Čeští sdruženáři stále čekají na body v SP

LILLEHAMMER

Česká reprezentace v severské kombinaci se nedočkala prvních bodů v sezóně Světového poháru ani ve třetím závodu. V norském Lillehammeru zůstali v neděli za nejlepší třicítkou Miroslav Dvořák i Pavel Churavý. Zvítězil Rakušan Christoph Bieler.

Původně se měl dnes v Lillehammeru uskutečnit individuální závod, ale skokanská část musela být kvůli proměnlivému větru čtyřikrát přerušena a rozhodčí nakonec soutěž změnili na sprint. Dvořák skočil 112 metrů a byl dvaačtyřicátý, Churavý figuroval v polovině soutěže hned za ním. Na rozdíl od klasického závodu postoupili ve sprintu do běžecké části všichni sdruženáři.

Skok vyhrál Nor Petter Tande, ale v běhu na 7,5 kilometru první místo neudržel a klesl až na jedenáctou pozici. Dosáhl shodného času jako devatenáctiletý Dvořák, který zůstal v páté desítce, Churavý se posunul na konečné 37. místo.

Bieler vyběhl na trať jako pátý se ztrátou 14 sekund, v cíli byl o vteřinu dříve než Fin Anssi Koivuranta. Třetí místo obsadil Francouz Maxime Laheurte, těsně čtvrtý byl vedoucí závodník průběžného pořadí SP Magnus Moan z Norska, který v Lillehammeru vyhrál v sobotu.

SP v severské kombinaci - sprint
1. Bieler (Rak.) 17:30,8, 2. Koivuranta (Fin.) -1,2, 3. Laheurte (Fr.) -4,6, 4. Moan (Nor.) -4,7, 5. Lamy Chappuis (Fr.) -4,8, 6. Rian (Nor.) -10,0, 7. Kreiner (Rak.) -10,7, 8. Haseney (Něm.) -21,5, 9. Manninen (Fin.) -25,7, 10. Kircheisen (Něm.) -33,2, ...37. Churavý -2:00,6, 43. Dvořák (oba ČR) -2:43,9.