Koudelka skončil v Engelbergu jedenáctý, poprvé vyhrál Geiger

Engelberg

Skokan na lyžích Roman Koudelka obsadil v závodě Světového poháru v Engelbergu jedenácté místo a vylepšil si sezonní maximum. Druhý český reprezentant Viktor Polášek bodoval na 25. příčce. První vítězství v kariéře vybojoval Němec Karl Geiger.

Skokan na lyžích Roman Koudelka

Koudelka, jenž letos skončil nejlépe sedmnáctý, postoupil z prvního kola na 18. místě. Ve druhém ale doletěl na 136,5 metru a díky zlepšení o 12,5 metru poskočil těsně za elitní desítku. Polášek do finále proklouzl jako poslední na děleném 30. místě, i on ale ve druhém kole předvedl zlepšení. Ke 123 metrům z prvního kola přidal tři metry.

Geiger se k životnímu výsledku propracoval z páté příčky poté, co se ve druhém kole blýskl nejdelším pokusem dne 141 metrů. Druhou příčku uhájil druhý muž průběžného pořadí SP Piotr Žyla z Polska, třetí skončil Rakušan Daniel Huber. Lídr seriálu Rjoju Kobajaši z Japonska obsadil sedmé místo.