Miller si v super-G ve Val Gardeně připsal druhou výhru v sezóně

Američan Bode Miller opanoval superobří slalom Světového poháru ve Val Gardeně a jako první lyžař v této sezoně si v prestižním seriálu připsal druhé vítězství. Na sjezdovce Saslong porazil druhého Christopha Grubera z Rakouska o 64 setin sekundy, třetí Kanaďan John Kucera, vítěz úvodního super-G v Lake Louise, ztratil dalších devět setin. Jediný český závodník Petr Záhrobský obsadil 50. místo.

Devětadvacetiletý Miller předvedl na náročné trati, která byla navíc kvůli tenčí sněhové pokrývce hrbolatější než v jiných sezonách, takřka bezchybnou jízdu. Dál tak může pomýšlet na překonání rekordního výkonu Rakušana Hermanna Maiera a švédské legendy Ingemara Stenmarka, kteří vyhráli v jedné sezoně 13 závodů. Aby svůj cíl splnil, musí ze zbývajících 29 závodů ještě dvanáct vyhrát.

Švýcar Didier Cuche, jenž vyhrál oba tréninky na sobotní sjezd, dnes skončil čtvrtý se ztrátou 78 setin za Millerem. Maier byl o další dvě setiny pátý. Vedoucí muž průběžného pořadí SP Aksel Lund Svindal obsadil šestou příčku. Na druhé místo v celkovém hodnocení se posunul Cuche, Miller poskočil na třetí.

Ošklivým pádem skončil závod například pro Ambrosiho Hoffmanna, Švýcar však stejně jako ostatní, kteří dnes nedojeli, vyvázl bez vážných zranění jen s pohmožděninami.

Superobří slalom:
1. Miller (USA) 1:32,35 min., 2. Gruber (Rak.) -0,64, 3. Kucera (Kan.) -0,73, 4. Cuche (Švýc.) -0,78, 5. Maier (Rak.) -0,80, 6. Svindal (Nor.) -0,88, 7. Streitberger (Rak.) -0,93, 8. Fill (It.) -1,06, 9. Keppler (Něm.) -1,09, 10. Zurbriggen (Švýc.) a Nyman (USA) oba -1,10, ...50. Záhrobský (ČR) -3,40.