Rubriky:

Lyžařské maratony

Alsgaard opět přijede na Jizerskou 50

24. listopadu 2010 09:57

Velká hvězda se objeví na startu 44. Jizerské 50: potřetí za sebou přijede pětinásobný olympijský šampion a šestinásobný mistr světa Thomas Alsgaard. Zatímco loni byl Nor šestnáctý, letos překvapil senzačním druhým místem. Jak se mu bude dařit 9. ledna 2011?

 

Zatímco v roce 2009 se nyní osmatřicetiletá legenda do Bedřichova přijela především zúčastnit, letos v lednu bojoval do posledních metrů o vítězství. Svůj návrat k běžeckému lyžování bere jedna z ikon běžeckého lyžování vážně – je součástí velkého týmu United Bakeries.

„Náš tým hodně vyrostl, na Jizerskou 50 nás přijede hned deset – šest závodníků a čtyři servismani,“ uvedl Thomas Alsgaard pro webové stránky závodu www.jiz50.cz. „Hodně se do Česka těším, Jizerské hory mi připomínají krajinu na sever od Osla a tratě se mi moc líbí. Vzpomínky na poslední závod jsou smíšené – kvůli počasí byly podmínky opravdu náročné, ale servismani odvedli skvělou práci a zachránily mě fantasticky připravené lyže. A druhé místo? To pro mě bylo hodně příjemné překvapení.“

Alsgaarda čeká druhá sezona po návratu do světa běžeckého lyžování. Závodí výhradně na maratonských tratích seriálu FIS Marathon Cup, vedle Jizerské 50 jel také italskou Marcialongu nebo slavný Vasův běh ve Švédsku.
„Trénuju stejně jako loni, zhruba 50 hodin měsíčně. Bohužel nemám na víc čas,“ lituje. Jeho příprava rozhodně není typická: cvičí na gymnastickém náčiní, vyzkoušel si také letecký simulátor.

Tomáš Leixner

Zrušit


Časová osa: Lyžařské maratony

Filtr článků - Lyžařské maratony

V této sekci nejsou žádné další články.