Rubriky:

Lyžařské maratony

Koncert Tata bojs doprovodí letošní Jizerskou 50

3. ledna 2011 14:11

Předloni Monkey Business. Loni Support Lesbiens. A kdo přijede na letošní SkiFest Jizerské 50? TATA BOJS! Na náměstí Dr. Edvarda Beneše vystoupí vpředvečer závodu, tedy 8. ledna 2011, od 18:00 hodin. Ještě před nimi představí své sety dýdžejka Miss B. Vstup na SkiFest je zdarma.

 

zdroj jiz50.cz

Ze SkiFestu na libereckém náměstí se stala tradiční součást běžeckého víkendu Jizerské 50, podobně jako ze slavnostního pátečního zahájení v Bedřichově, které nabízí unikátní závod historických lyžníků, skoky na běžkách, připomenutí tragické Expedice Peru 1970 a ohňostroj. Program zahájení začíná rovněž v 18:00.

Týden před závodem/koncertem jsme vyzpovídali zpěváka kapely Milana Cajse.

Hráli někdy Tata bojs v lednu venku a třeba na mrazu?
Nevzpomínám si, že bychom někdy na sněhu a mrazu hráli. O to víc jsme ale zvědaví, jaké to bude. Produkce nám slibovala nějaké tepelné zářiče na pódiu, takže až nás přivezou na začátku jako čtyři ledové kvádry, mohli bychom ke konci koncertu už pomalu rozmrzávat a při přídavku vlivem vynaložené energie měla přijít obleva i na stopě Jizerské 50 v okruhu 50 km.

Běžkujete?
Naposledy jsem běžkoval jako malej kluk s rodiči v Krkonoších. Největší běžkař mezi námi je klávesista Jura. Když jsme měli soustředění na Vysočině, každé ráno vyběhl do přilehlých luk a strání.

Jaké máte zkušenosti s libereckým publikem a jak se do Liberce těšíte?
Ani si nevzpomínám, kdy jsme hráli v Liberci naposledy. V minulých letech jsme hrávali vždy v Jablonci, což je kousek. Liberec je kulturní město, má skvělou, krásnou a moderní knihovnu a neustále se v jeho ulicích odhaluje, díky Ivoně Raimannové a Spaciu, nějaké nová socha od současných umělců. V tom je Liberec dost originální, řekl bych. Těšíme se velice a doufám, že to bude zážitek i pro návštěvníky.

Tomáš Leixner

Zrušit


Časová osa: Lyžařské maratony

Filtr článků - Lyžařské maratony