Rubriky:

Lyžařské maratony

SkiTour 2011: pět lokalit, třináct závodů

27. prosince 2010 11:28

Pět běžeckých víkendů, třináct vypsaných závodů, klasika i bruslení, 220 kilometrů ve stopě. Taková je základní charakteristika seriálu běžeckých závodů SkiTour, který v lednu 2011 na Jizerské 50 vstoupí už do svého čtvrtého ročníku. Na nejúspěšnější běžce čeká celkové prize money 100 tisíc Kč a na všechny účastníky dvě nové lokality. Poprvé se pojede na moravských horách.

 

zdroj ktfoto.com

V předchozí sezoně se do alespoň jednoho závodu zapojilo bezmála 8 tisíc účastníků a potvrdil se tak každoroční růst. S rekordní Jizerskou 50 a rozšířením seriálu je jisté, že i tato hranice padne. Ke stálicím SkiTour patří právě Jizerská 50 společně s Orlickým maratonem a Jilemnickou 50. Nově se seriál vydá do podhůří Beskyd a Javorníků na Karlovskou 50 ve Velkých Karlovicích. Nová je i lokalita na jihu Čech, kde se do SkiTour zařadil závod v městečku Kašperské Hory.

„Popularita běžeckého lyžování v Česku stoupá a rozšíření SkiTour do nové lokality je proto logický krok,“ říká Marek Tesař, managing director společnosti Mather Sport, která seriál organizuje. „Ve SkiTour chceme představit charakteristické lokality České republiky, které spojují špičkové podmínky pro běžecké lyžování. Pořadatelé z Velkých Karlovic mají se závody bohaté zkušenosti, pořadatelům Kašperské 30 se budeme snažit maximálně pomoci.“

„SkiTour je výborný formát, protože závodníky motivuje k vyzkoušení si nových lokalit. Každý, kdo má v sobě soutěživého ducha, sleduje, jak mu na kontě přiskakují body za každý absolvovaný závod, a samozřejmě přemýšlí, kam pojede příště,“ říká Zuzana Kocumová, jedna z vítězek předchozích ročníků SkiTour. „Přitom mají závodníci jistotu, že ať jedou kamkoliv, pořadatelé se pokusí ukázat to nejhezčí, co okolí nabízí, tratě budou upravené, občerstvení zajištěno a před startem, při závodu i po závodě potkáte mnoho kamarádů a známých.“

Závody SkiTour nemají společné jen bodové hodnocení a centrální registraci na www.ski-tour.cz, ale garantují také vysoký standard pro všechny závodníky. Před startem všem závodníkům připraví lyže odborníci ze společnosti Swix, špičkově upravené jsou i stopy a v cíli je čeká účastníky teplé jídlo.

SkiTour 2011
7.-9. ledna44. Jizerská 50 ČSOB Pojišťovny
22.-23. ledna4. Jilemnická 50
29. ledna9. Karlovská 50
5.-6. února27. Orlický maratón
19.-20. února1. Kašperská 30.
Tomáš Leixner

Zrušit