Rubriky:

Lyžařské maratony

Závodní sezonu uzavře Jarní Epilog SkiTour

17. března 2011 09:58

Když na běžecké závody, tak do Bedřichova! V dějišti slavné Jizerské 50 se o nadcházejícím víkendu 19. -20. března symbolicky uzavře letošní závodní sezona a příznivci běžeckého lyžování se mohou těšit hned na dvě akce: Jarní Epilog SkiTour na 5 kilometrů jakýmkoliv stylem se startovným zdarma a také sobotní skicross na běžkách.

 

KTFoto.com

Jarní Epilog SkiTour bude v Bedřichově na stadionu probíhat po oba víkendové dny, pětikilometrová trať s časomírou bude všem příchozím otevřena od 8.30 do 16.00.  Byť je startovné zdarma, dostanou všichni závodníci čip, startovní číslo a také občerstvení v podobě tatranky a čaje. Závodníci mohou celou trať také absolvovat několikrát a pokusit se zlepšit svůj čas. Vítězové budou vyhlášení dohromady za oba dny v neděli večer, ti nejlepší získají ceny v hodnotě bezmála 40 tisíc Kč.

V Bedřichově si ale budou moci užít i příznivci trochu extrémnějšího pojetí běžeckého lyžování při skicrossu na trati 800 metrů. Závodníci nejdříve budou muset vystoupat do kopce a pak se spustit po trati plné klopených zatáček, sjezdů a skoků. Start proběhne na stejné kótě jako cíl a závodníky čeká kolečko, v němž budou muset prokázat jak dokonalou techniku, tak fyzickou připravenost. Kvalifikační rozjížďky startují v 10.00, finále je na programu krátce po poledni. Závod je součástí bedřichovské Tour, ve které si závodníci celkem rozdělují ceny za více než 100 000 korun. Startovné činí 200 Kč.

„Letošní zima byla z pohledu sněhových podmínek velmi složitá a donutila nás kvůli nedostatku sněhu zrušit dva ze závodů SkiTour. A protože nám přišlo líto skončit se závoděním už v únoru, připravili jsme Jarní Epilog SkiTour se startovným zdarma. Chceme tak poděkovat všem závodníkům poděkovat za přízeň ve čtvrté sezoně SkiTour, do níž zasáhlo přes 7 tisícovek běžců,“ říká Tomáš Leixner za pořadatele SkiTour, společnost Mather Sport. „Propojením se závodem ve skicrossu na běžkách, který pořádá SKI magazín, je originální. Věřím, že se najde spousta těch, kteří si vyzkouší obě tratě, byť se v obou případech jedná o úplně jiný sportovní zážitek.“

Více o závodech na www.ski-tour.cz a www.tour-de-ski.cz.

Zrušit


Časová osa: Lyžařské maratony

Filtr článků - Lyžařské maratony