Rubriky:

Lyže a snowboard

Smůla pro fanoušky bílého cirkusu v Itálii. Shiffrinová potřebuje odpočívat

16. prosince 2018 10:09 - Val Gardena

Momentálně nejlepší lyžařka Mikaela Shiffrinová vynechá nejbližší dva závody Světového poháru. Třiadvacetiletá Američanka, jež v této sezoně z devíti startů pětkrát zvítězila, si dopřeje po náročném programu krátkou pauzu. Těsně před Vánoci v Courchevelu už bude opět na startu.

 

Charles Krupa, ČTK/AP

Shiffrinová vede pořadí Světového poháru o téměř 400 bodů a suverénně míří za třetím velkým křišťálovým glóbem v řadě. Vyhrála poslední tři závody - paralelní slalom a super-G ve Svatém Mořici a předtím i superobří slalom v Lake Louise. Ve Val Gardeně je na programu v úterý sjezd a o den později super-G.

"Můj tým i já si potřebujeme trochu odpočinout po náročných šesti týdnech," napsala Shiffrinová na twitteru. Naopak ze snowboardových závodů se do Val Gardeny přesune Ester Ledecká, jež v Itálii vybojovala ve své parádní disciplíně paralelních obřích slalomech zlato a stříbro.

Po závodech ve Val Gardeně některé lyžařky odcestují do Francie a v Courchevelu by měly absolvovat ještě před Vánoci obří slalom a slalom.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.