Spory o peníze už Sudová neřeší

5. prosince 2006 09:15

Úplně jinak, než si představovala, vypadala předsezónní příprava Nikoly Sudové. Místo techniky jízdy a variant skoků ji zaměstnávaly starosti o peníze. Přesně řečeno o 230 tisíc, o které se pře s úsekem akrobatického lyžování Svazu lyžařů ČR. Musela zrušit soustředění ve Švýcarsku a zůstat doma.

 

čtk/AP

"Tréninkově mě to zdrželo, ale horší to bylo na psychiku. Tři měsíce jsem řešila něco, co by neměla být moje starost," krčí rameny. "Myslím, že pro to, aby mohl sportovec svazu vydělávat, by mu měly být vytvořeny alespoň základní podmínky. Ale teď je to na manažerech, já už se tím nechci zabývat," líčí třiadvacetiletá boulařka.

Spor nyní řeší svazová revizní komise i soud, ve hře je stále možnost odkoupení pohledávky od jedné firmy. "Dostali bychom skoro sto procent té částky a oni by vzali ten spor na sebe," vysvětluje manažer Sudové Marek Rejman.

Letošní sezónu má vicemistryně světa i díky sponzorům uhrazenou. "Výlohy na sezónu s trenérem činí 750 tisíc, od svazu Nikola dostává 130 tisíc. Přitom rozpočet úseku jsou asi tři milióny korun," vypočítává manažer. "Ale není to spor Rejman versus Sobotka, jen chceme, aby pro svaz byli reprezentanti prioritou."

sob, Právo

Běhání nejen pro začátečníky

Běhání je celosvětový fenomén, avšak i tak bazická aktivita představuje řadu úskalí a rizik, zvlášť u začátečníků. Na Sport.cz najdete rady a tipy pro všechny běžce, včetně návodu jak s běháním začít, jak díky němu zhubnout, proč bystě měli dbát na rozcvičení nebo jestli je dobré běhat v těhotenství nebo s bolestí zad.