11,35.
100 m mot.:
1. Thomasová (Austr.) 57,72, 2. Jedrzejczaková 57,84, 3. De Bruijnová (Niz.) 57,99, 4. Schipperová (Austr.) 58,22, 5. Thompsonová (USA) 58,72, 6. Moravcová (SR) 58,96, 7. Popčanková (Běl.) 59,06, 8. Onišiová (Jap.) 59,83.

SPORTOVNÍ STŘELBA

Muži - trap:
1. Alipov (Rus.) 149 terčů (124+25), 2. Pellielo (It.) 146 (122+24), 3. Vella (Austr.) 145 (121+24), 4. Al Machtúm (SAE) 144 (121+23), 5. Bade (USA) 143 (122+21), 6. Al Mudhaf (Kuvajt) 141 (121+20).
Ženy - vzduchová pistole:
1. Kostevyčová (Ukr.) 483,3 bodu (384+99,3/v rozstřelu 10,2), 2. Sekaričová (SČH) 483,3 (387+96,3/9,4), 3. Grozděvová (Bulh.) 482,3 (386+96,3/10,4), 4. Ťie Žen (Čína) 482,3 (384+98,3/9,7), 5. Paderinová (Rus.) 481,9 (386+95,9/10,0), 6. Dorjsurenová (Něm.) 481,9 (385+96,9/9,3), 7. Frölichová (Švýc.) 481,5 (384+97,5), 8. Ašumovová (Ázerb.) 481,4 (386+95,4), ...16. Hyková (ČR) 380.

ŠERM

Ženy - kord:
Finále: Nagyová (Maď.) - Flesselová-Colovicová (Fr.) 15:10,
o 3. místo: Nisimaová (Fr.) - Minczaová (Maď.) 15:12,
semifinále: Flesselová-Colovicová - Minczaová 15:14, Nagyová - Nisimaová 15:14,
čtvrtfinále: Flesselová-Colovicová - Christuová (Řec.) 15:13, Minczaová - Kim I-jeong (Korea) 15:9, Nagyová - Li Čang (Čína) 8:7, Nisimaová - Duplitzerová (Něm.) 15:14.

VZPÍRÁNÍ

Muži - do 56 kg:
1. Mutlu (Tur.) 295,0 kg (135,0+160,0), 2. Wu Mej-ťin (Čína) 287,5 (130,0+157,5), 3. Artuc (Tur.) 280,0 (125,0+155,0), 4. Dzerbianu (Běl.) 280,0 (127,5+152,5), 5. Figueroa (Kol.) 280,0 (125,0+155,0), 6. Jigau (Rum.) 275,0 (120,0+155,0), 7. Tancsics (Maď.) 272,5 (122,5+150,0), 8. Setiadi (Indon.) 262,5 (117,5+ 145,0).
Ženy - do 53 kg:
1. Polsaková (Thaj.) 222,5 kg (97,5+125), 2. Rumbewasová (Indon.) 210 (95+115), 3. Mosqueraová (Kol.) 197,5 (87,5+110), 4. Chanuová (Ind.) 190 (82,5+107,5), 5. Munteanuová (Rum.) 190 (85+ 105), 6. Novikavová (Běl.) 190 (87,5+102,5), 7. Touaová (Papua N. Guinea) 177,5 (75+102,5), 8. Lachaumeová (Fr.) 175 (75+100).

SOBOTA - 14. srpna

CYKLISTIKA
Muži - silniční závod s hromadným startem:
1. Bettini (It.) 5:41:44, 2. Paulinho (Portug.) -1, 3. Merckx (Belg.) -6, 4. Zabel (Něm.), 5. Hauptman (Slovin.), 6. Kirchen (Luc.), 7. Hammond (Brit.), 8. Hoj (Dán.), 9. Arvesen (Nor.), 10. Kolobněv (Rus.) všichni -12, ...58. Andrle, 63. Svorada, 65. Sosenka (všichni ČR) všichni -8:51, Hrazdíra (ČR) nedokončil.

JUDO
Muži - do 60 kg:
Finále: Nomura (Jap.) - Chergiani (Gruz.) rozhodnutím rozhodčích.
o 3. místo: Tsagaanbaatar (Mong.) - Uematsu (Šp.) juko, Čche Min-ho (Korea) - Achondzade (Írán) ipon,
semifinále: Nomura - Tsagaanbaatar ipon, Chergiani - Achondzade vazari,
čtvrtfinále: Chergiani - Staněv (Rus.) vazari, Achondzade - Zintiridis (Řec.) ipon, Tsagaanbaatar - Čche Min-ho ipon, Nomura - Albarracin (Arg.) ipon.
Ženy - do 48 kg:
Finále: Taniová (Jap.) - Jossinetová (Fr.) vazari,
o 3. místo: Matijassová (Něm.) - Karagiannopuluová (Řec.) ipon, Feng Kao (Čína) - Dumitruová (Rum.) ipon,
semifinále: Jossinetová - Matijassová na ipon, Taniová - Dumitruová vazari ipon,
čtvrtfinále: Dumitruová - Zemlaová-Krajewská (Pol.) ipon, Taniová - Haddadová (Alž.) ipon, Jossinetová - Feng Kao vazari, Matijassová - Je Kue-rin (Korea) ipon.

PLAVÁNÍ
Muži:
400 m vol. zp: 1. Thorpe 3:43,10, 2. Hackett (oba Austr.) 3:43,36, 3. Keller 3:44,11, 4. Jensen (oba USA) 3:46,08, 5. Rosolino (It.) 3:46,25, 6. Prilukov (Rus.) 3:46,69, 7. Gianniotis (Řec.) 3:48,77, 8. Macuda (Jap.) 3:48,96.
400 m pol. záv.: 1. Phelps 4:08,26 - světový rekord, 2. Vendt (oba USA) 4:11,81, 3. Cseh (Maď.) 4:12,15, 4. Boggiatto (It.), 5. Mellouli (Tun.) 4:14,49, 6. Kokkodis (Řec.) 4:18,60, 7. Miki (Jap.) 4:19,97, 8. Nederpelt (Austr.) 4:20,08.
Semifinále:
100 m prsa: 1. Hansen (USA) 1:00,01 - olympijský rekord,... 28. Málek (ČR) 1:03,35 - nepostoupil do semifinále.
Ženy:
400 m pol. záv.: 1. Kločkovová (Ukr.) 4:34,83, 2. Sandenová (USA) 4:34,95, 3. Bardachová (Arg.) 4:37,51, 4. Risztovová (Maď.) 4:39,29, 5. Melová (Braz.) 4:40,00, 6. Hetzerová (Něm.) 4:40,20, 7. Ju Sun-Nam (Korea) 4:50,35, 8. Angelopuluová (Řec.) 4:50,85.
4x100 m v. zp.: 1. Austrálie 3:35,94 - světový rekord, 2. USA 3:36,39, 3. Nizozemsko 3:37,59, 4. Německo 3:37,94, 5. Francie 3:40,23, 6. Velká Británie 3:40,82, 7. Švédsko 3:41,22,... 13. Česká republika (Myšková, Klosová, Hlaváčková, Kazíková) 3:46,83.
SKOKY DO VODY
Ženy - synchronizované skoky z 3m prkna:
1. Wu Min-sia, Kuo Ťin-ťing (Čína) 336,90 bodu, 2. Iljinová, Pachalinová (Rus.) 330,84, 3. Lašková, Newberyová (Austr.) 309,30, 4. Gerrardová, Smithová (Brit.) 302,25, 5. Sanchezová, Espinosová (Mex.) 286,92, 6. Kotzianová, Schmalfussová (Něm.) 279,69, 7. Hartleyová, Heymansová (Kan.) 276,90, 8. Georgatuová, Kutsopetruová (Řec.) 270,33.
Muži - synchronizované skoky z věže:
1. Tchien Liang, Jang Ťing-chuej (Čína) 383,88, 2. Taylor, Waterfield (Brit.) 371,52, 3. Helm, Newbery (Austr.) 366,84, 4. Volodkov, Sacharov (Ukr.) 357,66, 5. Comtois, Despatie (Kan.) 351,90, 6. Dobroskok, Galperin (Rus.) 348,60, 7. Gavriilidis, Trakas (Řec.) 331,44, 8. Prandi, Ruiz (USA) 325,44.
SPORTOVNÍ STŘELBA
Muži:
Vzduchová pistole 60 ran: 1. Wang I-fu (Čína) 690 (590+100), 2. Něstrujev 689,8 (591+ 98,8), 3. Isakov (oba Rus.) 684,3 (584+ 100,3), 4. Kirjakov (Bul.) 683,4 (583+100,3), 5. Čong O Čin (Korea) 682,9 (582+100,9), 6. Hjong Ung Kim (KLDR) 682,0 (583+ 99), 7. Bachtamjan (Arm.) 681,9 (582+99,9), 8. Čong Su Kim (KLDR) 681,2 (582+99,2), ...20. Tenk (ČR) 577 - nepostoupil z kvalifikace.
Ženy:
Vzduchová puška na 40 ran: 1. Tu Li (Čína) 502,0 b. (398+ 104,0), 2. Galkinová (Rus.) 501,5 (399+102,5), 3. Kůrková (ČR) 501,1 (398+103,1), 4. Čao Jing-chuej (Čína) 500,8 (398+102,8), 5. Goldobinová (Rus.) 499,5 (397+102,5), 6. Pfeilschifterová (Něm.) 498,7 (396+102,7), 7. Brizeová (Fr.) 497,9 (396+101,9), 8. Širurová (Ind.) 497,2 (396+101,2).
ŠERM 
Muži - šavle:
Finále: Montano (It.) - Nemcsik (Maď.) 15:14,
o 3. místo: Treťjak (Ukr.) - Lapkes (Běl.) 15:11,
semifinále: Nemcsik - Treťjak 15:11, Montano - Lapkes 15:6,
čtvrtfinále: Treťjak - Lukašenko (Ukr.) 15:12, Nemcsik - Covaliu (Rum.) 15:14, Montano - Šarikov (Rus.) 15:13, Lapkes - Pozdnjakov (Rus.) 15:9.
VZPÍRÁNÍ
Ženy - do 48 kg:
1. Taylanová (Tur.) 210 kg - světový rekord (97,5 - světový rekord + 112,5), 2. Čuo Li (Čína) 205 (92,5+112,5), 3. Wiratthawornová (Thaj.) 200 (85+115), 4. Nanová (Barma) 190 (82,5 +107,5), 5. Kunjaraniová (Indie) 190 (82,5+107,5), 6. Dragněvová (Bulh.) 187,5 (82,5+105), 7. Čchen Chan Tchung (Tchaj-wan) 182,5 (80+102,5), 8. Udohová (Nig.) 180 (75+105). .

Sport.cz

Zrušit


Časová osa: LOH

Filtr článků - LOH