Rubriky:

Lyže a snowboard

Akrobatické MS bylo díky nedostatku sněhu přeloženo

8. ledna 2007 15:42 - MADONNA DI CAMPIGLIO

Akutní nedostatek sněhu přinutil Mezinárodní lyžařskou federaci FIS k dalšímu razantnímu zásahu do programu lyžařské sezony. Po dohodě s organizátory totiž museli zástupci vrcholného lyžařského orgánu přeložit mistrovství světa v akrobatickém lyžování v Madonně di Campiglio na termín od 5. do 11. března. Původně se šampionát měl konat od 22. do 27. ledna.

 

GSMA

"Neměli jsme jinou možnost než najít jiný termín," řekl předseda FIS Gian Franco Kasper. Zásadní změna se dotkne také českých adeptů na medaili - skikrosařů Tomáše Krause a Stanleyho Hayera, boulařky Nikoly Sudové a akrobatického skokana Aleše Valenty. Šampionát akrobatů tak naváže na mistrovství světa v klasickém lyžování, které se uskuteční týden před tím v Sapporu.

Italští pořadatelé nejsou v současnosti vinou teplého počasí schopni vyrobit dostatek sněhu, aby vytvořili náročné tratě na skikros, jízdu v boulích, skokanské můstky a U-rampu. Během posledních dvou měsíců se dal v italském středisku vyrábět umělý sníh jen osm dní. Ve středisku se lyžuje pouze rekreačně.

Program mistrovství světa zůstane stejný i v novém termínu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit