Lyžařské maratony

Jilemnickou 50 vyhrál Viktor Novotný

25. ledna 2011 16:18

S minutovým náskokem vyhrál Viktor Novotný druhý díl seriálu SkiTour, Jilemnickou 50. V závodě konaném na náročné trati na Benecku se dostal do trháku ve druhém okruhu a dojel si pro pohodlný triumf. Mezi ženami byla nejlepší Jana Jetmarová.

zdroj ktfoto.com

„Ze začátku jsem se nemohl pořádně dostat do tempa, ale i díky skvělým lyžím jsem se dokázal všem soupeřům vzdálit. Závod byl náročný, dlouhá stoupání mi dala pořádně zabrat,“ uvedl Viktor Novotný, který se po přepočítání pořadí SkiTour pravděpodobně dostane do čela celého seriálu.

V Jilemnici se letos představilo více než 800 profesionálních i amatérských běžců na lyžích. Loni jich přitom bylo 666. V Krkonoších se závodilo i na poloviční trati – a to jak klasicky, tak i volným stylem.

„Jsem moc rád, že se nám závody podařily a že zase počet závodníků vyrostl. Trochu mě mrzí, že jsme nemohli jet na tratích v Jilemnici, protože jsme přípravám dali hodně, ale i na Benecku umíme připravit skvělé závody,“ řekl Stanislav Henych, ředitel závodu.

Dalším dílem seriálu je Karlovská 50, která se v případě vhodných sněhových podmínek pojede v sobotu 29. ledna ve Velkých Karlovicích. Více informací o SkiTour na http://www.ski-tour.cz.

Výsledky Jilemnické 50 (2. z 5. závodů SkiTour)