Super-G v Cortině vyhrála Mancusová, Záhrobská 26.

CORTINA D'AMPEZZO

Američanka Julia Mancusová vyhrála páteční superobří slalom Světového poháru v italském středisku Cortina d´Ampezzo. Závod byl vinou deštivého počasí a nepříznivých povětrnostních podmínek celkem čtyřikrát odložen, nakonec sjezdařky vyjely na trať se zpožděním tři a půl hodiny.

Česká lyžařka Šárka Záhrobská obsadila po opatrné jízdě na rozbité trati bodované šestadvacáté místo se ztrátou dvou sekund na vítězku. Navázala tak na dosud nejlepší výsledek v superobřím slalomu v kariéře, v polovině prosince v Reiteralmu skončila pětadvacátá.

"Bylo to tupé a pomalé," komentovala po závodu podmínky na promočené trati po dlouhém dešti. "Jsem celkem ráda, že to mám za sebou," ulevila si po dlouhém čekání Záhrobská, jejíž doménou jsou točivé disciplíny.

Dvaadvacetiletá olympijská vítězka z této disciplíny Mancusová si po triumfu v superkombinaci v Zauchensee připsala druhé vítězství v sezoně, ale první titul v super-G SP v kariéře. Loni byla na stejné trati v superobřím slalomu druhá a dnes se postavila poosmé na stupně vítězů při Světovém poháru.

"Nečekala jsem si, že budeme dneska závodit," řekla vítězka v narážce na rozmary počasí. Připravena prý byla, i když zdržení bylo velmi zdlouhavé. "Na lyžích jsem se cítila skvěle, naprosto v pohodě. Všechno mi dnes sedlo," uvedla.

Za Američankou se na stupních vítězů seřadily Rakušanky Nicole Hospová, která ztratila 33 setin sekundy, a Renate Götschlová, jež zaostala o další setinu. O možnost zvýšit svůj náskok v celkovém pořadí SP přišla další Rakušanka Marlies Schildová, která v horní části trati minula branku.

V celkovém hodnocení SP má Schildová náskok na Hospovou už pouze 53 bodů, Záhrobská zůstala osmá s 390 body.

Výsledky - Super-G:
1. J. Mancusová (USA) 1:16,25, 2. N. Hospová 1:16,58, 3. R. Goetschlová (obě Rak.) 1:16,59, 4. L. Kildowová (USA) 1:16,39, - A. Fischbacherová (Rak.) 1:16,64, 6. A. Pärsonová (Švéd.) 1:16,95, 7. S. Bergerová (Rak.) 1:17,12, 8. N. Fanchiniová (It.) 1:17,14, - J. Lindelová - Vikarbyová (Švéd.) 1:17,14, 10. P. Haltmayrová (Něm.) 1:17,18 ... 26. Š. Záhrobská (ČR) 1:18,29.