Walchhofer výhrou v Bormiu ukončil neúspěšnou sérii Rakušanů

BORMIO

Nejlepší sjezdař minulého ročníku Světového poháru Michael Walchhofer ukončil neúspěšnou sérii silného rakouského týmu, jenž v uplynulých 13 závodech v sezóně marně čekal na vítězství. Bývalý mistr světa a stříbrný medailista z olympijských her v Turíně vyhrál sjezd v Bormiu s nejmenším možným náskokem jedné setiny sekundy před Švýcarem Didierem Cuchem.

Jednatřicetiletý Walchhofer se spustil na náročnou trať na sjezdovce Stelvio jako poslední z elitní třicítky. Jubilejní desátý triumf v kariéře si zajistil díky rutinérsky zvládnuté spodní pasáži, v níž setinu po setině likvidoval Cucheho náskok. Nejúspěšnější závod Rakušanů v sezoně zpečetil třetím místem Mario Scheiber, který za vítězným krajanem zaostal o 14 setin.

"Tohle je velké vítězství nejen pro mě, ale pro celý tým. Už jsme z toho čekání byli nervózní a cítili jsme tlak," řekl po závodě Walchhofer. Dosud jediné vítězství v sezóně pro Rakousko zaznamenal úřadující vítěz SP Benjamin Raich, jenž vyhrál úvodní slalom ve finském Levi.

"Dobře jsem si zapamatoval chyby, které jsem udělal v minulých závodech, a dnes jsem je napravil. Ale samozřejmě jsem měl velké štěstí. K výhře o setinu sekundy potřebujete být šťastlivec," dodal Walchhofer.

Spokojený Cuche

Ani Cuche se nezlobil, i když skončil již potřetí za sebou ve sjezdu na druhé příčce. "Nemám důvod se mračit. Kdyby mi někdo minulé léto řekl, že budu třikrát za sebou druhý, tak bych to bral," uvedl Švýcar, jenž vynechal druhou polovinu sezóny 2004/05 po těžkém zranění kolena.

Dosud jediné rakouské vítězství v sezoně pro Rakousko zaznamenal úřadující vítěz SP Benjamin Raich, jenž vyhrál úvodní slalom ve finském Levi.

Cuche si i tak udržel po čtyřech sjezdech průběžné prvenství v disciplíně, SP stále celkově vede Aksel Lund Svindal. Norský lyžař dnes obsadil 14. místo, jeho dosud největší rival Bode Miller z USA závod po chybě nedokončil.

Čtvrteční sjezd byl náhradou za zrušený závod z francouzského Val d'Isére, v pátek se v Bormiu jede znovu.

Výsledky:
1. Walchhofer (Rak.) 1:51,90, 2. Cuche (Švýc.) -0,01, 3. Scheiber (Rak.) -0,14, 4. Jerman (Slovin.) -0,43, 5. Staudacher (It.) -0,49, 6. Büchel (Licht.) -0,66, 7. Buder (Rak.) -0,85, 8. Kernen (Švýc.) -0,91, 9. Strobl (Rak.) -1,01, 10. Guay (Kan.) -1,10.