Cyklokrosař Ausbuher vyhrál závod Světového poháru v Táboře

TÁBOR

Cyklokrosař Kamil Ausbuher se stal poprvé v kariéře vítězem závodu Světového poháru. Na trati v Táboře vyhrál český závodník druhý podnik seriálu před belgickými favority Svenem Vanthourenhoutem a Erwinem Verveckenem.

Ausbuher tak napodobil Zdeňka Mlynáře, jenž zvítězil v úvodním závodu SP před 18 dny v belgickém Wortegem-Petegemu. xxx Úřadující mistr republiky Ausbuher se v dnešním závodě pohyboval v čele pořadí již od prvního z celkově devíti kol. Společně s ním byli hodně vidět vicemistr z táborského MS v roce 2001 Petr Dlask a také Radomír Šimůnek mladší, jehož brzy zastavily technické problémy.

Juniorský světový šampion z roku 1993 Ausbuher si během závodu vypracoval až půlminutový náskok. V posledních kolech ho však začali tvrdě stíhat Belgičané, kteří nechtěli přenechat výhru v závodě Světového poháru již podruhé někomu jinému. Zvlášť aktivní byl Vanthourenhout, jenž se na trati v Táboře radoval před třemi lety z titulu mistra světa v kategorii do 23 let.

Při nájezdu do posledního okruhu stáhl Belgičan Ausbuherův náskok zhruba na patnáct sekund, český jezdec se však o největší úspěch seniorské kariéry připravit nenechal. Vanthourenhout tedy skončil stejně jako v úvodním závodu seriálu Světového poháru druhý a vystřídal v čele průběžného pořadí Mlynáře, jenž dnes skončil mezi poraženými.