Rubriky:

Lyže a snowboard

Světlá česká lyžařská budoucnost? Zlatovláska v péči legend sní o úspěchu

9. prosince 2018 11:14 - Praha

Není toho mnoho, co by české běžce na lyžích mohlo v současnosti těšit. Kateřina Razýmová i Petra Nováková v úvodu sezony bojovaly se zdravím, na body stále čekají i muži, které v distančních závodech až na výjimky od nejlepších dělí propastné ztráty. Pomyslným světlem na konci lyžařského tunelu by mohla být osmnáctiletá Barbora Havlíčková, pokud své juniorské úspěchy dokáže časem přenést i mezi dospělé.

 

Svaz lyžařů ČR

Na lednovém juniorském MS byla čtvrtá a pátá, okusila i atmosféru olympiády v Pchjongčchangu. V létě pak přešla od trenérské legendy k té závodnické. Místo kouče Stanislava Frühaufa, který dovedl k úspěchům i Kateřinu Neumannovou, ji připravuje bývalý mistr světa Martin Koukal.

„Trénink u pana Frühaufa mě hodně posunul, ale řekli jsme si, že pro další rok už by nebyl přínosný a v dobrém se rozešli. U Martina jsme začali pracovat víc na síle a vytrvalosti, je to hodně odlišné,“ popisuje trénink u Koukala, jenž je i trenérem juniorské reprezentace.

A lednový světový šampionát této věkové kategorie by měl být pro Havlíčkovou vrcholem zimy, během níž by se mohla objevit i na některých Světových pohárech.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 

Menší #tb když nás návštívila zima, která odešla stejně rychle..jako přišla 🤭 #zimovraťse #missyou #kdejesníh #pls

Příspěvek sdílený Bára Havlíčková✨ (@baru_hav),Pro 4, 2018 v 11:48 PST

Vedle trenérských novinek vstoupí Havlíčková do zimy i s novými tetováními. „Mám jich asi sedm, malých,“ přiznává. Co všechno už si na těle nechala zvěčnit? „Datum narození rodičů i bráchy, číslo jedenáct, s nímž je po generace spojena naše rodina,“ vypočítává.

Aktuálně nosí jedenáctku její patnáctiletý bratr na hokejovém dresu. „Mám k rodině obrovské pouto, rodiče nám zasvětili život, chystají nám zázemí, jaké by žádný klub nedokázal udělat,“ cení si.

Vysvětlení má i pro nápis ZLATOvLÁSKA vytetovaný na levé ruce. „Odmala jsem blonďatá, zlato chce ve sportu získat každý a láska je v životě strašně důležitá,“ vysvětluje Havlíčková. „Ale nic dalšího teď neplánuju, ať nejsem celá pokérovaná. Ani nechci, aby byla všechna tetování na první pohled vidět,“ dodává.

Michal Osoba, Právo

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard