Živě

Lyžař Koukal v přípravě ve Finsku dvakrát na stupních vítězů

6. listopadu 2006 14:41 - MUONIO

Dvě medailová umístění vybojoval běžec na lyžích Martin Koukal v mezinárodních závodech FIS v rámci přípravy ve finském Muoniu. Při dvou vítězstvích ruského soupeře Sergeje Širajeva skončil český reprezentant druhý na volné desítce a třetí v závodě klasickou technikou.

 

PRÁVO

Závody se uskutečnily během soustředění českých lyžařů na prvním sněhu. Jiří Magál a Milan Šperl se rovněž probojovali mezi desítku nejlepších, české lyžařky se prvních závodů nezúčastnily.

"V Muoniu našli lyžaři ideální podmínky k přípravě. Teplota se pohybuje okolo minus pěti až osmi stupňů Celsia a napadlo téměř třicet centimetrů nového sněhu," řekl ČTK ředitel běžeckého úseku Čestmír Skrbek. V pátek dorazí do Finska i čeští reprezentanti do 23 let.

V Muoniu se budou čeští běžci připravovat do příštího čtvrtka. Potom se z Finska přemístí do švédského Gällivare k závodu Světového poháru, jenž je na programu 18. a 19. listopadu. Na severu zůstanou ještě další týden, kdy na ně čeká Světový pohár v Kuusamu.

ČTK, Sport.cz

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.