Johaugová vládla lyžařkám i v Beitostölenu

Beitostölen

Norská lyžařka Therese Johaugová po návratu z dopingového trestu dál dominuje Světovému poháru. Na domácí půdě v Beitostölenu dnes ovládla běh na 15 km volnou technikou a vyhrála i čtvrtý distanční závod v sezoně. V závodu na 30 km volně zvítězil další domácí reprezentant Sjur Röthe. Michal Novák obsadil 34. místo, od prvního bodu této zimy ho dělilo téměř 20 sekund.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Therese Johaugová vyhrála i v BeitostölenuVideo: sntv

Sedminásobná mistryně světa Johaugová zvítězila o více než minutu před Švédkou Charlotte Kallaovou. Třetí skončila další domácí závodnice Ingvild Flugstad Östbergová, kterou trojnásobná olympijská šampionka Kallaová předstihla díky výbornému závěru o pouhé dvě desetiny sekundy. Na posledním mezičase necelé tři kilometry před cílem byla Kallaová ještě čtvrtá.

"Tohle je moje místo, Beitostölen miluju. Byly úžasné podmínky a spousta sněhu. Po minulém víkendu jsem byla hrozně unavená, ale naštěstí jsem se z toho dostala," řekla Johaugová, která před týdnem v Lillehammeru vyhrála volnou desítku i stíhací závod. Se ziskem 500 bodů má v čele Světového poháru na druhou Kallaovou k dobru 131 bodů.

Jediná Češka dojela sedmačtyřicátá

Jediná česká lyžařka na startu Kateřina Razýmová obsadila 47. místo se ztrátou 4:46,5 minuty na Johaugovou.

Sjur Röthe triumfoval v Beitostölenu

Röthe vybojoval třetí triumf ve Světovém poháru v kariéře s náskokem 35 sekund před krajanem Martinem Johnsrudem Sundbym. Třicetiletý Nor navázal na týden staré vítězství na poloviční trati z Lillehammeru. Do čela seriálu se vyhoupl Rus Alexandr Bolšunov, který doběhl šestý. Röthe je druhý o 32 bodů zpět. Do první desítky se v Beitostölenu, kam se Světový pohár vrátil po devíti letech, prosadili jen domácí lyžaři a Rusové.