Rubriky:

Lyže a snowboard

Bauer kvůli manku v přípravě vynechá Tour de Ski

26. prosince 2006 15:25 - PRAHA

Běžec na lyžích Lukáš Bauer nebude startovat v premiérovém ročníku seriálu Tour de Ski, který po zrušení programu v Novém Městě na Moravě začne na Silvestra v Mnichově. Stříbrný olympijský medailista z Turína se rozhodl odříct svou účast v etapovém podniku kvůli tomu, že po tréninkovém výpadku zaviněném nemocí není v potřebné formě.

 

Adidas

Místo toho hodlá ve čtvrtek odletět za tréninkem do Skandinávie a po Tour de Ski se zúčastnit všech zbývajících závodů Světového poháru, přestože některé z nich chtěl původně vynechat.

O neúčasti v Tour de Ski se Bauer rozhodl během Vánoc. "V tomto stavu není reálné, abych bojoval o elitní desítku. Možná bych jel do patnácti, ale to už není bodově zajímavé," uvedl český reprezentant v dnešní tiskové zprávě.

"Kdyby to byl jen jeden závod, tak bych to risknul. Ale takhle bych třeba jeden dva závody zajel slušně, a pak by mi mohlo docházet a všechno bych ztratil v závěrečných etapách. Absolvovat tolik závodů za sebou z ničeho by mě mohlo zlomit na zbytek zimy," prohlásil Bauer. Proto se rozhodl dát přednost přípravě na další část sezony, která vyvrcholí mistrovstvím světa v Sapporu.

Kiruna, Muonio nebo Vuokatti

Dnes večer se Bauer ještě podrobí kontrole u lékaře, a pokud dostane souhlas, v pátek odletí na sever Evropy, kde bude trénovat až do 11. ledna. "Zatím jsou ve hře tři varianty: Kiruna, Muonio, nebo Vuokatti. Tam bych jel nejradši," uvedl.

"Pokud už bude vše probíhat normálně, tak bych chtěl do konce sezóně po Tour de Ski absolvovat všechny Světové poháry včetně Ruska, které jsem původně plánoval vypustit. Musím měnit plány a začnu hodně přemýšlet o výrazném úspěchu v některém ze závodů Světového poháru," řekl Bauer.

Původně chtěl útočit na umístění do páté pozice v konečném pořadí, ale zdravotní problémy tento plán zhatily. "Také se pokusím uspět na mistrovství světa v Sapporu, což nebyl původně můj prvotní cíl," dodal.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard