Šlesingr při dalším Björndalenově triumfu doběhl sedmý

RUHPOLDING

Sedmé místo vytěžil biatlonista Michal Šlesingr ze závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu, do něhož se kvalifikoval v sobotním sprintu. Pro další vítězství, už 71. v kariéře, si doběhl Ole Einar Björndalen. Fenomenální Nor i Šlesingr jako jediní z celého třicetičlenného startovního pole ani jednou na střelnici nechybovali. Český reprezentant udržel nulu podruhé za sebou, od stupňů vítězů ho dělilo 17 vteřin a zaznamenal druhý nejlepší výsledek v sezoně.

Björndalen se s čistým štítem mohl na patnáctikilometrové trati v závěru šetřit, dokonce našel v běhu přemožitele. Lepší čas totiž zaznamenal Francouz Raphael Poirée, který si však musel přidat čtyři trestné okruhy a doběhl až za Šlesingrem osmý. Šlesingr ztratil na Björndalena minutu a šest sekund a na posledních kilometrech vypadl ze skupinky bojující o třetí příčku.

Za Björndalenem, který při svých devíti startech v sezoně zaznamenal sedmé vítězství a v Ruhpoldingu vybojoval i se štafetou hattrick, skončil druhý další Nor Emil Hegle Svendsen. Ve finiši o bronz měl více sil Rakušan Christoph Sumann. Druhý český účastník Zdeněk Vítek obsadil s čtyřmi chybami 21. příčku.

Šlesingrova osobního trenéra Vlastimila Vávru těšila stabilizovaná střelba jeho svěřence, v níž ho motivuje i vzájemná sázka. Když dá závodník nulu, platí do společné kasy trenéři. V opačném případě přispívá za každou trefu mimo terč biatlonista. Dvě Šlesingrovy nuly v Ruhpoldingu tak trenéry přišly na 35 eur.

"Asi to pro něj byla motivace," řekl s úsměvem spolupracovníkovi ČTK Vávra. "Byla jen otázka času, kdy se i v zimě dostane do střelecké pohody, protože během letní přípravy střelbu stabilizoval. Je vidět, že si více věří," doplnil kouč s tím, že společně se nyní zaměří na to, aby Šlesingr zkusil začít střílet rychleji.

Světový pohár bude pokračovat v příštím týdnu v Pokljuce, 2. února začne v italské Anterselvě mistrovství světa.

Výsledky - závod s hromadným startem (15 km):
1. Björndalen 40:58,1 min. (0 tr. okruhů), 2. Svendsen (oba Nor.) -47,7 (1), 3. Sumann (Rak.) -49,4 (1), 4. Čerezov (Rus.) -49,8 (1), 5. Rösch (Něm.) -53,2 (1), 6. Kruglov (Rus.) -57,2 (1), 7. Šlesingr (ČR) -1:06,5 (0), 8. Poirée (Fr.) -1:15,8 (4), 9. Greis (Něm.) -1:16,8 (2), 10. Hanevold (Nor.) -1:19,0 (2), ...21. Vítek (ČR) -2:37,3 (4).