Basketbalisté prohráli v Polsku 78:86

Čeští basketbalisté prohráli ve čtvrtém utkání kvalifikace mistrovství Evropy ve Vratislavi s Polskem 78:86. V tabulce skupiny D nicméně zůstali s jedním vítězstvím na třetím místě díky lepšímu skóre z prvního vzájemného zápasu právě před Poláky, kteří dnes uspěli poprvé.

Další utkání sehrají svěřenci trenéra Michala Ježdíka ve středu v Opavě proti Francii.

Předchozí vzájemný zápas Češi vyhráli v Nymburku vysoko 82:57. Před dnešní odvetou však oslabený tým, který se musí v evropské kvalifikaci obejít bez největších hvězd Welsche, Bartoně a Zídka, přišel ještě o klíčového křídelního hráče Sokolovského. Nejlepší střelec prvního vzájemného duelu, který dal Polsku v Nymburku 22 bodů, si pochroumal kotník.

Poláci rozhodli o své první výhře ve skupině prakticky hned úvodním náporem. Po deseti minutách vedli dvanáctibodovým rozdílem a v prvním poločase předčili Ježdíkův výběr především ve střelbě ze střední vzdálenosti. Navíc se chytili obávaní střelci Pluta s Korytkem, kteří v prvním utkání v Nymburku doslova vyhořeli.

Závěrečný nápor nestačil

Po změně stran sice začali hosté ze soupeřova náskoku ukrajovat, nervózní domácí tým přehrávali a ztráta postupně klesla pod deset bodů. Polské mužstvo si už ale úspěch ohlídalo, i když Češi tři minuty před koncem stáhli rozdíl na pouhých pět bodů. Hosté pak hráli vabank, vyrukovali na Poláky s agresivní hrou, ale domácí trestnými hody náskok udrželi.

Na šampionát, který se v příštím roce uskuteční v Srbsku a Černé Hoře, postoupí z každé skupiny dva týmy. Devítka neúspěšných reprezentací se poté střetne o jediné zbývající volné místo.