Rubriky:

Lyžařské maratony

Jarní Epilog SkiTour přílákal 230 závodníků včetně Dušana Kožíška

21. března 2011 17:14

Celkem 230 závodníků se přijelo o uplynulém víkendu rozloučit s běžeckou sezonou a čtvrtým ročníkem seriálu v běhu na lyžích SkiTour. Do Jarního Epilogu SkiTour na 5 kilometrů volnou technikou nastoupil i český reprezentant Dušan Kožíšek, celkovým vítězem dvoudenního klání se však stal devatenáctiletý Jakub Pšenička. Mezi ženami byla nejlepší Zuzana Kocumová.

 

SkiTour

V Bedřichově se při Jarním Epilogu SkiTour neplatilo startovné, výsledky se sčítaly za oba dny. I to zřejmě připravilo o triumf Dušana Kožíška, který byl nejlepší v sobotu, ale svůj měřený okruh absolvoval až odpoledne na měkké trati. Naopak vítěz Jakub Pšenička jel v neděli dopoledne na zmrzlém a mnohem rychlejším sněhu.

V závodě, který byl otevřený pro všechny a který neměl žádný časový limit, se na trati potkaly všechny generace – nejmladší závodnicí byla čtyřletá Michaela Vaškovská z Liberce, nejstarší pak sedmašedesátiletá Pavla Brzáková z Prahy.

„Pro spoustu závodníků to byla premiéra v souboji s časomírou na běžkách a věřím, že v příští sezóně posbírají odvahu a vyrazí do některého ze závodů SkiTour. Chtěli jsme se stylově rozloučit se zimní sezonou a z účasti 230 závodníků máme velkou radost,“ říká tiskový mluvčí seriálu Tomáš Leixner z Mather Sport.

Kompletní výsledky na www.ski-tour.cz.

Tomáš Leixner

Časová osa: Lyžařské maratony

Filtr článků - Lyžařské maratony