Rubriky:

Lyže a snowboard

Koudelka skončil v Engelbergu jedenáctý, poprvé vyhrál Geiger

15. prosince 2018 17:48 - Engelberg

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v závodě Světového poháru v Engelbergu jedenácté místo a vylepšil si sezonní maximum. Druhý český reprezentant Viktor Polášek bodoval na 25. příčce. První vítězství v kariéře vybojoval Němec Karl Geiger.

 

Archiv Romana Koudelky

Koudelka, jenž letos skončil nejlépe sedmnáctý, postoupil z prvního kola na 18. místě. Ve druhém ale doletěl na 136,5 metru a díky zlepšení o 12,5 metru poskočil těsně za elitní desítku. Polášek do finále proklouzl jako poslední na děleném 30. místě, i on ale ve druhém kole předvedl zlepšení. Ke 123 metrům z prvního kola přidal tři metry.

Geiger se k životnímu výsledku propracoval z páté příčky poté, co se ve druhém kole blýskl nejdelším pokusem dne 141 metrů. Druhou příčku uhájil druhý muž průběžného pořadí SP Piotr Žyla z Polska, třetí skončil Rakušan Daniel Huber. Lídr seriálu Rjoju Kobajaši z Japonska obsadil sedmé místo.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.