Rubriky:

Lyžařské maratony

Atletka Formanová a lékař Šmucler ve stopě Jizerské 50

30. prosince 2011 08:53

Kromě elitních světových běžců na lyžích se do stopy 45. ročníku Jizerské 50 ČSOB Pojišťovny postaví i několik známých osobností. Ani jednu z nich byste asi na běžkaře netipovali, opak je ale pravdou.

„Když jsem aktivně závodila, část mé přípravy byla vždy na běžkách. Někdy i měsíc během zimy jsem trénovala na běžkách, hodně mi to pomáhalo. Nikdy jsem ale nejela takhle dlouhou vzdálenost,“ říká bývalá mistryně světa v běhu na 800 metrů Ludmila Formanová. Jizerskou 50 poběží poprvé, k účasti ji vyhecovali přátelé. Formanová se ale těší. „Vždycky jsem si chtěla zkusit nějaký závod na běžkách. Jsem ráda, že to bude zrovna Jizerská 50, vždy je tam nádherná atmosféra."

Na Jizerskou 50 se připravuje i plážový volejbalista Petr Beneš. „Každý rok jezdím Bedřichovskou 30, tentokrát by to pro mě měla být příprava na letní olympijské hry, kam se chci kvalifikovat s Přemyslem Kubalou. V sobotu poběžím štafetu, na hlavní závod to ale nevidím. V neděli totiž budu mít na Jizerské 50 jiné povinnosti," konstatuje Beneš, který je zároveň obchodním ředitel ČSOB Pojišťovny, generálního partnera akce.

Důkazem toho, že běžkování tělu prospívá, by mohla být i účast známých lékařů na Jizerské 50. Jedním z nich je Roman Šmucler. „Na trati Jizerské 50 znám snad každou zatáčku. Jezdili jsme tam z Příbrami, kde jsem vyrůstal, každý rok.“ I přesto ale raději zvolil pouze poloviční porci kilometrů. „Jizerskou 50 pojedu podle hesla – Není důležité se zúčastnit, ale přežít… Já bych ten hlavní závod sice dojel, ale nechci, aby kvůli mně musel někdo pracovat až do noci,“ dodává se svým tradičním úsměvem na tváři.

Už podruhé se v Bedřichově představí motocyklista Lukáš Pešek. „Na běžkách se zapojí celé tělo, což není na škodu. Myslím, že se počítá každý pohyb, a když si zpestřím svůj trénink, je to jenom plus,“ říká šestadvacetiletý závodník, který pojede O2 Bedřichovské 30.

Tomáš Leixner

Zrušit


Časová osa: Lyžařské maratony

Filtr článků - Lyžařské maratony