Rubriky:

Lyže a snowboard

Rus Loginov získal na MS snowboardistů druhé zlato

5. února 2019 22:30 - Park City

Rus Dmitrij Loginov ovládl na mistrovství světa snowboardistů v Park City po paralelním obřím slalomu i dnešní slalom a v devatenácti letech tak drží oba tituly v juniorské i seniorské kategorii. Závod žen vyhrála Švýcarka Julie Zoggová.

 

Alex Goodlett, ČTK/AP

Loginov, jenž oslavil 19. narozeniny v sobotu, ve finále s přehledem porazil lídra Světového poháru Rolanda Fischnallera z Itálie. Zoggová při neúčasti šampionky z roku 2015 a obhájkyně stříbra Ester Ledecké, která startuje na souběžně konaném šampionátu ve sjezdovém lyžování v Aare, zvítězila v duelu o zlato nad Annoumari Dančovou z Ukrajiny.

Vítězka pondělního obřího slalomu Selina Jörgová vyhrála kvalifikaci, o šanci na double ale přišla ve čtvrtfinále. V duelu s Ruskou Marií Valovovou Němka chybovala, navíc vypadla z vázání a ztrátu už nedohnala.

Všichni čeští reprezentanti skončili hned v první části kvalifikace. Viktor Brůžek obsadil 33. místo a těsně se nedostal do eliminační části, Dita Žďárská byla šestatřicátá. Pro Adama Počinka a Leoše Prokopce skončila kvalifikace diskvalifikací.

Závod po celý den provázelo husté sněžení a vynutilo si změnu programu dalších disciplín na šampionátu. Pořadatelé museli přeložit soutěže v Big Airu, neuskutečnila se ani kvalifikace slopestylu.

MS v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Park City (USA):
Snowboarding - paralelní slalom:
Muži:
1. Loginov (Rus.)
2. Fischnaller (It.)
3. Baumeister (Něm.)
4. Sarsembajev (Rus.),
...v kvalifikaci 33. Brůžek, Počinek, Prokopec (všichni ČR) oba diskvalifikováni.
Ženy:
1. Zoggová (Švýc.)
2. Dančová (Ukr.)
3. Hofmeisterová (Něm.)
4. Valovová (Rus.),
...v kvalifikaci 36. Žďárská (ČR).
ČTK