Super-G v Hinterstoderu ovládl znovu Miller a vede SP

Třetím vítězstvím v sezóně, z toho druhým v superobřím slalomu, se probojoval Američan Bode Miller poprvé letos do čela pořadí Světového poháru. Po slabším úvodu sezóny se dostal jeden z největších kandidátů na velký Křišťálový glóbus do špičkové formy a během šesti dnů oslavil v super-G další triumf. Ve středu vyhrál v rakouském Hinterstoderu s komfortním náskokem 79 setin sekundy.

Miller má v této sezoně nejstabilnější výkonnost ze všech lyžařů. Jako jediný dokázal vyhrát více než jeden závod a přesně ve třetině seriálu se stal jeho lídrem. "Dávám do toho vždycky všechno. Ostatní možná ani nevědí jak do maximálního rizika skutečně jít," prohlásil úřadující mistr světa v super-G a vítěz 24 závodů ve Světovém poháru.

Druhý skončil Ital Peter Fill, díky bronzové příčce se po jedenácti měsících dostal znovu na stupně vítězů Hermann Maier. Ke spokojenosti měl ale daleko. "Už nahoře jsem udělal chybu. Lyže mi pořád ujížděly, byl jsem často v záklonu. Tím jsem ztratil zhruba sekundu," láteřil nejlepší z domácích reprezentantů, který na Millera ztratil 94 setin.

Zkušený Rakušan nicméně podle mnohých podal heroický výkon na hranici sebeobětování, neboť měl ve cvičné jízdě před závodem těžký pád a částečně si vykloubil rameno. "Byla to pořádná bouračka, má modřiny všude po těle. Ale naštěstí se mu nic nestalo s koleny nebo s vazy," řekl novinářům trenér rakouských sjezdařů Toni Giger a dodal, že Maier do čtvrtečního obřího slalomu rozhodně nastoupí.

Jediný český závodník na startu Petr Záhrobský zaostal za Millerem o 3,39 vteřiny a obsadil 51. místo.

Výsledky - super-G:
1. Miller (USA) 1:09,76, 2. Fill (It.) -0,79, 3. Maier (Rak.) -0,94, 4. Zurbriggen (Švýc.) -0,96, 5. F. Strobl (Rak.) -0,97, 6. Büchel (Licht.) -1,09, 7. Streitberger (Rak.) -1,10, 8. Staudacher (It.) -1,11, 9. Cuche (Švýc.) -1,15, 10. Dénériaz (Fr.) -1,18, ...51. Záhrobský (ČR) -3,39.